» »

Kaj menite o windows longhornih

Kaj menite o windows longhornih

Rekec ::

Zanima me če se jih splača naložit (recimo verzija 4074), kaj je res novega,...
In kako močn naj bo pc za ta os.

Poldi112 ::

Pocakaj se par let, da izidejo.

Dr_M ::

najprej se nauc delat z aktualnimi wondowsi, pol pa menji...cez ene 2 leti :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klemen32 ::

zivjo,sam sem jih testiral in lahko ti povem da kaksne res velike razlike ni razen majhna sprememba filesystem ter desktopa.tudi grafika je drugacna.drugace pa je vseskupaj zelo zelo zahtevno.testiral sem jih na:

athlon 1400
512-rama
abit kt7a plata
geforce fx5800

moje mnenje je tako.stvar je na pogled lepa ni pa spet nevem tko posebna zanimivost.
to je vse kar bi lahko povedal upam da ti je kj v zanimivost.
lepo pozdrav by klemen!

Microsoft ::

zivjo,sam sem jih testiral in...

Le kje si jih dobil?:\ :D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

2nemesis ::

Že XP imajo preveč navlake. V glavnem predelani Win2K, z podporo za malce več rama, plus smeti.
LongHorn - malimehki nam hoče prodati še več ničvredne navlake z zelo zasoljeno ceno. Sem deloma že na Linuxu ( Server, VMware ...itd), zato bo naslenja namestitev sistema na mojem compu samo še Linux.

Verzijo 4074 se ti ne splača naložit, ker ni podpore za njega. Ni zagotovo da bodo vsi programi delali. Na windows update lahko še pozabiš, dokler ne izide uradna verzija. Da o bugih ne govorimo.

Po pravici povedano boš zagotovo razočaran nad build verzijo, ker je še v delu in si z novimi stvarmi ne boš čisto nič pomagal. Prenašati pa boš moral kozmetično navlako, ki je bila narejena za močnejšo mašino, ki jo imaš sedaj. Glede hitrosti boš pri tem zagotovo negativno presenečen.

Iz radovednosti sem si jo naložil, da sem videl to čudo. Sam ti povem da sem se že naveličal, da nas ima malimehki za totalne idiote, zato ne bom več požiral njegovih bedarij.;(

Ostani pri tistih oknih ki si sedaj navajen, vzemi krpo v roke in jih krepko spucaj! ;)

BigWhale ::

Longhorni so nekaj taksnega kot Linuxi...

;)

Highlag ::

Sicer nisem imel možnosti preizkusiti Dolgih rogov, pa se na podlagi opisov strinjam z Big-whale-om.

Še vse verzije Linuxa, ki sem jih preizkusil so bile v primerjavi z XP-ji obupno počasni, da ne rečem sesuvajoči. Saj ne rečem, da so za vse moje težave krive distribucije Linuxa, ampak če so težave moja krivda, potem jih z WXP sploh nimam :D

Res nisem kak hud uporabnik Linuxa, vndar imam z njim polj kot ne slabe izkušnje, tako da me ne vleče preveč na svetlo stran sile :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Matek ::

Iz radovednosti sem si jo naložil, da sem videl to čudo. Sam ti povem da sem se že naveličal, da nas ima malimehki za totalne idiote, zato ne bom več požiral njegovih bedarij.

Can you say OMFG? Malimehki nas ima za idiote? Saj stvar ni namenjena normalni uporabi. Ce ma kdo koga za idiota mas ti sam sebe oz. vsaj jaz te mam, kako lahko sploh dajes izjave o enem kosu softwara, ki je se v strogi razvojni fazi.

Dajte se sprijaznit, LONGHORN SE NE OBSTAJAJO!

OS bo pac razvit na temeljih prejsnjega (v tem primeru WinXP) in nekje je treba zacet. Za zdaj se se ni kaj veliko spremenilo. Strojna zahtevnost je prisotna zato, ker se stvari najprej implementirajo, sele potem pa optimizirajo.

Predstavljajte si, da greste k krojacu, ki vas je prejsnjic premeril in je zacel izdelovati obleko. Vse kose, ki jih mora sesiti, je izrezal in jih pripel skupaj z bucikami. A vam je kdaj padlo na pamet, da vi vdrete v njegovo stanovanje, si na hitro oblecete tiste kose blaga in pizdite? Pizdite, da vas ima za norca, da se taksne obleke ne da nositi, ker razpada? Ker je polna bucik, ki pikajo? KEr se nima rokavov in ovratnika? Mislim, da je analogija precej primerna...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

SpecialK ::

ah briga ma za Win longhorn nic drugega ne bo kot polno navlake.. ostajam zvest dobremu staremu UNIX-u (FreeBSD)

Vikking ::

Luka182: ah briga me za linux in unix...

govori v tem stilu so brezveze!

MadManMAto je zelo lepo povedu!

kopernik ::

HighLag :

Mislim, da bigwhale ni imel v mislih hitrosti obeh sistemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Microsoft ::

Mah jst res ne vem, kak nekateri mislte, da ste sprobal Windows Longhorn-e.:\ :D :D :D Damn, smo leta 2004. Mogoce konc leta 2005 lahka kdo kej tazga rece, ne pa zdele...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

alesrosina ::

hm, no samo tko za info: windows longhorn beta public release (to pomeni, da ga lahko dobijo za testiranje vsi registrirani MS beta testerji - torej tudi zunanji sodelavci MSja) izide sele nekje konec tega leta, trenuto kar je zunaj se alpha release ni ...
MadManMato: In hm, longhorn se pise skoraj v celoti na novo, tko da ... ker bo recimo 50% unmanaged code, 50% pa managed (.net).

Aja se tole: tisti k se prtozujete na performansih, verejtno se niste nikol vidl kuko deluje nek razvoj softwera.
Sicer pa, ce se takole prtuzujete, potem ste 100% dobil longhorne na nelegalen (=pr piratu, na raznih p2p servisih, ...) nacin. Tko da ... jst bi bil na vasem mestu rajs tiho.

PS: Če vas kej več zanima o Longhornu, si oglejte MSDN Longhorn developement stran.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

jap.. sedaj obstoječe verzije s tisto "ta pravo" razen imena ne bodo imele nič skupnega... 0:)

Rekec ::

No sem kljub vsemu si downloadal (prek bittorrenta) najnovejše Longhorne BUILD 4074. So kar precej stabilni, mel sem jih kake 4 ure gor pa so delali vredu. Znebil sem se jih zato, ker ne maram občutka da mam nedodelane stvari gor. Aja tudi igrci sn inštaliral. Recimo Far Cry al pa UT 2004, pa sta delali stabilno. Kar je pa najbolj hecno je pa to, da mi je 3d mark 2001 SE dal 1300 pik več ???? (prej 7900 na XP, na Longhorn pa okoli 9220). Pa download sem mel večji namesto prej na Xp-jih 114-118 kb/s, je blo zdaj 119-125 kb/s, kar je blo precej presenetljivo.
JE pa res da sem se dolgo zafrkaval z instalacijami gonilnikov. Pa da je parkrat pc zaštekal kr za brezveze.
Videz je tudi kar vredu, razen tisti črni START meni.
Ampak je kar dober glede na to da je to šele ALPHA verzija.:)

Lord Sauron ::

Sicer jih se nisn testirov,sn jih pa ze u zivo vido pa pravim da so pri Microsoftu nardili najvecjo napako ko so jih tk nalispali.....podobno ko ce gledamo lindowse v primerjavi z drugimi linux sistemi......mene ze na dalec odbijajo.....

andrej ::

ce nisi developer potem trenutni buildi niso zanimivi zate. ce pa si developer, in hoces bit med prvimi in hoces, da te kot developerja opazijo in dobis kaksen dober job potem se ti splaca pogledat Longhorne ;)

kot navaden uporabnik pa si z longhorni ne bos mogel kaj dosti pocet...

Lord Sauron: tko nalispali sploh ni to, kar bos vido na koncu. pravi UI se sploh ni prisel izven MS-ja in ga skrbno cuvajo.

Ziga Dolhar ::

andrej:
> Lord Sauron: tko nalispali sploh ni to, kar bos vido na koncu. pravi UI se sploh ni prisel izven MS-ja in ga skrbno cuvajo

Nihče, niti Microsoft ne zmore tako dobro čuvat tako pomembnih stvari.

Ergo, "nov vmesnik" -- niti idejno -- sploh ne obstaja.

>:D
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

alesrosina ::

Ziggga .... ni res. Za winXP se tud ni poznal UI dokler ni bila uradna predstavitev. Vsi releasi, ki so prej pricurljali ven, so imeli drugacno XP temo.
Mislim, da ce si zaposlen pri MS kot programer/designer, nekak nimas interesa zadeve vn spravt, da bi to lahko vidl par folka k bi pol itak rekl "linux rulz" ter da bi tvegal svojo (zelo dobro placano) delo ....

aja ... vsi tile longhorni, ki si jih lahko snemate iz kazee ipd. noso ksni leak-i iz MSja, amapk so to public release, k jih MS daje vn svojim partnerjem oz. razvijalcem. In ti potem poskrbijo, da se zadeva znajde na netu ...

hm, aja ce ne vrjames da nov vmesnik oz. codname Avalon niti idejno ne odstaja, si poglej tale video

CaqKa ::

da vidim to. danes sem ravnokar gledal neko predstavitev iz jokerovega dvdja.. o sunovem looking glass 3d GUIju. nekak me ni najbolj navdušlo. mislim da bi vse to lahko imprementiral tudi v 2d. fora z več "workspacei" oz navideznimi namizji se mi zdi dosti bolj uporabna.

kopernik ::

Glede na pretekle Sunove projekte za clienta bi lahko sklepali, da tudi s te moke ne bo kruha. Načeloma s 3D okoljem ni nič narobe ... če ima neko pametno zasnovo in dober uporabniški vmesnik.

CaqKa ::

vsekakor sem bil včeraj navdušen na odnim videom ko je bil link.
sploh tiste karafeke pri katerih v za ozadje aplikacije daš kr nek avi... pa še mu translucency pa opacity dodaš.. to je blo res hudo...
po drugi strani se pa sprašujem ko sta oni blog pisala, kak bo to kaj varno.. bo to spet navzven odprto?

Boki_ ::

A mi lah daš link, ker se mi ne da brskat po temi, če je sploh v tej temi.
I'm back

Microsoft ::

s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Gost ::

Hm, sam še čakajmo na vprašanje, kje se ga da kupit.
Se vam ne zdi, da je morda še malo prezgodaj za mnenja kaj si mislite o longhornu. Ko bo prišel ven, bo 99% vse drugače.

Longhorni vs. Linuxi, le kateri bodo boljši, po mojem nobeni!

CaqKa ::

točno tak, do takrat bom spet na beos prešaltal :) ali pa morebiti na maca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn Beta 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
658662 (6144) andrej
»

Microsoft v akciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
506456 (5076) 64202
»

Longhorn šele v letu 2007. Voda na čigav mlin? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
17813903 (9704) Beernarrd
»

Za dolgočasen petkov večer: Windows Longhorn Build 4051

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
222075 (2075) andrej
»

Razvijalska verzija Longhorna na internetu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
342169 (2169) Road Runner

Več podobnih tem