» »

Windows Longhorn

Windows Longhorn

KoKoLiNo ::

Zanima me kdaj IZIDEJO tej LONGHORN oz. če so že islši ali je šele ALFA verzija ?


popravil xbite: nepotrebno capsanje v naslovu..
  • spremenil: darh ()

Ziga Dolhar ::

Odbrskajva na www.microsoft.com in www.windows.com

Vraga -- Microsoft je cist za cajtom, še oLonghornu tam niti besedice -- še alfene dajo ljudom za podownloadat.

sklep: Obstaja le kot alfa, ki ni nič posebnega [ako ravno naj bi končna različica bila]. That's all.

Sicer pa malce poglej poste forumaša 'andrej'-a in ti bo vse jasno :).
https://dolhar.si/

andrej ::

nekje konec 2004 oz. 2005.

za downloadat jih uradno ni.

na microsoft.com pa tudi ni informacij, ker je zadeva se globoko v razvoju, vecina pravih novosti, ki jih niti na netu ne najdes pa je top secret.

obstajajo doloceni buildi, ki se jih da dobit na netu ampak so dokaj neuporabni, ker nimajo nic pametnega. pirati jim pravijo alpha, uradno pa nimajo tega imena.

freejack ::

Mislim, da sem nekje slišal, da pridejo šele leta 2005, tam nekje kot Doom 3. :D

andrej ::

jaz bi tudi stavo bolj na 2005 kot pa na 2004:D

boštjan ::

mogoče pa končno OS,od katerega nas ne bo glava bolela in bo prava konkurenca LINUXU.Sem bral v eni rač.reviji, da naj v longohrnu ne bi bilo več DX

freejack ::

He he, po, sma pa očitno brala isti članek. Jst ga sicer nisem tolk pogledal, sam dvomim, da bi je "mali-mehki TM" odločil ne-podpreti dx, po vsem, kar je storil zanj. Ostane mu sicer očitna izbira, OpenGL, pri kateremu pa vemo, da se ga mehki izogiba na vse pretege, če pa on ne, pa večina, oz. skoraj vsi izdelovalci iger, z svetlo izjemo Carmacka. Tko da svomim, da je kaj resnice na tem. Ali dobro,.. Glide shall rise again. :D

Btw. kar se pa ostalih lastnosti novih winsov tiče, pa zgleda, da bo zadeva carska, če le ne bo preveč hroščata.

andrej ::

ne bo vec dx? kje si pa to bral?:D Mores vedet, da kaj revije zdaj pisejo se je vse v zraku in da obicajno revije mlatijo prazno slamo in probajo iz ene govorice naredit senzacijo...

Tr0n ::

Glide itaq r0x0rs :).

boštjan ::

Andrej,zadnji SWP,stran 5

freejack ::

Jap, SWP, sam ne berem čenč. :D To je tko, kot da bi rekel, da bodo ukinl nato, pa bodo vsi bencin tankali. lol

Sam pa tut dejansko ne zastopim, zakaj se folk tolk brani pisat za OpenGL. Ko bo prišel Doom3, se bomo vsi slinili nad igro, ampak to bo to. Kar pa se DXa tiče, pa sn včeraj nekje bral o neki novi tehnologiji za shaderje, ki jo že prav nestrpno hočejo strpat v DX9, ampak problem je, da igre zaenkrat utilizirajo šele DX8. Z vsakim DXom je izkoriščena komaj polovica potenciala. Kater idiot bi šel izdajat DX9 oz. novejše verzije, ko iger (ok, ok, sturmovik) niti na spregledu ni. Naj počakajo, pa recimo 1x na leto, al dve ipd. izdajo neko verzijo al popravek.
Ista fora je pri windowsih, rajš počakam še pol leta nanje, pa da jim v tistem času uspe vsaj polovico hroščev popravit.
Tk da se tut pri Longhorn poraja vprašanje. Bodo pohiteli z trženjem ali si bodo vzeli čas za kakšno popravljanje bugov, zarad česa bi se posledično znal preložit tut datum izdaje, česar pa mislim, da ni velike verjetnosti. V vsakem primeru, slutim, da se XPjev ne bo več kdo spominjal.

andrej ::

SWP-ja sicer nimam, ampak ce ze hocete pravi clanek o Longhornih (pac kolko se da v trenutnih okoliscinah) potem poglejte v majsko stevilko Mojega Mikra. Ce ste stopli do trafike pa je niso meli je to po vsej verjetnosti zato, ker se majske stevilke ni odz:D unaj

boštjan ::

Tk da se tut pri Longhorn poraja vprašanje. Bodo pohiteli z trženjem ali si bodo vzeli čas za kakšno popravljanje bugov, zarad česa bi se posledično znal preložit tut datum izdaje, česar pa mislim, da ni velike verjetnosti.

Mislim da bo LONGHORN tisto kar smo dolgo čakali,en varen stabilen MS OS in zato tudi komaj na trgu 2005.
Andrej a bo kaj zanimivega o longhornu

andrej ::

uf, Longhorn je zaenkrat, ko se ni implementiranih vseh zadev jako ql. Instalacija je tako hitra, da je vse koncano v 8 minutah (priblizno). potem bomo imeli WinFS, kjer sama lokacija datoteke ne bo pomembna ampak bodo do datoteke dostopali po atributih.
nov bo tudi uporabniski vmesnik, ki ga se ni nihce videl, pa se kar nekaj jako ql zadev, o katerih se ne govori.

Zaenkrat se cuje zelo zelo dobro, vprasanje pa je kako jim bo ratalo. Da le ne bodo prevec hiteli.

roland ::

Microsoft Longhorn Build 4008
:D

<< opozorilo moderatorja uporabniku: Pravila >>
"To je le moje mnenje!!!"

Zgodovina sprememb…

roland ::

ej sorry... res nisem bral pravil
samo sem hotel pomagat

tem bi ze lahko zbrisal post namesto da si link spremenil.. (iz napak se ucimo?!)

ok saj jas si nic ne downloadam iz neta.. niti mp3-je
ti tudi verjetno kot vecina downloada mp3je da slisi ce je ql..
in potem si gre orginal CD kupit.. mhm..
ok to je pac nekaj vecjega :D

vem da je off topic tak ka ti samo editiraj ta post :))
"To je le moje mnenje!!!"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn Beta 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
658660 (6142) andrej
»

Kaj menite o windows longhornih

Oddelek: Operacijski sistemi
261508 (979) CaqKa
»

Razvijalska verzija Longhorna na internetu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
342169 (2169) Road Runner
»

Je MS izdal nov OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
331539 (981) Bug
»

Windows Blackbomb

Oddelek: Programska oprema
111241 (1092) lukaf101

Več podobnih tem