» »

Ni slike na monitorju ob zagonu PC-ja

Ni slike na monitorju ob zagonu PC-ja

Madmax_ ::

Pozdravljeni!

Ko prižgem računalnik, ni slike na monitorju, le lučka utripa. Slišim kako se zažene in vrti disk in ne slišim zvočnega signala za Login screen. Ko ga nekajkrat ugasnem ali resetiram, mi občasno uspe priti v sistem.

Takrat ko uspe prikazati sliko na monitorju normalno prešteje RAM in NE izpiše nobene napake npr. glede diska - disk error in normalno pride v operacijski sistem. Ubuntu občasno naredi tudi disk check in ne najde nobene napake.

Računalnik je star 3 leta in ima nameščen Ubuntu 12.04, uporabljam ga samo za internet in pisarniška dela.

Ko je uspel prikazati sliko - po nekaj resetih ali ugašanjih - sem šel tudi v BIOS in je prikazalo razmeroma visoko temperaturo procesorja 75 C. Ob zagonu je nekaj čez 30 C. Procesor je Intel Core i3 540.


Prosim za kakšen nasvet kaj storiti.

Hvala in Lep pozdrav
  • spremenil: Madmax_ ()

MIHAc27 ::

Malo sumim, da bi znal biti napajalnik. Naslednji krivec pa grafična kartica. A je integrirana ali dodatna kartica?

Madmax_ ::

MIHAc27 je izjavil:

Malo sumim, da bi znal biti napajalnik. Naslednji krivec pa grafična kartica. A je integrirana ali dodatna kartica?


Grafična kartica je ATI 5670 HD in je posebej.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Madmax_ ()

Ribič ::

Ali imaš slučajno še kakšen drug delujoč računalnik na "zalogi"? Poskusi monitor priklopiti tja gor in preveri, če ti zadeva normalno deluje. Tako vsaj veš, da je monitor OK. Meni se je pred leti tudi dogajalo nekaj podobnega, da Ubuntu ni hotel bootati, samo to je bil nek software oz. driver problem. Glede na to, da nimaš slike že ob zagonu, bi res posumil hardware.

Ali računalnik zapiska, takoj ko ga prižgeš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova grafična kartica za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
204254 (3118) hojnikb
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354865 (2993) Riff
»

Grafična in matična

Oddelek: Strojna oprema
231612 (1269) mr1two
»

Nov računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
221629 (1400) Marilyn
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222003 (1684) Duhec

Več podobnih tem