» »

Okvara Samsung plazma TV vertikalne črte

Okvara Samsung plazma TV vertikalne črte

Bellzmet ::

Zdravo,

na Samsung 55" plazmi stari dobri dve leti so se začele pojavljati verikalne črte na zaslonu. Očitno nekaj crkuje.

Ima kdo podobne izkušnje in če se da (za koliko denarja) zadevo poštimat na servisu?

lp

medenko ::

izven garancije? 100€+...

Bellzmet ::

Brez garancije ja.

TV je bil nov 800 EUR in po dveh letih crkne. Kakšen škart od Samsunga!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

medenko ::

Ej, izoliran problem glej....ni to pogosto, 1-2% max....glede na številko prodanih tvjev itd. Vedno pa kupujte brez skbi zraven takih zadev.

Bellzmet ::

Jah vem, da ni veliko takšnih situacij.

Samo ko se meni to zgodi mi je vseeno da je to "izolirana situacija". Škart roba.

fpbs ::

medenko je izjavil:

Vedno pa kupujte brez skbi zraven takih zadev.

Pravilno naj bi se ta stavek glasil: Vedno ko kupujete, vzemite dodatno garancijo, da boste dalj časa brez skrbi.
Po opisu napake, je lahko manjša okvara, lahko je pa defekten displej, kar bi pomenilo, da se popravilo ne izplača.

Bellzmet ::

Mah človeku gre na živce to, da z novim TV-jem zamenja starega, ki je 15 let delal brez problema. Potem pa novi crkne že po 2 letih...

hojnikb ::

mah to je čisti draw of luck. Če tebi crkne samsung po 2 letih, še ne pomeni da so kompletno zanič..
#brezpodpisa

Bellzmet ::

Ja to vse razumem, samo ko se pa nekomu to zgodi, je pa čisto upravičeno, da ene par dni pizdi:)

DarwiN ::

To se ne da popravit... Panel je treba menjat, kar pa stane ~500€, torej skoraj 3x več kot je TV vreden... Kolega ima isti primer na LG plazmi že eno leto... Začelo se je z eno črto, potem dve, tri, nato so za nekaj časa izginile in je bil TV kot nov.. Trenutno pa jih šteje šest komadov. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

puginho ::

hojnikb je izjavil:

mah to je čisti draw of luck. Če tebi crkne samsung po 2 letih, še ne pomeni da so kompletno zanič..


Zanimivo, če gre za Samsung je to osamljen primer, če bi bil npr. Sony bi se vsulo kak je cela firma za k...

fpbs ::

puginho je izjavil:

Zanimivo, če gre za Samsung je to osamljen primer, če bi bil npr. Sony bi se vsulo kak je cela firma za k...

Še huje bi pa bilo, če bi se to zgodilo na LGeju.

mat xxl ::

Včasih pomaga, da ga malo potolčeš ... :)

Invictus ::

puginho je izjavil:


Zanimivo, če gre za Samsung je to osamljen primer, če bi bil npr. Sony bi se vsulo kak je cela firma za k...

Kaj bi bilo šele postov, če bi bil TV Applov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bezukhoff ::

Hja, sam imam LG 42, sicer LCD, in sem imel podobne težave. Kolikor sem se informiral, je problem v konektorju na panel, tudi pri različnih modelih in proizvajalcih.

Sledil sem napotkom na netu, zlepil oz. fiksiral problematičen konektor, and voila, tv deluje kot treba že kar nekaj časa. Sem pa rabil razčefutak na prafaktorje celoten tv. :))

DarwiN ::

Bosky, tu ne moreš primerjat plazme in LCDja.... Pri plazmi gre v tem primeru za okvaro panela.. Če poskusi sliko zoomat in črta ostaja fiksna, potem je zagotovo napaka v panelu, ki pa se je ne da odpravit.. Morda bo črta čez čas izginila, a se verjetno kmalu ponovno pojavila, verjetno v večjem številu.

In če gre res za to okvaro, potem se popravilo (menjava panela) absolutno ne splača, prodat pa tudi ne moreš za več kot 50-100EUR.. Navadiš se na črto/črte in pač "trpiš" dve leti, nato pa se usedeš na TV in kupiš novega. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Spajky ::

Lahko je čista malenkost. Kakemu frendu elektroniku daj pogledat (itak je ven iz garancije!). Lahko je samo kakšen lot/kontakt kje slab ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mat xxl ::

Sicer pa nesi na Litrostrojsko v Lj, tam je en pošten TV servis, sam marsikaj sam najdem, pa mi nekoč ni ratalo ena klasična Tv pred leti pa so videli, da sem že sam rihtal in našli mrzel lot in zelo pošteno računali, upam, da so še zmeram na takem nivoju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung pokazal 292-palčni televizor

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
288262 (4938) MrStein
»

Popravilo plazme

Oddelek: Zvok in slika
403557 (2244) marko71
»

cene rabljenih avtomobilov

Oddelek: Na cesti
132100 (1503) Arctander
»

Televizija do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
3812208 (10507) bedak
»

nakup LED LCD televizorja

Oddelek: Zvok in slika
235832 (5266) HDvideo

Več podobnih tem