» »

USB ključek - na kaj je potrebno paziti

USB ključek - na kaj je potrebno paziti

StarMafijec ::

Ponavadi v trgovinah prodajajo USB ključke in vedno kažejo na kapaciteto (32 GB, 64 GB, blabla).

Sploh mi je zoprno, ko ti te ključke vsiljujejo na blagajni po zelo ugodnih cenah. Nikoli ne vzamem, ker pač ne zaupam.

Vem, da je treba tu upoštevati poleg kapacitete še ostale faktorje:

2. hitrost branja in pisanja
3. podpora USB 3.0 (je to itaq v povezavi z zgornjo točko)
4. prepisljivost podatkov na ključku (kolikokrat lahko ponavljaš zanko pisati brisati preden ti efektivna kapaciteta zgrmi na nič)

Torej kako sploh izbrskati te podatke o ključku (2. in 4. točka predvsem) in se na podlagi tega odločiti za nakup?

hojnikb ::

4. prepisljivost podatkov na ključku (kolikokrat lahko ponavljaš zanko pisati brisati preden ti efektivna kapaciteta zgrmi na nič)

Kapaciteta se z prepisovanjem ne bo zmanjševala, ker je nekaj prostora že namenjenga za to (spare area). Ko se pa ta prostor porabi v celoti, je pa kjuček kaput.

Večino poceni kjučkov uporablja TLC flash, ki je dober od tam 200 do 1000 prepisov. Načeloma, če ga ne mučiš preveč z prepisovanjem, to ne bo predstavljal problema.

Hitrost branja/pisanja najdeš na proizvajalčevi strani ali pa od kakih user benchmarkov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

Pri nas so glede na ceno/zmogljivost/kvaliteto najbolj ugodni ADATA S102 Pro. Imajo boljši MLC flash.

hojnikb ::

Je pa random performance precej slab pri tem kjučku.je to precej nepomemben podatek, razn če misliš laufat kak WinToGo :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

cen1 ::

Dejanske hitrosti lahko ugotoviš samo na internetu če je kdo naredil kak benchmark ker proizvajalci navajajo USB 2/3 teoretične hitrosti afaik (ki niso niti približno realne).

eric_cartman ::

cen1 je izjavil:

Dejanske hitrosti lahko ugotoviš samo na internetu če je kdo naredil kak benchmark ker proizvajalci navajajo USB 2/3 teoretične hitrosti afaik (ki niso niti približno realne).



Ravno to me zanima..Kako si lahko to dovolijo?? In od kje dobijo te podatke?? Tega farbanja s strani proizvajalcev je polno..

Han ::

Ponavadi navedejo "max sequential read/write transfer speed", ki je načeloma točen in ga tudi realno desežeš pri zapisovanju/branju večjih (GB) datotek.

hojnikb ::

Veliko je pa takih, ki sploh ne oglašujejo hitrosti, ker lahko potem za isti model willy-nilly menjujejo komponente.
#brezpodpisa

Han ::

Ključki brez navedene hitrosti so praviloma najbolj počasni.

hojnikb ::

In koristijo najbolj zanič NAND.
#brezpodpisa

noob96 ::

kaj je potem best buy ključek da ne krožimo okoli lonca?

hojnikb ::

Hoferjov 64GB za 25€, če ga še dobiš kje.
#brezpodpisa

StarMafijec ::

Lololol, ravno Hoferjev, valda ne.

hojnikb ::

Najdi potem kjuček velik 64GB z takimi specsi za manj denarja ;)
#brezpodpisa

francek1 ::

hojnikb je izjavil:

Hoferjov 64GB za 25€, če ga še dobiš kje.

Se strinjam. Solidna zadeva za smešen denar.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

petrus ::

Jaz bi vzel kak PQI Nano, so USB3.0 in imajo "Write protect switch", kot stare diskete!
stati inu obstati

Pithlit ::

StarMafijec je izjavil:

Lololol, ravno Hoferjev, valda ne.

A to zato ker ga hofer prodaja... in kar je poceni je ziher zanič?
Life is as complicated as we make it...

teoo ::

ključki so potrošen materjal. sploh nima veze kak je.
defying gravity

Pithlit ::

petrus je izjavil:

Jaz bi vzel kak PQI Nano, so USB3.0 in imajo "Write protect switch", kot stare diskete!

Mja, jaz pod "nano" pričakujem nekaj preklemano majhnega... ne pa ta 'cegu'.

teoo je izjavil:

ključki so potrošen materjal. sploh nima veze kak je.

Seveda ima. Vse je odvisno za kaj ga rabiš.

Če imaš 64GB ključek namen zapolnit pri 2MB/s... good luck.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

eric_cartman ::

Če imaš 64GB ključek namen zapolnit pri 2MB/s... good luck.


Problem je recimo pri meni, ko imam TGA ali pa PNG sekvence za 15 Gb naenkrat. Po par tisoč frame-ov.

Tam še najboljši ključki pokleknejo, ker je sicer na mojemu za 1 x 10 Gb file prenos tam cca. 38 Mb/s, čim pa kopiram sekvence pa pade na 5-8 Mb/s. 8-O

Opcija je kompresirat z WinRaR te datoteke in jih potem dat na ključek. Samo vprašanje če ne traja pol vse skupaj še dalj časa.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kaki usb kjučki, osnovani na ssd krmilnikih (sandisk extreme) nimajo problemov z pisanjem veliko malih fajlov
#brezpodpisa

Han ::

WinRAR ima tudi opcijo STORE, ki datoteke hitro shrani v RAR...

vorantz ::

Han je izjavil:

WinRAR ima tudi opcijo STORE, ki datoteke hitro shrani v RAR...


zakaj winrar če ma že windows to vgrajeno
izbereš fajle, send to, compressed(zipped) folder

hojnikb ::

Tisto od winsov je verjetno najpošasnejša implementacija ZIPa ever.
#brezpodpisa

Han ::

Zato WinRAR, ker lahko z njim tudi zgolj spakiraš več datotek in map v eno samo RAR datoteko, brez kompresije, hitro in učinkovito.

hojnikb ::

Brez kompresije je še najboljši format TAR..
#brezpodpisa

menjalnik ::

Jaz ti osebno predlagam, da počakaš na Hofer akcijo, dobiš ugoden kluček s 3 letno garancijo po možnosti 3.0 hitrost, jaz sem zelo zadovoljen(verzija 32gb 2.0)

Pithlit ::

3.0 ni hitrost...
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

usb 3.0 zelo pocasen

Oddelek: Strojna oprema
131582 (1211) Vuli
»

Micro usb 128gb (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
536977 (6171) Daniel
»

POZOR! - prodaja ponarejenih usb ključev na slo-techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612329 (9862) hojnikb
»

Kateri USB ključek?

Oddelek: Kaj kupiti
225549 (5039) WyattEarp

Več podobnih tem