» »

Microsoft je predstavil Windows 10

1 2
3
»

nikolahodin ::

filip007 je izjavil:

Kar uporaben ta WinOs. :D


A je kaj časono omejen ? V mislih imam 30 ali 90 dni uporabe potem pa moraš na novo namestiti win 8.1 Jst v kratkem menjam disk, pa me to zanima.

bluefish ::

Do aprila 2015: http://www.wpcentral.com/windows-10-tec...

Takrat bo pa itak prišel Consumer preview.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nikolahodin ::

PrimozR je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

URL ja pa se ne spomnim. Preteklo je kar precej časa od te objave. Tudi če bi ga imel nebi deloval. Malo googlanja ti nebo škodovalo.

Nummy je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

Mene zanima. Kdaj bo 128 bit windows ? Microsot ga je obljubljal ob izidu win 8 pa ni nilo nič od tega.

Zakaj bi izdal 128-bit sistem, če so vsi proci še vedno 64-bit?


Microsoft nam je obljubil 128 biti windows.

Ja čak, nisem jaz govoril, da je Microsoft obljubljal nekaj popolnoma neresničnega. Sem pa za hec naredil search 128-bitnosti na Quori, pa se je izkazalo, da bi s 128-bitnim procesorjem lahko naslavljal za približno milijonkrat več podatkov, kot jih je na zemlji sploh obstajalo leta 2010. Pa imel bi štirikratno natančnost števil s plavajočo vejico, par % bi bile hitrejše kalkulacije z dvojno natančnostjo, itd.

Nič uporabnega torej. Zato kar lepo najdi URL, jaz ne bom iskal takšnih neresničnih stvari :D Microsoft seveda ne bo obljubljal takšnih bedarij, vsaj ne še nadaljnjih ~30 let.


Razumem da nisi ti govoril o 128 bitnem windowsu. O tem je govoril Microsft. Govorice o 128 bit win 8 so bile caa 3 leta in 6 mesecev nazaj. Povej mi Kako naj najdem toliko star URL, ki pa je povsej verjetnosti izbrisan ? Po googlu najdeš en kup xy spletnih strani o tem.

bluefish ::

V resnici nič konkretnega: http://arstechnica.com/information-tech...

EDIT: http://www.neowin.net/news/windows-8-an...

Update: Robert Morgan does not work at Microsoft and 128bit Windows 8 does not exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nikolahodin ::

bluefish je izjavil:

Do aprila 2015: http://www.wpcentral.com/windows-10-tec...

Takrat bo pa itak prišel Consumer preview.


Hvala za informacijo.

filip007 ::

Verjetno bo za novo leto že RTM, pa potem izdaja okoli poletja.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PrimozR ::

Ne, predolgo je to. Mislim da bo RTM tam nekje marca. Win7 je bil RTM mislim da nekako junija, izid oktobra.

EDIT: damn, pozabu da je RTM prej :)
Mnenja, bi mi uspelo zborbati na sedmici do takrat al naj grem na frišen 8.1 install, potem pa samo upgrade?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

bluefish ::

Odvisno. Ob splavitvi novega sistema jaz recimo raje opravim frišno namestitev. Nekih blaznih bonbončkov pa W8.1 v primerjavi z W7 tudi nima.

PrimozR ::

Sem že rekel, multi-monitor support dejansko deluje. Pa interface za kopiranje je boljši. Sej v bistvu sem odločen, samo lenoba je še problem :)

first_line ::

PrimozR je izjavil:

Sem že rekel, multi-monitor support dejansko deluje. Pa interface za kopiranje je boljši. Sej v bistvu sem odločen, samo lenoba je še problem :)


Jaz bi rad zaporedno kopiranje pa tabe v explorerju. Ker npr. če trenutno 3 mape z različnih diskov daš kopirat na enak disk, potem se kar načakaš...

SuperVeloce ::

jaz sem vse skupaj ruknil na en star disk, da sem preizkusil vse skupaj v 'native'. Deluje super, če bodo šli v tej smeri, lahko mene pričakujejo na vseh windoze mašinah :)

je že kdo preizkusil search in kopiranje malih datotek? Meni se je zdel 8.1 konkreten korak nazaj napram win7 glede IOPS malih datotek

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

first_line je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Sem že rekel, multi-monitor support dejansko deluje. Pa interface za kopiranje je boljši. Sej v bistvu sem odločen, samo lenoba je še problem :)


Jaz bi rad zaporedno kopiranje pa tabe v explorerju. Ker npr. če trenutno 3 mape z različnih diskov daš kopirat na enak disk, potem se kar načakaš...


Jaz zaporedno kopiranje uporabljam od total commanderja. Zadeva dela tako kot mora. (imam kupljenega, ker je to pomoje najbolje potrošenih 19 evrov v računalništvu.)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

nekikr ::

first_line je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Sem že rekel, multi-monitor support dejansko deluje. Pa interface za kopiranje je boljši. Sej v bistvu sem odločen, samo lenoba je še problem :)


Jaz bi rad zaporedno kopiranje pa tabe v explorerju. Ker npr. če trenutno 3 mape z različnih diskov daš kopirat na enak disk, potem se kar načakaš...

Teracopy. Zastonj in super.

first_line ::

Total komander mi resnično ne diši (še od časov dosa in nc komanderja).

Teracopy pa mi je delal ene probleme pri kopiranjiu preko WIFI na mrežni disk. Samo vidim da je sedaj Win8 x64 verzija in je morda čas da spet probam. Hvala.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

first_line je izjavil:

Total komander mi resnično ne diši (še od časov dosa in nc komanderja).

Teracopy pa mi je delal ene probleme pri kopiranjiu preko WIFI na mrežni disk. Samo vidim da je sedaj Win8 x64 verzija in je morda čas da spet probam. Hvala.


Kaj je narobe s total commanderjem?
Meni je to najbolj uporabno orodje, s katerim lahko delam skoraj vse. Si kdaj probal plugine? word, excel plugini, celo po bazah brez problema brskaš (z ado pluginom),... .
res se da veliko delat z njim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

filip007 ::

TC ima smotane fonte, EF Commander je boljši.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PrimozR ::

krneki0001 je izjavil:

first_line je izjavil:

Total komander mi resnično ne diši (še od časov dosa in nc komanderja).

Teracopy pa mi je delal ene probleme pri kopiranjiu preko WIFI na mrežni disk. Samo vidim da je sedaj Win8 x64 verzija in je morda čas da spet probam. Hvala.


Kaj je narobe s total commanderjem?
Meni je to najbolj uporabno orodje, s katerim lahko delam skoraj vse. Si kdaj probal plugine? word, excel plugini, celo po bazah brez problema brskaš (z ado pluginom),... .
res se da veliko delat z njim.

Tebi je najbolj uporabno orodje, nekomu drugemu pa ni. A je tako težko razumeti?

krneki0001 ::

filip007 je izjavil:

TC ima smotane fonte, EF Commander je boljši.

Če pa ne znaš fontov zamenjat,...



PIPI, jaz to čisto razumem, ampak pove pa lahko zakaj mu ni zadeva všeč in kaj ga matra pri tem orodju.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

d0rK ::

Tabi v explorerju bi bili res zakon. Pa malenkosti kot je login screen z ozadjem ki se razteza čez več monitorjev namesto da je drug v grdi sivi barvi.

PrimozR ::

krneki0001 je izjavil:

filip007 je izjavil:

TC ima smotane fonte, EF Commander je boljši.

Če pa ne znaš fontov zamenjat,...



PIPI, jaz to čisto razumem, ampak pove pa lahko zakaj mu ni zadeva všeč in kaj ga matra pri tem orodju.

Lahko, ni mu pa treba. Lahko reče da mu ni všeč in pika. Lahko pove zakaj mu ni všeč, najde se rešitev in postane mu všeč. But still, vse to je opcijsko.

BorutK-73 ::

d0rK je izjavil:

Tabi v explorerju bi bili res zakon. Pa malenkosti kot je login screen z ozadjem ki se razteza čez več monitorjev namesto da je drug v grdi sivi barvi.

Directory Opus ima zavihke, ni pa free.

boolsheat ::

Xplorer x2 jih ima tudi, je free verzija tudi.

Jst ::

>Shranjevanje datotek na desktop je pa itak nekaj kar bi morali ljudi odvadit.

Zanimivo, kako smo si različni.

Jaz imam prazno namizje. Ko pa delam (kak projekt), vedno shranjujem na namizje. Se pravi, je kot nekakšen TO-DO.

Zato mi je najlepše, ko imam prazno namizje, kar pomeni, da nimam nič dela. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

andromedar ::

Windows 10 vas sledi na vsakem koraku :)

Using the Windows 10 Technical Preview? Microsoft might be watching your every move to help with feedback

Omenja se keylogger in svašta:

One of the more interesting bits of data the company is collecting is text entered. Some are calling this a keylogger within the Windows 10 Technical Preview, which isn't good news. Microsoft is collecting data on text entered as is it trying to improve auto correct within the system, however I don't think many users will be happy with Microsoft watching text being inputted into the system. One concern would be whether or not Microsoft can see when you input a password or bank details.


Jaz se definitivno ne bi z mailom, s katerim bi se registriral v Windows Insider Program logiral v kaki drugi Windows account.
Eh?

bluefish ::

In ti resno misliš, da uslužbenci MS te podatke lastnoročno pregledujejo in se prijavljajo v račune in računalnike naključno izbranih?

Pogoji uporabe TP so znani in MS sam pravi, da zadeva ni mišljena za primaren sistem.

andromedar ::

bluefish je izjavil:

In ti resno misliš, da uslužbenci MS te podatke lastnoročno pregledujejo in se prijavljajo v račune in računalnike naključno izbranih?

Pogoji uporabe TP so znani in MS sam pravi, da zadeva ni mišljena za primaren sistem.


Ne. A sem kje kaj takega trdil?
Eh?

bluefish ::

Kaj si potem mislil s tem?

andromedar je izjavil:

Jaz se definitivno ne bi z mailom, s katerim bi se registriral v Windows Insider Program logiral v kaki drugi Windows account.

boolsheat ::

Nič ni mislil, samo FUD širi.

Mesar ::

Right... zakaj bi potem bili kakšni drugi tvoji uporabniški računi, ki jih uporabljaš in so tako ali drugače povezani z M$... kaj bolj varni? Zato ker jih varuje drugačen "privacy policy"? Right...

Če te to skrbi do te mere boljše, da sploh ne uporabljaš M$jevih storitev, niti OSa, ker ne veš kdaj bo kje problem... če smo realni.
Your turn to burn!

d0rK ::

Res obstajajo dodatki za Windows za Explorer ampak jaz bi res želel da bi že standarden prišel z opcijo za tabe. Ne maram dodatkov. Če bi se vsaj vizualno bolje vklopili v obstoječ dizajn.

EDIT: http://ejie.me/ Clover mi zaenkrat deluje fantastično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

first_line ::

Šajze. Ne dela Toshiba bluetooth gonilnik. Zdej pa Wiimota ne morem priklopit :'(

andromedar ::

bluefish je izjavil:

Kaj si potem mislil s tem?

andromedar je izjavil:

Jaz se definitivno ne bi z mailom, s katerim bi se registriral v Windows Insider Program logiral v kaki drugi Windows account.


Omenil ai ročno logiranje. Kaj takega nisem ne omenil, ne namignil. Ne vem od kod ti to.
Mislil sem pa to, da bi bilo dobro preveriti ali niso morda pooblastila, ki jim jih s tem dal, vezana na MS account.
Eh?

krneki0001 ::

first_line je izjavil:

Šajze. Ne dela Toshiba bluetooth gonilnik. Zdej pa Wiimota ne morem priklopit :'(


Pa si ga probal inštalirat pod compatibility mode (nastaviš prejšnjo verzijo win (8.1)).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

Meni ne dela Atheros Bluetooth(Vgraviran v Dell Venue 8 Pro), driver se inštalira(oziroma je ostal inštaliran pri updajtu), ampak pride do power faila pod device managerjem...

Bo kar dealbreker tole, pa sem že mislil da bom živel z Preview na tabletu pol leta mal za igračkanje...

nekikr ::

Dealbreaker bo nekaj, kar je trenutno čisto v eni Alpha fazi razvoja?

Lonsarg ::

Dealbraker za uporabo ta trenutek, ne za uporabo končne verzije, brez skrbi da bom upgradal;)

MrStein ::

So končno kaj naredili glede oken, ki se postavijo izven ekrana?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nummy ::

MrStein je izjavil:

So končno kaj naredili glede oken, ki se postavijo izven ekrana?

Nope.

MrStein ::

Kaj pa tole?

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

Ja, tole je pa že zadnji čas, da zrihtajo.

SimplyMiha ::

bluefish ::

Ne, problem je to, da se navidez naključno cmd kar naenkrat odpre pomanjšan in nato sledi šarjenje po nastavitvah, ker se tudi default vrednosti ponastavijo na miniaturo.

MrStein ::

V bistvu default font "izgine" in se potem uporabi "next best match".
Ampak to je debata za geek-e.
Uporabnika zanima "does it work yet?".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

boolsheat ::

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja nov paket popravkov za Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6035166 (32359) Lindir
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013363 (11103) boolsheat
»

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10528958 (23354) kamuee
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062466 (46399) HupChup

Več podobnih tem