» »

Nov računalnik se ne zažene

Nov računalnik se ne zažene

domacica93 ::

Kot pove že naslov teme se mi računalnik noče zagnat. Računalnik je popolnoma nov, prejel sem ga danes zjutraj, naročil sem ga na sestavi.si. Nimam izkušenj z usposabljanjem novih računalnikov zato sem se odločil da bom tle mal uprašal.

Kot sem že rekel, računalnik je nov, nikoli prej ga nisem prižgal. Sestavili so mi ga na sestavi.si, izbral sem tudi opcijo brezplačno testiranje. Računalnik nima Windowsov. V računalnik je vklopljen samo monitor, tipkovnica, miška in slušalke.
Torej, ko ga prižgem zaslišim pisk kot pri starem računalniku, slišim delovanje ventilatorjev, vendar se na zaslonu ne pojavi nič in je črn kot da ne bi bil vklopljen v računalnik.

Torej kaj bi bil problem?

EDIT: tudi DVD enota se noče odpret

Marilyn ::

Sigurno so ti pozabili kaj priključiti. TI dela grafična?..poglej ventilator na njej, napajanje če je vključeno...vrži "eno učko" na komponente torej. Če bo to seveda kaj pomagalo :P

s1m0n ::

Če ima grafična več DVI priključkov probaj na vseh (obeh)!

domacica93 ::

Problem je da se ne spoznam na komponente, nevem točno kako vse zgleda, nevem kako bi mogle pravilno delovat itd. Zato iskanje po notranjosti odpade. Razen če ga odnesem na servis.
Drugače pa tudi jaz sumim da so na sestavi.si kaj pozabil priključit...

Marilyn ::

ma dobro, nebo hudega, če pogledaš ali je grafična vključena, a je tako?..sedaj, če računalnika, nesmeš odpirat je druga zgodba. Grafična, če je nova rabi dodatno napajanje, torej poglej če gre kak "kabelček" vanjo in pa če se ventilator na njej vrti. ok?!

bluefish ::

Za začetek bi bilo dobro, če poveš, katere komponente so v računalniku. Če ne drugje, so napisane na računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

vorantz ::

Ne bi bilo lažje spraševat na njihovem forumu oz jih poklicat?

domacica93 ::

Asus M4A78LT-M AM3
HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB
Apacer DDR3 4GB PC10600
Phenom II X4 965
HD 6850 1GB GDDR5
DVD-+R/-+RW SATA LITEON IHAS124
Ohišje (z napajalnikom 600W) LC ATX MIDI PRO931B LC600H-12

Klicou, ne oglasjo.
Na forumu pa admin odgovarja sam tistim k mu paše.

Pa zraven računalnik se dobil še škatlo od matične kjer je bil nek kabel pa nek podolgovat trak al karkol, sej sem reku da se ne spoznam :D bi mogel to sam priklopit?

Zgodovina sprememb…

D-PaX ::

domacica93

aham vidim, da je že integrirana grafična kartica na plati.
Pa samo en DVI izhod ima.
Pa še dodatno kartico imaš vgrajeno.
Priklopi dvi kabel na zadnjem delu računalnika na spodnji strani.
Zdaj imaš 100% priklopljenega od zadaj na zgornji strani.



Če imaš monitor ki podpira HDMI priklopi grafično kartico z HDMI kablom.

Samo slikico pogledaš :D Lažje ne more bit
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

Skrat2510 ::

Preveri da je monitor priklopljen na dodatno grafično in ne na osnovno ploščo.

Loocas ::

A so danes sploh v službi? Po moje ne.

Ponedeljk...

Marilyn ::

Kot je rekel Skrat2510...sigurno imaš vključen dvi kabel na integrirano grafično!!!

Spodaj priključi na drug DVI izhod
|
|
|
V

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

domacica93 ::

Kabel od monitorja je VGA in sem ga vklopil v edino VGA "lukno" na računalniku, ki pa je kot kaže na matični. Kako pa VGA vklopim v DVI? A morm uporabt nek priključek oz adapter k sm ga dobil v škatli od matične? Ampak ta adapter se ne ujema s DVI priključki, ker imajo vsi neko lukno oblike +, ta adapter pa ima -. Vem da sem povedou kot otrok iz vrtca, ampak drgač ne gre če se ne spoznaš na računalnike in tehniko :D

Loocas ::

če ima DVI priključek vse možne pine na konektorju, potem prevaju tudi analogni signal.

kar uporabi pretvornik, saj ti nima bit kaj..

mihec87 ::


Marilyn ::

tako je..in potem se zna zgodit, da boš imel sliko na zaslonu in je z Pc-jem vse v najlepšem redu. Čudno se mi pa zdi kako , da nisi dobil zraven tega pretvornika, ko si kupil novo grafično. Dobro, ni pomembno, najbrž bo to ta problem.

Če te pa samo malo opomnem: v naslovu teme si napisal da se računalnik ne zažene - napaka !!! zažene se in lepo deluje, slike ni...predvidevam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

domacica93 ::

...


...



Takle pretvornik sem dubu zraven. Bo vredu? Ker na računalniku je malce drgač.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Loocas ::

katero grafiko (točen model?) sploh imaš?

opeter ::

Bo. Tega moraš "prišraufat" na DVI izhod od grafične kartice (napisal si, da imaš Radeona 6850), na drugi konec pa priklopiš kabel od tvojega monitorja.

Kakšen monitor pa imaš, da nima DVI vhoda ... če seveda ni skrivnost? Je kakšen starejši LCD model? Ali celo CRT (katodnik)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Marilyn ::

no pa saj imaš pretvornik..sporoči

Loocas je izjavil:

katero grafiko (točen model?) sploh imaš?

malo gor poglej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Loocas ::

napisal je HD 6850 1GB GDDR5.. sprašujem kateri proizvajalec in kateri model kartice??

ker so različni modeli.. eni majo en DVI, eni dva DVIja... itd..

domacica93 ::

Dela! Hvala :D

Marilyn ::

dela kaj?..vključil si na spodnjo grafično in kar naenkrat se ti je prikazal slika? :P:P:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dvojni monitor

Oddelek: Strojna oprema
383755 (2574) BorutK-73
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486782 (6034) Janac
»

Utripanje monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
131352 (1178) mk8328
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114410 (4259) Saladin
»

Poceni konfiguracija računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192713 (2253) Jan987

Več podobnih tem