» »

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

bastadu ::

MrStein je izjavil:

Kaj je namen praznega prostora med 4 gumbi in URL poljem, zgoraj???



Zato pa dobesedno sovražim GUI oziroma Look redizajne, ker je polno crap-a, skoraj vedno narejeno na pol, pa še kako koristno funkcijo ven vržejo.

Kaj so sploh bili cilji pri tej spremembi?

Tale prazen prostor se enostavno odstrani, desni klik in Prilagodi, potem pa ga povlečeš dol ali prestaviš drugam ...

MrStein ::

Tako je. Hvala.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Kaj pa prazen prostor levo od prvega zavihka. Windows 7 posebnost?

MrStein ::

Taka kocka? Imam tudi na Win8.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Ja. Desni klik prime, drugače je pa tam čisto brezveze.

Egidij88 ::

Nekaj prejšnjih verzij se mi je zdelo počasnih in sem šel na Opero. Zdaj pa sem na Quantumu, bomo videli. Dark theme itak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

opeter ::

MrStein je izjavil:

Ja, v Win8.1 je boljše. Default tema ima modre zavihke, medtem ko je na Win7 temno modro.


Res je. To je default "Light (svetla) tema" FF 56 na Windows 8.1

 FF 56 - light

FF 56 - light



To pa FF 57:
 FF 57 - light

FF 57 - light

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Anney ::

Hiter pa je hiter, meni odgovarja, tako izgled kot ostalo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

opeter ::

Pa ikono so spremenili ...

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

roCkY ::

Odzivnost je krepko izboljšana. Splošno vizuelno zgleda napredek. Drobovje... se nisem ubadal s tem čeprav je bilo en kup člankov glede sprememb.

Kaj pa dodatki? Sem edini, ki išče alternative? Od 12 so ostali le 3 delujoči. Glavnino sem pomenjal, nekaj za silo (bo treba še malo pregledati ob priliki). Nekaj zadev je korak naprej v primerjavi s tistim kar sem uporabljal. Nekaj zadev pa ne najdem alternative.

Kako spraviti eno okno brskalnika "vedno na vrh"? Prej je bil dodatek s preprostim imenom "Always on top". Klik na ikonco in slika TV v oknu v zamiku (T2tv2go) je bila pripeta. Sicer za TV uporabljam MCTV a zamika prek njega pač ni. Kako naj to rešim? ISP očitno ne bo nikoli naredil solidnega app-a za IPTV. Vztrajajo pri browserju kot pijanec za plotom.

opeter ::

Jaz uporabljam samo štiri dodatke, ki pa so že osveženi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

roCkY je izjavil:

Splošno vizuelno zgleda napredek.



Vizuleno je 3 korake nazaj. Dodatki v orodni vrstici so v poudarjeni črni, kar sploh ne paše in ponoči močno bode v oći. Vse mape v zaznamkih so črne in flat, prej so bile lepo rumene, ikona od FF-ja je sedaj sprana...

Skratka to ni niti pod razno korak naprej pač pa nazaj. Naj bi raje poštimal samo odztivnost in ne da spreminjajo vizuelnost. Mogoče je boljše na telefonih na računalniškem zaslonu pa zagotovo ni.

roCkY ::

Bodejo v oči? Meni ne.
Meni je ta "novi minimalizem" povsem OK. Za "šaro narediti" (mavrico) pa je oz. bo na voljo kak add on.

opeter ::

rpusi31: a nisi vedel, da gre zdaj vse na flat (ploščato).

Sicer pa za te č/b ikone se imaš zahvaliti Apple-u.
Glej njihov macOS (X) El Capitan oz. že predtem Yosemite, tam so se pojavile te sivkaste ikone, barve so opustili.

Glej Finderjev sidebar (levi stolpec):


Zdaj pa vsi to kopirajo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

Mene bolj moti barvna neusklajenost v novi verziji FF 57, kjer so ikone home, refresh, v temno črni barvi in potem preveč v oči udarjajo. VSaj na mojem monitorju je tako. Lahko, da ni na vseh tako.

MrStein ::

opeter je izjavil:


Zdaj pa vsi to kopirajo.

Zakaj bi inovirali, če lahko kopirajo? :))

A še komu v konzoli čudne napake javlja?
Ena stran ima web fonte in pri loadu strani javi tole:
Blocked loading mixed active content “http://frubi/Style%20Library/CSS/webfontkit/thesbyp-webfont.woff”


Hec je, da se stran, katero gledam nahaja na http://www.nekje.com/xyz in z http://frubi nima absolutni nič.

Takih napak izpiše za to konkretno stran 4 in dve imata čuden host name. En v primeru zgoraj, drugi pa eno drugoi spletno stran, katero sicer obiskujem, ta z polnim FQDN+port name.

Ali FF konzola meša podatke, ali skripta na strani ... samo kako bi JavaScript (ali CSS) po pomoti hotel fonte naložiti iz strežnikov, ki jih jaz tu pa tam obiščem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Han ::

Sem poskusil 'pohoblat' zavihke, a ne prime...

japol ::

A morte tut vi po updatu na novo nameščat oz. dodat addone? wtf?
dodajam: za noscript je napisalo da ga ne more dodat, ker ni kompatibilen z verzijo 57.

Kaj sedaj? a se čaka al lahko kaj drugega namesto njega uporabim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

MrStein ::

NoScript ne deluje na Firefox v57.
Mogoče (verjetno) bodo napisali kompatibilno verzijo, do takrat ga ne moreš imeti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

NoScript ne deluje na Firefox v57.
Mogoče (verjetno) bodo napisali kompatibilno verzijo, do takrat ga ne moreš imeti.



Mogoče se boš pa samo moral navadit, da ne deluje. Še dobro, da nimamo v letu 2017 možnost izbire.

misek ::

Imam nov "problem" s FF57. Do sedaj sem uporabljal "ctrl click na link" in "shift click na link". Eden je odprl link v novem tabu v ospredju, drugi v ozadju. Kako to doseči sedaj?

Han ::

Enako kot prej.

MrStein ::

Sicer middle-click odpre v novem tabu. Ne vem, zakaj bi uporabil še drugo roko za poseg po tipkovnici, če pa imaš takoj tam na miški?
(razen, da so srednjo tipko "skrili" pod kolešček...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Ni enako kot prej - meni vedno odpre v ozadju. In srednji klik mi ne diši. Sem pač eden izmed čudakov :)

Poleg tega so se prej verjetno s kakšno razširitvijo tabi odprli vedno na koncu. Zdaj pa se odprejo desno od trenutnega. To mi tudi ni všeč. kakšna rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

MrStein ::

Open in background je bila prej ena nastavitev. Po novem je verjetno tudi.
about:config

Mimogrede, vsi govorijo o poenotenem URL/search baru. Meni sta na vseh PC-jih še vedno ločena. Sicer mi je vseeno, le zanima me, ali je to default ali kako?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

MrStein je izjavil:

vsi govorijo o poenotenem URL/search baru. Meni sta na vseh PC-jih še vedno ločena.
V nastavitvah pod Search izbereš ali hočeš imeti ločeno iskanje ali samo url bar.

Han ::

Meni se že ves čas odpirajo v ozadju, razen npr. na mimovrste, ki ima očitno stran (povezavo) tako sprogramirano... Tudi Ctrl+T odpre nov zavihek desno za zadnjim.

Jaz imam ločeno URL in Search polje.

MrStein ::

misek je izjavil:

MrStein je izjavil:

vsi govorijo o poenotenem URL/search baru. Meni sta na vseh PC-jih še vedno ločena.
V nastavitvah pod Search izbereš ali hočeš imeti ločeno iskanje ali samo url bar.

Seveda se da nastaviti.
Vprašanje je kaj je default.
To so namreč oglaševali kot eno večjih sprememb.
Ampak če ni vklopljeno po defoltu, je to malo hecno (razen, če bi pisalo "to novost je potrebno naknadno vklopiti v nastavitvah").
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

V resnici se nikomur ne da tega preizkusit na virtualki, najverjetneje so se nastavitve prenesle iz tvoje prejšnje verzije Firefoxa.

misek ::

PARTyZAN je izjavil:

V resnici se nikomur ne da tega preizkusit na virtualki, najverjetneje so se nastavitve prenesle iz tvoje prejšnje verzije Firefoxa.

Po privzetem se prikaže samo url bar:

MrStein ::

A je single bar obstajal že prej?
Ne spomnim se, da bi ga izklopil in bi to zapomnilo čez nadgradnjo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

RC37 je izjavil:

... Ne vem, če paše v to temo ampak...
Zanima me, katera je najnovejša verzija Firefoxa za Windows 2000 (ni mi pomembno ali je esr ali ne, važno je samo, da je najnovejša)? Če zahteva kak dll pack pa prosim povejte, katerega.

tl;dr
ff 12
https://support.mozilla.org/en-US/quest...

+v13 hack
http://forums.mozillazine.org/viewtopic...

w2k tematika
http://danika.jukor.net/win2000.html


MrStein
Ne, single bar prej ni bil prisoten.
--

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Zanimivo, zakaj ga potem niti po nadgradnji ni?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

schurda ::

krneki je izjavil:

Customize -> Theme -> light.


Ne najdem. :(
ok, rešil. Naprej "Open menu"
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Jeronimo ::

Meni pa novi FF ne dela OK.

Diep.io vse utripa. www.cube-fitnes.si je tudi drugače prikazana kot pri drugih borwserjih.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Jeronimo ::

In pa lastpass vtičnik ne izpolni uporabniškega imena in gesla avtomatsko.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeronimo ()

PARTyZAN ::

Tisti dve spletni strani pri meni delujeta normalno. LastPass addon pa ima podobne težave že od začetka, to ni odvisno od browserja.

slitkx ::

Rad imam Firefox. Tudi Vivaldi, a se kar ne morem posloviti od lisičke.

Torej, na šihtu smo zaradi nekaj sistemov, ki za delovanje potrebujejo Javo, obstali na verziji 51.0.1.
Firefox je nastavljen kot privzet brskalnik, da se ob zagonu teh sistemov zažene tudi sam in prikaže ustrezno vsebino.

Pred časom sem že laufal dva profila Firefoxa hkrati. Takrat 64 in 32-bitnega. Prvega zase, drugega za potrebe sistemskih vsebin.
Zanima me, kateri je učinkovit način, da bi lahko hkrati laufal 32-bit 51.0.1. ter 64-bit zadnje uradne verzije. Slednja bo portable.

Verjetno bom sam našel kako rešitev, a vseeno hvala za konkretne predloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Uporabljal sem tale način: link, -no-remote.
Ampak kako nastaviti, da se bo ob zagonu teh določenih sistemov privzeto zagnal stari 32-bitni Firefox?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

bastadu ::

Tole me muči že zelo dolgo časa, kako za vraga FF prepričati, da ob kliku na link do PDF datoteke le tega avtomatsko odpre v Acrobat Readerju in me ne sprašuje vsakič, ali ga shrani ali odpre? Tista kljukica "Od zdaj naprej naredi to samodejno za tovrstne datoteke." v Save dialogu itak ne pomaga, prav tako ne pomaga, če v nastavitvah pod možnostmi posameznih vrst datotek za PDF izberem "Uporabi Adobe Reader (privzeto)" ali "Predogled v Firefox" ... Recimo Chrome s tem nima težav ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

donvito ::

Mogoče pomaga TOLE, nisem sprobaval, mene ne moti spraševanje, še rajši vidim, ker občasno samo shranim in berem kasneje.

MrStein ::

bastadu je izjavil:

Tole me muči že zelo dolgo časa, kako za vraga FF prepričati, da ob kliku na link do PDF datoteke le tega avtomatsko odpre v Acrobat Readerju in me ne sprašuje vsakič, ali ga shrani ali odpre? Tista kljukica "Od zdaj naprej naredi to samodejno za tovrstne datoteke." v Save dialogu itak ne pomaga, prav tako ne pomaga, če v nastavitvah pod možnostmi posameznih vrst datotek za PDF izberem "Uporabi Adobe Reader (privzeto)" ali "Predogled v Firefox" ... Recimo Chrome s tem nima težav ...

Zgleda kot Bug 453455: Make "do this automatically for files like this from now on" work even with "content-disposition: attachment"

Se mi zdi, da je tam omenjen en plugin, ki to baje "popravi".
Se mi tudi zdi, da ne deluje več v zadnji verziji FF... catch-22
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Master_Yoda ::

Je ze kdo nasel Random Agent Spoofer vticnik, ki dela na FF Quantum ?

next3steps ::

opeter je izjavil:

rpusi31: a nisi vedel, da gre zdaj vse na flat (ploščato).

Sicer pa za te č/b ikone se imaš zahvaliti Apple-u.
Glej njihov macOS (X) El Capitan oz. že predtem Yosemite, tam so se pojavile te sivkaste ikone, barve so opustili.

Glej Finderjev sidebar (levi stolpec):


Zdaj pa vsi to kopirajo.

copying is the highest form of flattery

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

gavrin ::

Prosim pomoč.
Od danes se mi je začelo dogajati, da ko hočem odpret netflix napiše zavihek se je sesul, hočem you tube gledati spet zavihek se je sesul.
Katero koli stran od mozille ki jo hočem odpret za pomoč, spet napiše zavihek se je sesul. Nekatere strani delajo normalno. Kaj bi lahko bilo?

yayo ::

jaz sem danes prvič prižgal raćunalnik po kakih petih dnevih in imam tudi probleme s Firefoxom, ki mi nabije cpu v višave ter zmrzuje, če surfam npr. Youtube video. Sumim, da gre ali za hrošč v updejtanem Firefoxu ali za nekompatibilnost z zadnjimi Windows updejti.

Han ::

Zaradi takšnih cvetk v zadnjih verzijah sem preklopil na Firefox ESR.

filip007 ::

Nevem, jaz nimam kakšnih posebnih problemov, tisto z zaznamki ikon, ki se prerišejo z drugim so poravili, tako da to je to, upam da bo tako ostalo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

vander ::

Vedno, ko zaženem firefox (ver.66.0.3) se pojavi okno kamor naj vpišem glavno geslo. Je to normalno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brskalnik za bolj zahtevne uporabnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507945 (590) SmeskoSnezak
»

AdBlock Plus in 24ur.com

Oddelek: Pomoč in nasveti
447500 (588) KTr1sk
»

Mozilla s pretečenim certifikatom pomotoma onesposobila vse razširitve v Firefoxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9213778 (7884) LightBit
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618640 (12396) Ales
»

Nova posodobitev Firefoxa

Oddelek: Omrežja in internet
283036 (2273) Ales

Več podobnih tem