» »

Pošta Slovenije

Pošta Slovenije

Kleemen ::

Po pošti imam za poslat paket (telefon) vreden 400eur pa me zanima koliko eur pobere pošta če izberem plačilo po povzetju in na poštno nakaznico? Ali če izberem plačilo na trr (položnica) so kakšni problemi pri tako visokih zneskih (davčna in podobno :D)? Hvala za info.

Yohan del Sud ::

Takšna vprašanja so razlog, zakaj bi uvedel predmet "Internetna pismenost" že v osnovne šole. Gugl je tvoj stric.

Cenik PS.

... In pa zakaj v tem primeru bi bile težave. V ceniku nisem našel razumne razlage med nakazilom na TRR in osebnim nakazilom, čeprav včasih je to bilo. Vprašaj osebno. Naj poskusim svoj birokrat-fu!

Nisi navedel kilaže ... Torej, če gre za recimo 2 - 5 kg paket ...

Paket s storitvijo 5,43 +
Vrednostno poslovanje za paket s storitvijo nad 208,65 EUR za vsakih dodatnih 208,65 EUR ali del tega zneska 0,59 + (WTF)
Odkupnina 1,22 +
Po želji:
Pazljivejše ravnanje 1,02 +
Povratnica 0,82 (potrdilo, da je res podpisal in prejel).

PS je od nekdaj zmuzljiva, s preveč drobnega in skritega tiska, posledično tudi zmedenemi usužbenci .. Neposredna izkušnja na pošti zna bit še malo bolj zapletena ...
www.strancar.com

Steinkauz ::

https://slo-tech.com/forum/isci/?q=odku... ...

TRR bo kupca prišlo precej cnej. Če boš poslal da ti prinesejo denar na dom, se ne čudit, če kupec ne bo prevzel paketa ker mu bo pošta tolk nabila sami odkupnini...

...:TOMI:... ::

Zmeni se, da ti nakaže v naprej, ti pa pošlji kot priporočeno pismo, pa dobro zapakiraj.

Če noče, je druga možnost osebni prevzem.

Jaz bi vseeno priporočal osebni prevzem, sploh pri taki vrednosti.
Tomi

facepalm ::

Pri taki vrednosti bi se jaz obvezno zmenil za predhodno nakazilo na trr ali pa osebni prevzem.

Najceneje in najvarneje. Le kupec ti mora dovolj zaupati, da ti predhodno nakaze

Yohan del Sud ::

Sem mu hotel solit pamet, ampak je PS spremenila cenik in pogoje čez poletje in se niti sam več ne znajdem nič (če kdo ni to ugotovil že iz mojega prvega posta ...).

Osebni prevzem. To. Če je blizu (si mlad menda, 50 km šala), zajahaj bicikl ...
www.strancar.com

Kleemen ::

Preko Pošte, če ne niti spraševal ne bi. Je na drugem koncu Slovenije. Preko plačila po povzetju, položnica (trr) ni nobenih % za plačat kot pri poštni nakaznici, bolj me skrbi ker je večji znesek in znajo biti problemi z davčno ali?

Yohan del Sud ::

400 eur zasebne preprodaje ni nikoli (bilo) v dosegu davčne. Ampak zdaj je tu FURS ... Daj probaj in obvesti. :)
www.strancar.com

Tilen ::

Za 400 EUR ne skrbi. Kakih 50x po 400 bi pa že lahko bil problem. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kleemen ::

FURS bi znal bit problem ja.. Sploh sedaj ko so na začetku so baje kar aktivni in vse preverjajo..

Tilen ::

Kako na začetku? Saj to so isti ljudje, samo preimenovali so se. Verjetno bodo še manj aktivni, kot prej, ker imajo na voljo manj virov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kleemen ::

nevem.. piše da je bilo ustanovljeno 1.8. :)

St235 ::

ne veš, točno to, tako da ne pametuj.

Ne durs ne furs se ne vtika v enkratno prodajo rabljene stvari preko pošte. Če pa serisjko preprodajaš stvari je pa druga zgodba. FURS ni čisto nič drugega kot preoblikova DURS z bolj kot ne enakimi pooblastili in zaposlenimi.

videc ::

FURS = DURS + CURS. Pozabil si, da je carina sedaj tudi del FURS-a.

Redorange ::

Za odkupnine:

Poštna nakaznica (pismonoša ti prinese denar domov na roko) (rumena):
do 27,50EUR = 1,62EUR
do 470EUR = 5,88% od zneska (npr: 400 x 5,88% = 23,52EUR se pravi za plačilo: 423,52EUR)
nad 470EUR = 27,64EUR

UPN obrazec (denar se ti nakaže na bančni račun) (položnica):
do 98EUR = 1,05EUR
do 501EUR = 1,07% (npr: 400 x 1,07 = 4,28EUR se pravi za plačilo: 404,28EUR)
nad 501EUR = 5,36EUR

to velja za znesek odkupnine, če imaš odkupnino 400EUR in hočeš da on plača poštnino, moraš tem 400EUR dodat še poštnino (ti pove na pošti koliko je in vpiše potem tam znesek skupne odkupnine)

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

Paketu priloži izpolnjen UPN, prejemnik si ti, plačnik kupec.

Kleemen ::

@Redorange to me je zanimalo ja.. Najlepša hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214389 (7638) matobeli
»

Neprevzem pošiljke z odkupnino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311426 (7003) c3p0
»

Pošta Slovenije - odkupnina

Oddelek: Loža
51923 (1762) tor2
»

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

Oddelek: Pomoč in nasveti
4335051 (27096) kmetek
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813826 (11246) Blinder

Več podobnih tem