» »

Certifikat in Chrome

Certifikat in Chrome

UNIVERZUM ::

Po pregledu navodil pri izdajatelju certifikata, le ta odsvetuje moj brskalnik (chrome). Sedaj me zanima ali je varno uporabiti chrome ter ali je možno narediti backup certifikata (USB ključ), da bo le ta ob morebitnem ponovnem nameščanju sistema uporaben.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

SL-500 ::

UNIVERZUM je izjavil:

Po pregledu navodil pri izdajatelju certifikata, le ta odsvetuje moj brskalnik (chrome). Sedaj me zanima ali je varno uporabiti chrome ter ali je možno narediti backup certifikata (USB ključ), da bo le ta ob morebitnem ponovnem nameščanju sistema uporaben.


Chrome uporablja cerfitikate, ki so uvoženi v Internet Explorer. Chrome brez problema deluje z večino spletnih strani, ki rabijo certifikate in razna podpisovanja.

Edino kar moraš paziti je da certifikat izvoziš z zasebnim ključem(drugače je neuporaben). Prav tako je pametno da ključ uvažaš z opcijo katera ti omogoča kasnejše izvažanje.

UNIVERZUM ::

Hvala, sem že obupal, da bom dobil odgovor.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

stb ::

Izdajatelj verjetno odsvetuje uporabo Chrome-a le za generiranje privatnega ključa in prevzem podpisanega certifikata (čemur se poljudno reče "prevzem certifikata"). Če želiš kasneje certifikat uporabljati s Chrome-om, nimaš ovir, le prevzeti ga moraš bodisi v IE ali Firefoxu, ki imata najboljšo podporo za ta postopek. Če ga prrevzameš v IE, ga lahko takoj zatem uporabljaš v Chrome-u, če pa ga prevzameš v Firefoxu, ga moraš pa najprej izvoziti iz Firefoxa v .pfx ali .p12 datoteko in nato tega uvoziti v windows certificate store (ki ga uporabljata IE in Chrome).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevzem certifikata sigenca v WIN 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5320592 (17157) MrStein
»

eDavki - težave pri podpisovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
162721 (2160) crniangeo
»

Nov Firefox 57.0 in Sigenca

Oddelek: Programska oprema
111758 (1400) solatko
»

Problem z odpiranjem spletnih strani z https

Oddelek: Pomoč in nasveti
141489 (1174) s6c-gEL
»

Slo-Tech preko TLS povezave (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Obvestila
12016790 (12430) Jst

Več podobnih tem