» »

win8 boot iz usb 3.0 flash drive

win8 boot iz usb 3.0 flash drive

Vanquish ::

kot je ze iz teme razvidno.

Ima kdo kaksne izkusnje s tem? Kako se kaj obnese in katere kljuceke se priporoca?
Dovolj mi je kapaciteta 64gb

Vsak nasvit je dobrodosel!

Hvala

gddr85 ::

kako misliš izkušnje, dela enako kot usb2, vsaj osebno nisem imel problemov

Vanquish ::

zanima me kaksna je kaj hitrost in odzivnost, ce je celoten operacijski sistem na usb flash drive. Ne vem kaksni so kaj dostopni casi v primerjavi s HDD ipd. Te izkusnje mislim.

Olórin ::

glede izvajanja operacijskega sistema na usb ključku nevem. Sem pa osebno pogosto imel težave z inštalacijo windowsov iz usb 3.0 ključka ali usb 3.0 vhoda v računalniku.

bolj sigurno bo, če uporabiš usb 2.0 usb ključek in usb 2.0 vhod v računalniku.

gddr85 ::

Ah sem slabo prebral, sem mislil bootanje in inštalacija prek usb3. Win še nisem sprobal, samo kakšen live elementary, ubuntu itd., ampak za tist, kar sem rabil (reševanje fajlov) nisem opazil razlik.

Olórin ::

gddr85 je izjavil:

Ah sem slabo prebral, sem mislil bootanje in inštalacija prek usb3. Win še nisem sprobal, samo kakšen live elementary, ubuntu itd., ampak za tist, kar sem rabil (reševanje fajlov) nisem opazil razlik.


posebno z inštalacijo je na googlu moč najti ogromno problemov uporabnikov, kjer iz usb 3.0 ključka ni bilo možno namestiti windowso. Stvar se je takoj popravila, ko si isti iso namestil na usb 2.0 ključek in vtaknil v usb2.0 vhod.

Razlog za to mi ni znan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

Pozabi na to. Sem inštaliral WinToGo na usb3 kjuček (ki ima sekvečno 100/50MBs). Stvar je delala PORAZNO. Problem je, ker pri usb kjučkih je random write zelo zelo švoh in kadarkoli se win spomne kej pisat (kar je velikokrat random narave) stvar zmrzne.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Pozabi na to. Sem inštaliral WinToGo na usb3 kjuček (ki ima sekvečno 100/50MBs). Stvar je delala PORAZNO. Problem je, ker pri usb kjučkih je random write zelo zelo švoh in kadarkoli se win spomne kej pisat (kar je velikokrat random narave) stvar zmrzne.

zakaj mislis, da je tako?

hojnikb ::

Random write. kjučki niso tunani za random workload in se enostavo sesedejo, če začneš pisat na tak način po njih. Pa primitivni 8 bitni kontrolerji in odsotnost drama tudi ne pomaga kej dost.

Če pa že vstrajaš pri tem in morejo nujno bit winsi gor, si pa umisl Sandisk cruzer extreme. Stvar je ubistvo ssd v ohišju usb kjučka.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Olórin ::

hm. po mojih izkušnjah je random write in read sicer dosti višji na usb ključku kot na povprečnem navadnem HDD.

Stvar se ti je sesedala zaradi drugih stvari, verjetno zaradi slabega usb ključka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

trnvpeti ::

zakaj winsi ne popravijo to(naj skopirajo od linuxa recimo)

hojnikb ::

Olórin je izjavil:

hm. po mojih izkušnjah je random write in read sicer dosti višji na usb ključku kot na povprečnem navadnem HDD.

Ni.

trnvpeti je izjavil:

zakaj winsi ne popravijo to(naj skopirajo od linuxa recimo)

Ker ni potrebe po tem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Olórin ::

http://www.tomshardware.com/reviews/usb...

toliko noben navaden vrteči hdd ne doseže. ne nabijaj neumnosti.

hojnikb ::

Govorim ti za random write, ne read. Kot vidiš iz tvojega linka ima večina pod 1MB/s, nekateri tudi as low as 0.01MB/s
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Olórin ::

http://www.anandtech.com/show/4523/usb-...

krepko čez 2 mb, povprečen hdd ne doseže 1 mb.

ampak pač OS ne boš dal na usb ključek. Bo delalo počasi iz drugih razlogov. enostavno ni narejeno za tako rabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

Pobiraš cherry picked primerke, jst ti pa govorim za povprečne kjučke.
#brezpodpisa

Olórin ::

ne, samo random zadetke ti dajem iz googla.

google -> usb stick 4k random write

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

trnvpeti ::

Olórin je izjavil:


ampak pač OS ne boš dal na usb ključek.

zakaj ne za dolocene primere(ki jih je vedno vec)

hojnikb ::

Vse kar dobivaš, so highend zadeve. Povprečn kjuč ima ZANIČ random write hitrosti.

Pa tudi sicer par MB/s ni neki prida. Ker ti kjučki niso potunani za tak workload, nimajo kej prida kontrolerjo niti drama začne ta random write slej ko prej padat proti 0.

Uglavnem, kjučki so no-go za poganjat winse. Vsaj večina.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Olórin ::

trnvpeti je izjavil:

Olórin je izjavil:


ampak pač OS ne boš dal na usb ključek.

zakaj ne za dolocene primere(ki jih je vedno vec)


za določene primere ja. Za windows8 pač ne priporočam tega početja.

hojnikb ::

Pa tudi linux ga slej ko prej začne srat. Sem na ARM serverju cca 4 leta poganjal archlinux externo iz usbja in so mi do sedaj odletel že ene 3-4 kjučki. Da o konstantnem curruptanju sploh ne govorim. Zdej mi je pa odf**** in sem premakno rootfs lepo na disk. No problems so far.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Pa tudi linux ga slej ko prej začne srat. Sem na ARM serverju cca 4 leta poganjal archlinux externo iz usbja in so mi do sedaj odletel že ene 3-4 kjučki. Da o konstantnem curruptanju sploh ne govorim. Zdej mi je pa odf**** in sem premakno rootfs lepo na disk. No problems so far.

nekaj si narobe pocel
oz nekaj nisi storil :)

hojnikb ::

Sem naredil točno tak, ko piše na njihovi strani :)
Itk priporočajo HDD ali pa interni nand (ki je pa nažalost premajhen). Enostavno kjučki niso delani za tak workload (torej 24/7 on in konstantno pisanje sistema).

Pač, če se že laufa kakršnkoli sistem z kjučka, naj bo le-ta osnovan okol kakega kontrolerja iz ssdja.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

slej ko prej odpovejo, sploh če jih velik uporabljaš

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Sem naredil točno tak, ko piše na njihovi strani :)
Itk priporočajo HDD ali pa interni nand (ki je pa nažalost premajhen). Enostavno kjučki niso delani za tak workload (torej 24/7 on in konstantno pisanje sistema).

Pač, če se že laufa kakršnkoli sistem z kjučka, naj bo le-ta osnovan okol kakega kontrolerja iz ssdja.

meni laufa bp (hint ne sam meni -> free4nas s kljucka....)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

hojnikb ::

24/7 ? :)

(hint ne sam meni -> free4nas s kljucka....)

Tale zadevca nažalost ni za mojo platformo (marvell kirkwood). Archlinux je še edin distro, ki je še kolkertolk poštiman posebi za to.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Vanquish ::

ok, se pravi po tem ni priporocljivo?

Kaj pa mogoce preko eSata?

namrec, na notebooku mam sluzben sistem tako, da kaksen dual boot ipd odpade. Virtualca tudi ne zelim laufat in bi rad imel neko moznost za locen sistem (OS), ko nisem v sluzbi, kjer imam vse po svoje.

bi mogoce esata bil ok za to?

hojnikb ::

če maš kak esata disk in priklop, bo to še najboljš.
#brezpodpisa

Olórin ::

če daš na eSata ne boš opazil razlike v hitrosti delovanja. To bo prava rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Vanquish ::

ok, bo zgleda potrebno it na esata, hvala vam!

gledal sem malo eksterne esata

je ok taki, ki ima priklop esata in usb 2.0? esata je podatkivno, usb pa koristi za napajanje?

zaradi prakticnosti me zanima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6713948 (11523) knap
»

Podatki na SSD-jih nič varnejši kot na diskih

Oddelek: Novice / Diski
4210282 (6910) Jst
»

USB ključek - na kaj je potrebno paziti

Oddelek: Kaj kupiti
272933 (2438) Pithlit
»

OS na USB disku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121915 (1538) ST-777

Več podobnih tem