» »

Velikost TV in primerna oddaljenost gledanja full hd

Velikost TV in primerna oddaljenost gledanja full hd

dzinks63 ::

kixs ::

MEDION LCDTV 65" za 999€:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Ampak pazi, tole pise na dnu strani:

Da boste ob gledanju programov v polni visoki ločljivosti (ali na Blu-rayu) lahko res uživali, priporočamo, da televizor gledate z oddaljenosti ca. 4,9 m (trikratnik diagonale).


:)):))

Ce hoces se locit FullHD sliko, potem je max oddaljenost pri tej velikosti 2.6m.

lp

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

kixs je izjavil:

MEDION LCDTV 65" za 999EUR:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Ampak pazi, tole pise na dnu strani:

Da boste ob gledanju programov v polni visoki ločljivosti (ali na Blu-rayu) lahko res uživali, priporočamo, da televizor gledate z oddaljenosti ca. 4,9 m (trikratnik diagonale).


:)):))

Ce hoces se locit FullHD sliko, potem je max oddaljenost pri tej velikosti 2.6m.

lp


ne. fullHD se od dvd kvalitete jasno loči tudi pri 5 metrih. Sploh pri takšni velikosti televizorja. Če tega ne opaziš te naprošam da greš na pregled k okulistu.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

hojnikb ::

sam med 720p pa 1080p pa nebo več razlike :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

Olórin ::

niti ni potrebna.

Je pogosto večji problem prelivanje barv kot sama resolucija slike, se mi zdi. Sam pogosto opazim kakšno napako pri prelivanju barve, se vidi grob prehod, sploh pri filmih iz 90ih let, posnetih z nekoliko slabšimi kamerami. To me moti dosti bolj kot razlika med 720p in 1080p.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

kixs ::

Olórin:

ne. fullHD se od dvd kvalitete jasno loči tudi pri 5 metrih. Sploh pri takšni velikosti televizorja. Če tega ne opaziš te naprošam da greš na pregled k okulistu.


menda znas brati in razumeti kar sem napisal!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

Olórin ::

to, da potrebuješ očala?

menda znaš prebrati in razumeti kar so oni zapisali. To, kar se pri tv priporoča vedno. da jo gledaš na 3-kratniku diagonale. To je splošno znano dejstvo.

Ampak si ga pač malo kixsnu.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

kixs ::

Clovek, kaj modrujes, ce nimas pojma. Napisali so, da bos res uzival v visoki locljivosti in Bluray filmih, ki so mimogrede vsi v FullHD locljivosti, upam, da ves koliko to znasa. In ce zelis to visoko locljivost tudi videti, potem je maksimalna razdalja 2.6 metra in pika. Tiste tri diagonale so pa itak nek mit, ki ni nikoli veljal.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

Olórin ::

2.6 metra pa si izračunal kako? Glede na lastno sposobnost videnja?


fakin šit, dejansko si se spotaknil ob nekaj, kar napišejo vsi ob vsakem tv. ne morem verjet.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

kixs ::

To je po standardu za FullHD - glede na zaznavo cloveskega ocesa - seveda, ce si slep, potem tega ne rabis upostevat.

Teh "priporocljivih" treh diagonal ze dolgo nisem videl. Spotaknil sem se ob tvoje opravicevanje tega. Se posebej, ker je v reklami in mojem postu omenjen le FullHD. Seveda lahko DVD-je in SD signal gledas iz devetih metrov - za od blizu niti ni priporocljivo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

hojnikb ::

c'mon folk, tema je o hofer ponudbi, ne pa o razdalji, ki je še smiselna za fHD
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

Olórin ::

http://www.engadget.com/2006/12/09/1080...

1080p se vidi od 17 feet naprej, kar je 5.2 metra. In oni so to gledali na 42 inč tv.
Seriously, očala rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

Spajky ::

Ekran se gleda z min take razdalje, da ne vidiš že več pixlov/matrice !!! Manjša kot je velikost pixla/subpiksla, bližje jo lahko gledaš in to nima direkt veze z rezolucijo !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mgermo ::

THX
Screen Size Recommended Range
35" 3.5' - 5.0' (1.0 - 1.5 m)
40" 4.0' - 6.0' (1.2 - 1.8 m)
50" 5' - 7.5' (1.5 - 2.2 m)
60" 6.0' - 9.0' (1.8 - 2.7 m)

Jst gledam 100+ z 3m in valjda ni preveliko - večina filmov je itak v 2.35 formatu.

bajsibajsi ::

Meni se zdijo zgoraj omenjene razdalje precej prekratke. 50" z metra in pol? Jao...

Olórin ::

mgermo je izjavil:

THX
Screen Size Recommended Range
35" 3.5' - 5.0' (1.0 - 1.5 m)
40" 4.0' - 6.0' (1.2 - 1.8 m)
50" 5' - 7.5' (1.5 - 2.2 m)
60" 6.0' - 9.0' (1.8 - 2.7 m)

Jst gledam 100+ z 3m in valjda ni preveliko - večina filmov je itak v 2.35 formatu.


ni čudno da vedno več ljudi nosi očala.

40 inč tv naj bi gledal iz 1 metra? Kaj si resen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Tomson ::

Nihče ne trdi da moraš in v praksi redko kdo gleda na teh razdaljah, dejstvo pa je, da povprečno človeško oko loči razliko med 720p in 1080p pri navedenih razdaljah in velikostih. Seveda pa so izjeme v obe smeri! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kixs ::

Tule si preracunajte po THX standardu, da imas tudi doma dozivetje kot v kinu:
http://myhometheater.homestead.com/view...

Ce vas ze drugi parametri ne zanimajo, potem poglejte vsaj zadnjega "Viewing Distances Based on Visual Acuity". Pa govora je samo o FULLHD, torej 1080p locljivosti.

Ce gledas 720p ali SD, so razdalje seveda vecje. Noben ne rece, da moras tako gledat. Ampak, ce zelis uzivat v polni locljivosti in popolnih detailih... potem ne mores gledat iz petih metrov - kot je napisano v tisti Hoferjevi ponudbi. Iz 5m metrov gledas SD in si zadovoljen.

Poznam nekaj "zanesenjakov", ce jim lahko tako recem. En gleda 55" iz 1.5m in drugi 65" iz 2m.

Olórin ::

kixs je izjavil:

Iz 5m metrov gledas SD in si zadovoljen.


jaz nisem. Razlika med dvd in 720p je nenormalno očitna. Razlika med 720p in 1080p pa morda res ni.

se mi zdi da smo že na območju, ki je ekvivalentno uporabi zlatih činč kablov pri akustiki ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

tomaz4 ::

Olórin je izjavil:

Razlika med dvd in 720p je nenormalno očitna. Razlika med 720p in 1080p pa morda res ni.

se mi zdi da smo že na območju, ki je ekvivalentno uporabi zlatih činč kablov pri akustiki ;)


Nikakor nismo na območju, ki je ekvivalentno uporabi zlatih činč kablov pri akustiki. Razlika med 720p in 1080p je očitna če gledaš 1080p na primerni razdalji in če imaš še dober vid.
Mogoče bi moral pa ti na pregled k strokovnjaku, tako kot sam prav nesramno predlagaš drugim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz4 ()

blackbfm ::

se delate pametne kot da imate vsi nek popoln vid:)) me res zanima kolk vas je sposobnih zaznat en piksel s "svoje" razdalje

tomaz4 ::

blackbfm je izjavil:

se delate pametne kot da imate vsi nek popoln vid:)) me res zanima kolk vas je sposobnih zaznat en piksel s "svoje" razdalje

Kot da je to tako težko sprobat. Na PC-ju odpri nek tekst in nastavi zoom da bo tekst še komaj berljiv. Naredi print-screen in ga shrani v HD resoluciji. Potem si to sliko prikaži na TV-ju pa boš videl na kakšni razdalji boš znal tekst še prebrati. Na razdalji 5.2 m boš videl samo še zmazek.

Saj pri predvajanju filma ti vsakega piksla ni treba videt (in ga tudi nočeš), hitro si pa prideš na jasno da ni glih optimalno gledat full HD material na 42 inch televizorju s 5.2 metra razdalje (Obenem pa še ostale zmerjat naj gredo k optiku če se ne strinjajo s tabo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333088 (29896) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334101 (29699) popster
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922273 (20178) Yoni
»

Optimum HDTV viewing distance

Oddelek: Zvok in slika
111780 (1502) Okapi
»

Nakup LCD TV HD ali HD ready

Oddelek: Zvok in slika
273189 (2740) djordjevic

Več podobnih tem