» »

Navijanje Core Duo "poceni varianta" - DDR+AGP

Navijanje Core Duo "poceni varianta" - DDR+AGP

SepoX ::

Ok, cilj mi je bil uporabit vse komponente, ki jih imam:
- 2x512 DDR1 Crucial Ballistix
- Leadtek A400 6800@ 16/6 pipic

V načrtu sem imel dobiti dve plati, ki podpirata Core Duo in imata AGP in DDR podporo in morata biti karseda poceni. Asrock je moj prijatelj:D

- Asrock 775i65g R.2
- Asrock 775Dual-VSTA

Obe plošči imata omenjeni podpori, ima pa 775Dual-VSTA tudi podporo za DDR2 in PCI Express(samo x4 hitrost)

Ker sem vedel, da sta obe plati bolj švoh kar se tiče nastavitev v biosu in imata bolj kot ne končni FSB 300 MHz in nič nastavitev Vcore, sem čakal na primeren procesor. In končno dočakal E4300 (1,8GHz 9 množilnik 800(200)FSB)

Budget:
E4300 - za kolikor ga dobite pri lokalnem mešetarju
775i65g - okoli 50EUR
Vse ostalo pa sem že imel:D

Zaenkrat imam samo prvo ploščo - 775i65g in poročilo je tukaj:

Že v prvo je bilo navitje uspešno - 300x9= 2,7GHz, kar pomeni 50% navitje.

Upam, da slike pove vse:


Ostali testi sledijo, ko bom imel cajt.

bond007 ::

Super! Plata verjetno gre samo do 300 fsb ane - tudi z kakšnim neuradnim biosem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

SepoX ::

Ja, samo do 300 gre. Kolikor sem gledal jim gre do nekje 312 z clockgenom. Neuradnih biosev še nisem zasledil.

dzinks63 ::

:)) Prihaja tudi E4400 ki bo imel faktor 10x. To bo najboljša varijanta za to plato. Z uradnim biosom v1.70 gre FSB do 340. Pravijo da stabilno deluje do 325 tako dobiš ven 3250mhz, kar pa je že zelo pošten rezultat. To bo pravi budget nakup za nadgradnjo malo starejših (cca 2-3 leti starih) mašin.

lp jani

Matej_K ::

Če prav razumem plata Asrock 775Dual-VSTA podpira trenutno grafično ki jo imam na AGP in trenutne rame(DDR 400) ki jih imam.... in poleg tega če se odločim za nadgradnjo bi ta matična podpirala nprimer PCI-E grafično kartico GF7600GS in novejše(cenejše) DDR2 rame (katero vrsto?)....

Koliko bi se poznalo pri hitrosti ker je PCI-E vodilo le 4x hitrost?
... .. .

SepoX ::

Pri 7600 nič oziroma skoraj nič, pri kaki 7900 pa kake 5-10% pri kakšnih aplikacijah.

AndrewSmith ::

To bi blo fejst z kakimi dobrimi BH5 rami probat,sam bi blo treba
Vmod za rame nardit da gre do 3.6V
PyrOBeast bi verjetno z veseljem to platko v roke vzel,pa se kak
kondic menjal/dodal za vecji FSB>:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

dolenc ::

Volt mod na procesorju, ker plošča ne podpira dviganja voltaže.

Sam mam 775 dual vsta pa sem zaenkrat zadovoljen, kako se navija pa ko poštimam hlajenje in napajanje, trenutno pentium d 805 2,66ghz@3.2ghz na privzeti voltaži in hladilniku.

dzinks63 ::

:)) Hvala za link overclock voltaže

ps. Kje se da kupiti svinčnik s prevodno pasto v Sloveniji?

lp jani

Buggy ::

Tudi mene "matra" ena taka buget nadgradnja. Imam namrec AXP 2500@3200+, 6800GT in pa na zalost bolj slabe DDR rame, ki sedaj svicajo na 200Mhz pri 2,7V, me pa matra kako bi se te slabi RAMI obnesli v tej plati (delilnik kar obcutno zniza performace baje - kateri delilniki sploh so?)
Se bolj bi prisla ta plosca v postev z E4400 in 10x multijem, kjer bi lahko proc iskoristil se bolje - 3000 -3250Mhz
Je pa problem potem, ko bi enkrat presel na novo grafiko ala Dx10, ker bi pesala prepustnost PCIE vodila (4x)
BTW: obstaja tudi njena naslednjica 4CoreDual-VSTA katera podpira tudi Quad core >:D
Vsekakor vredno razmisleka

Drugace pa me je zgornji mod procesorja spomnil na staro modifikacijo, ki sem jo delal na Celeron Tualatinu 1.2Ghz in portanjem na legendo Abit BH6 ...ko sem tudi caral z prevodno pasto ter zlomil pin , stvar pa je vseeno delala ko sus na 1.3Ghz :D

GaS ::

Zanimivo tole leti..Impresivno8-)

SepoX ::

Evo, zdej sm dobil še 4CoreDual-VSTA. Po malce zezanja sem prišel do naslednjega rezultata. Nobenih modov. Edin CPUZ ne prepozna ultra čipovja, ki je gor in napiše, da je pro.

Buggy ::

Super! Predvidevam, da je to bil tudi max FSB na VSTA-jki?
Sem pa opazil da je VIA cipset hitrejsi pri SuperPi. Me prav zanima za katero se bos odlocil :)

SepoX ::

Ne vem če je glih via čipovje hitrejše, so namreč bolj zategnjeni timingi. Sem že pisal Asrocku, ker ima problem z laufanjem rama nad 225MHz, oz sploh 1:1 nad tem FSBjem. Ubistvu bom imel obe - 775i65g gre v moj HTPC.

Ni se mi še dalo bolj igrat, ampak tole na dual-vsta še ni max. Aja, tolk, da vidte, da je stabilno (posebej všeč so mi temperature na loadu):

drejc ::

Kupujem nov cpu+plata+ohišje, ki bo sigurno microatx dimenzij. Trenutno imam 2GB ddr rama, tvtuner, dvdrw, 2 ata diska (80+200gb) in grafično r9000pro. Pc uporabljam predvsem za razvoj swja, gledanje filmov in srfanje (za igrce bo xb360). Zanima me naslednje:

-kero plato mi priporočate (zagrel sem se za 775i65G)
-E4300 ali E6300 (ker se bolj overkloka in približno na koliko)?
-Ali je integrirana grafa boljša od zdajšne
-Ali aero dela z vsemi efekti z integrirano ali r9000pro
-Bo 350W napajalnik preživel to konfiguracijo (recimo da je zraven še grafa tipa 7600gs ali podobna)?

Hvala
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

SepoX ::

E4300 s to plato, druge ne moreš nič navit.
Računej, da ima samo dva slota za rame!

Jst mam tole v mojem HTPC-ju z 300W napajalnikom in vse laufa brez problema:
E4300@2700 MHz
775i65g
2x512 DDR
1x 160GB IDE
1x DVD-rom
Radeon 9800SE@PRO AIW
1x čitalec kartic
2x60mm + 1x80mm ventilator

drejc ::

Kero ohišje si nabavu...trenutno gledam tega. Kam si dal dodatne vente? Kolk tih je komp, jes racunam da bi bil na delovni mizi (1,5x1,3m) in ne pod.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

SepoX ::

Jst sem nabavu tega - Modecom FEEL 101

Edina napaka je, da sem moral mal popravt prvi slot, ker je malce preozek za antenski vhod od radeona.

Sem pa gledal tudi tega LC-ja. Zadeva zgleda na zunaj ful v redu, ampak hlajenja nima tako dobro poštimanega kot tale modecom. V modecoma gresta na zadnji strani 2x60mm venta, na sprednji strani 1x80 in na stranici 1x80, pa še veliko rež ima za odvajanje toplega zraka.

Imam vse vente na 7 al 5 voltov - sem že pozabil na kolk sem naštimal:D in je mašina kar tiha. Ob priliki poštimam še tistega v napajalniku.

drejc ::

Kje pa to pr ns prodajajo?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

*ziga* ::

LP

Fantje mene pa zanima kje bi se dal dvignit voltazo pri asrock 775vm800, ker iscem ze celo vecnost pa nic...ali mogoce sploh plata ne podpira tega?

drejc ::

Mene pa zanima kdo je uvoznik za asrock plate in kje se da kupit e4300 brez naročila?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

SepoX ::

Ohišja Modecom uvaža Avtera. Plate Asrock uvaža Elkotex in Acord92.

RbOBoIJgE ::

Mene pa zanima, če bom lahko navil kej e4300 s temi rami in plato 775Dual-VSTA. [url=http://shrani.si/?ramsbvk.jpg][img]http...

LP
zakaj dones če se da preložit na jutr

SepoX ::

Ja, samo delilnike za ram dej na 166 ali 133MHz. Pa ročno vnesi latence. Mi je rešilo marskikako težavo:D

dolenc ::

Če kdo potrebuje :)

775Dual vsta

*ziga* ::

Fantje...a ta plata podpira visanje voltaz...mislm asrock775vm800?
hvala za odgovor...

Veron ::

Obstaja kaka plata za C2D in DDR ter PCIe16x?

SepoX ::

Jep, je - 775Twins-HDTV R2.0, ta 4coredual-vsta ima sicer samo pcie x4, ampak se v špilih na najvišjih resolucijah pozna nekje 5%.

Veron ::

Pa jo ma kdo že, je kje kak test, kako se OCja E4300 na njej?

edit: sicer pa verjetno najbolša varjanta, da prodam DDR + NF4 SLI plato + X2 proc, pa kupim DDR2 + intel chipset + C2D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

kuky ::

hello narocil sem 4COREDUAL-VSTA + e4300 . Zanima me samo ali bom lahko imel AGP + PCIE ( obe aktivne) + oveklokan procesor ....recimo vsaj do 2700Mhz ?

JIM22 ::

Zanima me samo ali bom lahko imel AGP + PCIE ( obe aktivne)

Obe naenkrat ne bodo delale. Dela sam agp al pa sam pci-e.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mile ::

kuky ::

to da deluje mi je jasno .....zanima me ce se stvar zakomplicira pri overclokanju

RbOBoIJgE ::

evo jaz sem nabavil matično 4coredual-vsta in procesor E4300, v biosu lahko nastavim FSB samo do 300 (možnost imam do 340), če nastavim na 301 ali pa več se sistem ne zažene.
Me pa zanima ali je to največ kar je možno navit ta procesor. slika
zakaj dones če se da preložit na jutr

Husqvarna ::

To je prej meja plošče, kot pa procesorja.

Čmrlj ::

Ja če bi pogledal malo po forumu, bi videl da gre večini tam do 3.2-3.3ghz, sam pri tebi je ovira plata.Nima veze, če imaš možnost do 340, saj p5b-dlx ipd. ima tudi možnost do 650 fsb, pa je ni še nihče spravil tako visoko.:|

RbOBoIJgE ::

No sej to sem mislu, da plata ovira navijanje. Zdej me pa zanima, če kupim 800MHz DDR2 ram, ali bo delu na tej plati, ker naj bi podpirala samo 533MHz in 667MHz. Pa hvala za pomoč.
LP
zakaj dones če se da preložit na jutr

SepoX ::

Če dvigneš voltažo na northbridgu z enim od modov, se da pridet tudi višje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni in zanesljivo - nasveti dobrodošli

Oddelek: Kaj kupiti
81235 (1037) opeter
»

Nova plata in proc

Oddelek: Kaj kupiti
101230 (1079) Pyr0Beast
»

Katera Matična pa Procesor?????

Oddelek: Kaj kupiti
352275 (1278) Čmrlj
»

nov C2Duo based PC

Oddelek: Kaj kupiti
422056 (1024) Turtle
»

Menjava starega procesorja

Oddelek: Strojna oprema
211976 (1764) jat2406

Več podobnih tem