» »

iPhone 6 v sredo v Sloveniji

iPhone 6 v sredo v Sloveniji

DonRan ::

Na spletu so že novice o tem, da v sredo v Slovenijo pride iPhone 6.

Ekskluzivno ga bodo imeli kot prvi pri Tušmobilu (potrjeno že na njihovi spletni strani in FBju) in sicer zjutraj v poslovalnici na Wolfovi v Ljubljani.

Malce kasnje ob 12.00 pa naj bi ga imeli tudi pri Simobilu, imeli naj bi modeli 16 GB, več pa ni znanega...

...:TOMI:... ::

Tole s tušmobilom je po moje spet nekaj čudnega, kot je že znano iz preteklosti.

Čudno, da ga telekom nima, saj je uradni prodajalec za Slovenijo.

Itak, bodo pa imeli tiste 3 kose in nič več.

Baje, da prihaja uradni prevod za iOS, po moje bo v kaki nadgradnji ali pa najkasneje v iOS 9.
Tomi

jusv ::

...:TOMI:... je izjavil:

Tole s tušmobilom je po moje spet nekaj čudnega, kot je že znano iz preteklosti.

Čudno, da ga telekom nima, saj je uradni prodajalec za Slovenijo.

Itak, bodo pa imeli tiste 3 kose in nič več.

Baje, da prihaja uradni prevod za iOS, po moje bo v kaki nadgradnji ali pa najkasneje v iOS 9.


Zakaj bi blo neki čudnega. Telekom je sicer res uradni zastopnik, vendar mu to tokrat ne gre preveč na roko, problem naj bi bil, ker imajo težave s pooblaščenim serviserjem Teleray. Pa baje da ga še vedno testirajo za naše omrežje, kar je kar malce čudno. Nekaj v ozadju zagotovo ne štima.

Bodo pa baje najprej na voljo samo iPhone 6 16 GB. Ampak glavno, da pridejo!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

hojnikb ::

verjetno tušovci spet švercajo, tak kot so z 3g in 3gs :)
#brezpodpisa

Maxl ::

Simobilovci pa ne? Uradno jih ima itak samo Telekom. Se pa vsaj trudijo čim prej dobaviti iPhone raji. Me prav zanima, če bodo spet v vrstah čakali :)

noob96 ::

kaj pa plus? zakaj za hudiča je kitajcem tako težko narediti dovolj teh telefonov? Vse drugo lahko proizvajajo kot fukjeni, samo teh iphonov pa vedno povsod zmanjkuje..? kje je poanta?

jusv ::

Maxl je izjavil:

Simobilovci pa ne? Uradno jih ima itak samo Telekom. Se pa vsaj trudijo čim prej dobaviti iPhone raji. Me prav zanima, če bodo spet v vrstah čakali :)


Vsak se rad pohvali da ga ima prvi, kar je logično. Telefon pa je telefon, itak vse delajo na Kitajskem, tako da je uvoznik nepomemben. Itak maš garancijo in če ga pač želiš meti med prvimi potem je to to. Vedno se najdejo takšni ki jim je to pač gušt in veselje. Pa naj ga imajo...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

hojnikb ::

noob96 je izjavil:

kaj pa plus? zakaj za hudiča je kitajcem tako težko narediti dovolj teh telefonov? Vse drugo lahko proizvajajo kot fukjeni, samo teh iphonov pa vedno povsod zmanjkuje..? kje je poanta?

Zato, ker je mogoče iphone malo bolj kompleksna zadeva za proizvajat kot obiski za kjuč ali kej podobnega :)
#brezpodpisa

noob96 ::

ja bla bla, pri 1 miljardi kitajcev...to lahka teb prodajajo, men ne bodo..

hojnikb ::

Kaj ti nuca množična delovna sila, če so omejitve v proizvodnji... Pa sj ne da kitajci delajo še kej druga kot iphone..
#brezpodpisa

noob96 ::

pa ti res misliš da jih niso sposobni proizvesti dovolj. pa dej dej, če ne druga pa apple zavira vse skupaj, samo zaradi nekega potenciranja marketinga.

DeeJay ::

noob96 je izjavil:

pa ti res misliš da jih niso sposobni proizvesti dovolj. pa dej dej, če ne druga pa apple zavira vse skupaj, samo zaradi nekega potenciranja marketinga.

edini pravilni odgovor. Vse je v marketingu.

hojnikb ::

A res misliš, da je v njihovem interesu prodat samo 10 miljonov primerkov, če bi jih consumerji v istem odobju lahko pograbl 50 ?
#brezpodpisa

DeeJay ::

Seveda je, ker to za njih pomeni dodatno zastonj reklamo, ker se o tem piše in govori. In s tem dobijo malokaterga dodatnega kupca, ki si misli, uh če so pa razprodali vso zalogo, more bit pa že dobr.
Tisti, ki pa hočejo iPhone, ga bodo pa tut kupli, pa čeprav en mesec kasneje, ko bo spet na zalogi.
Poleg tega pa Apple še manj reskira, da nebi slučajno proizvedel toliko telefonov, da jim bo potem ostajal na zalogi.

To je vse marketing.

keitai ::

Točno vse je v marketingu, sploh ne vem zakaj Apple prodaja produkte, če lahko ima samo marketing.

@DeeJay: se zavedaš, da govoriš o Applu in iphonu s številko 6 in applovi hype mašini. Ta tvoja gostilniška logika o marketingu tu pogori (tudi nasplošno); če te zanimajo te reči, raje preberi kakšen učbenik o marketingu in ekonomiki.

Apple ima zelo malo zalog, zaloge imajo operaterji, katerim Apple vsili, da morajo kupiti naprej dogovorjeno število enot (to velja za vse velike operaterje, slovenski to pač niso).

Kar se tiče proizvodnje pa zavira proizvodnjo iphonov 6+ Applova odločitev, da bodo spremenili število layerjev pri ekranih in sedaj se pri JDI, Sharpu in ostalih ukvarjajo s tem.

In kitajske tovarne pri katerih proizvajajo iphone so sposobne zagotoviti le določeno število iphonov. Ne splača se postavljati nešteto tovarn Pegatronu, Foxconnu in ostalim samo za proizvodnjo iphonov, katere bodo delale na polno le en mesec ali dva in nato vegetirale.

DeeJay ::

Če so težave to komot privede do delayev pri proizvodnji.
Če pa težav ni in če bi Apple hotu spravt na police 50 miljonov telefonov, bi tut jih, sam bi s tem naredu manjši profit, kot na način ki ga prakticira že skoz.
Osnova demand & supply. Če je demand velik in supply nizek, je tut produkt veliko bolj cenjen.

Ti verjetno tut nebi svojga produkta začel delat masovno, da bi ti pol lahko ostajal na zalogi. Zaloga je pa draga in nepotreben strošek.
Noben pa Applu ne daje zagotovila, da če bo naredu 50 miljonov telefonov, da jih bo tut prodal, še posebi zdej z vso to slabo publiciteto.

no comment ::

Torej je razlog v ekonomiki in ne v marketingu, čeprav si še maloprej trdil drugače...

(navsezadnje smo v Epl temi, logika je tu samo ovira)

Izaso ::

Na tušmobilovi spletni strani sem zasledil, da so tudi že objavili cene iPhonov 6 po paketih:

http://www.tusmobil.si/akcije/novi-ipho...

V prvi količini več kot 100 telefonov, naj bi imeli vse barve in dve različici (16GB in 128GB). S prodajo pa naj bi začeli že takoj ob 9.00 zjutraj :)

DonRan ::

Danes zjutraj so uradno dali ven tudi cene za iPhone 6 pri Simobilu.

Ceni, ki sta na voljo sta 32€ x 24 oz. 39€ x 24.
*Prva cena je namenjena paketu Neskončni L,
*vsi ostali pa imajo ceno 39€ x 24.

Pa ti niso normalno, res ne! Kakšne cene...

 Cene iPhone 6 Simobil

Cene iPhone 6 Simobil

Silvo ::

Za prve je zmeraj najdražje:)
Silvo

jusv ::

Silvo je izjavil:

Za prve je zmeraj najdražje:)


So naredili tudi primerjavo in cene pri obeh:

 Primerjava cen_SimobilTusmobil

Primerjava cen_SimobilTusmobil

Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

PlayTheGame ::

iPrecenjen :))

Samo tale Simobil je res en velik LOL. Ko sem zase gledal telefone, sem jih našel kar nekaj takih, ki so v redni prodaji tu-tu s ceno ali pa celo cenejši kot z vezavo.8-O
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

mared ::

so tudi pri delu isto ugotavljali! http://www.delo.si/znanje/infoteh/cene-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mared ()

trnvpeti ::

iPhone 6 16GB pri Tušmobilu 1378.6€, pri Simobilu pa 1727.76€ po dveh letih vezave

jakan123 ::

Pri Telekomu bo očitno najceneje:

https://www.facebook.com/TelekomSloveni...

trnvpeti ::

me zanima, kolk jih bodo prodali


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega Apple iPhone 6s leta 2019?

Oddelek: Kaj kupiti
436226 (4938) tikitoki
»

Apple zaradi škandala pocenil zamenjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9920730 (15492) MrStein
»

Apple nehal prodajati iPhone v Rusiji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2713208 (9285) nekikr
»

Nova iPhona že razprodana, v Sloveniji ju še ni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12946873 (39359) amacar
»

Iphone uradno v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21534946 (24490) Keyser Soze

Več podobnih tem