» »

XP in LCD

XP in LCD

Liker ::

Pri instalaciji XP-jov se po tistem znacilnem modrem zaslonu iz 16-bitnih casov po ponovnem zagonu namesto slike pojavi le sporocilo signal out of range!!! Ocitno je frekveca previsoka?!? Monitor priporoca locljivost 1280x1024@75Hz! Ali je mozno da ima XP pri instalaciji visjo frekvenco? Ce je kdo ze slisal za ta problem, naj prosim odpise. Prav tako se priporocam za kakrsnekoli resitve!

lp

tha_man ::

Ja, verjetno je previsoka. Al pa prenizka čeprav dvomim... Najbolj enostavna rešitev bi bla recimo priklopit gor en drug monitor ki bi sliko pokazal, ter naštelat prave nastavitve.

Čeprav se mi zdi čudno da bi XPji že po defaultu dali tako visoko frekvenco, še posebej ker monitorji sporočijo svoje zmogljivosti winspm. Sm kaj pa veš...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Ziga Dolhar ::

Kaj pa pravi VGA Mode?
https://dolhar.si/

poga ::

Ne, signal po vsej verjetnosti ni "out of range" - sploh ne pri instalaciji, kjer osvezevanje sigurno ne gre cez 60 Hz. Jaz sem imel enak problem pri instalaciji Linuxa - vse kar sem naredil na mojem LCDju (Samsung Syncmaster 171P) je bilo da sem pritisnil "EXIT" tipko na monitorju - ta se je v bistvu "resetiral" in v parih sekundah je bila slika spet ok.

Ce te tipke nimas, probaj izklopit in nato se enkrat vklopit monitor - to moras narediti KO ti napise/prikaze tisto sporocilo da je "out of range"...

Upam da bo pomagalo,
PoGa

Liker ::

Hvala vsem za pomoč!

Prižiganje in ugašanje ni pomagalo, mogoče bo z 'refresh'?
Sploh pa je tko zgleda v XPjih to še ena glupa finta, bili-boj je dobil pri meni še dodatne pike...
Kaj si mislil z VGA mode, ziggga?
Mogoče je catch v DVI-ju?
Poskušam še enkrat, še zbiram živce, ja.

Na koncu pa staro kišto z omare dol, pa bo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585293 (4898) 2009cero
»

Win 7 bližnica za spremembo resolucije na tipkovnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
121217 (1043) amigo_no1
»

napiše mi out of range

Oddelek: Pomoč in nasveti
101688 (1467) ___
»

VESA DDC / PnP monitor - le za okras (in marketing) ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6879 (755) Tomay
»

ni slike ob zagonu PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111280 (1167) TribesMan

Več podobnih tem