» »

Namestitev Windows XP

Namestitev Windows XP

frg4 ::

Dobil sem nov prenosnik, ki pa ni imel naloženih windowsov. Zanima me kako se naloži na prenosnik Windows XP.

LP

XsenO ::

1. Poglej če ima recovery particijo
2. Poglej kaj za ene driverje lahko dobiš za prenosnik
3. Vstavi CD/DVD želenega sistema in inštaliraj.
1 + 1 = 1

111111111111 ::

Licenčnih ne moreš, ker jih ne moreš kupit. Kupi 7 in jo vrži gor ali še bolje 8.

frg4 ::

Prenosnik je nov. Ko ga prižgem se odpre bios, moram napisati datum pa uro potem pa se neha. Imam Windows XP ne znam naložiti na disk ker ne zazna CD-ja. Windowse sem nalagal že prej na stare računalnike.

Prenosnik je Lenovo G585.

111111111111 ::

Kje si ga kupil? Je gor naložen kakšen free dos, linux ali kaj podobnega. Glede na to da se ti prižge datum in ura, jaz sumim, da je baterija za BIOS fuč ali pa je celo napaka v samem BIOSU (samo domneva, morda me bo kdo, ki se bolje spozna popravil).

Osebno bi ga nesel prodajalcu nazaj in zatežil zakaj se ne zažene pa se naj oni pod garancijo ukvarjajo s tem. Očitno se ti že v osnovi BIOS ne štarta, da bi začel zaznavati komponente.

Vaseer ::

Najverjetneje je na računalniku prednameščen FreeDOS - sklepam po opisu, da moraš vpisati uro in datum.

Za nameščanje Windows XP (ali katerega koli drugega OS) s CD-ja, bo potrebno v BIOS-u nastavit Boot opcijo - nastaviš, da najprej boota s CD-ja.
Lenovo računalniki imajo več možnosti za dostop do BIOS-a: ob zagonu pritiskaj: F1 ali Fn+F1 ali F2 ali Fn+F2 ali DEL ali F8 (verjetno je še kakšna možnost).
Lahko pa tudi ob zagonu pritiskaš ESC in bi se ti moral pokazati boot meni, kjer izbereš boot s CD-ja.

XsenO ::

Ti priporočam, da nabaviš vsaj win7, ker driverje za xp vsaj na uradni strani ne boš našel. Drugače določeni lenovo so rahlo muhasti, tako da med inštalacijo daj da je le ena boot naprava ali preko F10 pridi v boot menu in tam izsili CD
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Mavrik ::

Za nov laptop skoraj gotovo ne boš dobil vseh potrebnih driverjev za Windows XP. Kupi Windows 7 ali 8 vsaj.
The truth is rarely pure and never simple.

frg4 ::

V nastavitvah v Biosu pridem do boot option imam pa samo tri možnosti: SATA HDD, SATA ODD in Network Boot.

Frenckie ::

Na drugi SATA je verjetno priključen CD/DVD rom.

...:TOMI:... ::

Avtor teme, od kod si? Lahko ti zrihtam original win7, za lenovo.
Tomi

frg4 ::

Je uspelo, hvala ;)

Frenckie ::

Je pa res, da je nesmiselno nalagati win XP - jev na nov prenosnik.
Daj najdi v bližini nekoga, ki ti bo pomagal dobiti in naložiti vsaj win 7 še bolje win 8.
Mogoče se pa bojiš učenja dela z novim OS. Jaz sem že 60+, pa se vedno preizkusim na že novih preizkusnih Winsih.
Boš šel vsaj korak s časom. Pa tudi novejši programi bodo delovali zadovoljivo.
Win XP pusti raje za starejše manj zmogljive računalnike.

frg4 ::

To je za službo, ki ima star program, ki pa ne dela na novejših windowsih, samo na XP. Imam vse windowse na CD-jih.

hojnikb ::

more bit pa res švoh program da ne dela na novejših winsih :))
xp mode oz compatability mode si probal ?

res je bedarija laufat tak star sistem na novem prenosniku. da o odsotnosti driverjov ne govorimo...
#brezpodpisa

frg4 ::

Sem že vse probal

Lonsarg ::

NO, vsekakor bi ti delalo v virtualnih XPjih. Z tem da niti ne rabiš ročno naštimavat virtualnih XPjev, ampak imaš opcijo downloada in inštalirat XP Mode, ki ga, če imaš licenčne Windows 7 lahko legalno dobiš z uradne Microsoftove strani. Gre za predinštaliran Virtualni XP, torej vzame ti 5 minut časa in že imaš virtualni XP, kjer lahko lavfaš vse stare programe in celo stare printerje, v kolikor uporabljajo USB, ki ga forwardiraš virtualnim XPjem. Na tak način sem na Windows 7 64bit skeniral z skenerjem, za katerega ni 64bitnih driverjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Hayabusa ::

Ms VPC 2007sp1 ne zazna USBjev.
Je ta na win7 kaj izboljšan ?

hojnikb ::

virtualbox...
#brezpodpisa

frg4 ::

Lonsarg je izjavil:

NO, vsekakor bi ti delalo v virtualnih XPjih. Z tem da niti ne rabiš ročno naštimavat virtualnih XPjev, ampak imaš opcijo downloada in inštalirat XP Mode, ki ga, če imaš licenčne Windows 7 lahko legalno dobiš z uradne Microsoftove strani. Gre za predinštaliran Virtualni XP, torej vzame ti 5 minut časa in že imaš virtualni XP, kjer lahko lavfaš vse stare programe in celo stare printerje, v kolikor uporabljajo USB, ki ga forwardiraš virtualnim XPjem. Na tak način sem na Windows 7 64bit skeniral z skenerjem, za katerega ni 64bitnih driverjev.




Sem probal, piše da moram v BIOSU vključiti virtualization, ko pa grem v BIOS te nastavitve ni nikjer.

Kako pa dela na Virtualbox?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frg4 ()

hojnikb ::

najbrž je že vkjučen..
sicer je pa lahko pod drugim imenom -- Vanderpool technology recimo
#brezpodpisa

frg4 ::

Mi piše da ni vključen in da moram vklopiti v Biosu. V nastavitvah ni nič. Je še kakšna možnost da bi lahko odpiral program z Windows XP?

hojnikb ::

si pogledaš za vanderpool technology ?

sicer pa, za virtualbox nerabiš vt-x, tak da bi jst rajš to pot ubral... inštaliraš winxp v virtualbox in uporablaš takrat ko pač rabiš tist program... sicer pa win7/8
#brezpodpisa

frg4 ::

Kako se pa to naloži? Bi prosil za navodila. Za začetek moram naložiti Windows 7 in virtualbox. Je tako?

Za vanderpool technology sem pogledal in ga ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frg4 ()

hojnikb ::

najprej inštaliraš windows 7, potem še pa virtualbox (tak ko vsak drug program). z virtualboxom dobiš še en računalnik, v katerega potem isto kot na fizični računalnik inštaliraš windows xp
#brezpodpisa

ender ::

Vlkopljen virtualization rabiš samo če ne namestiš popravka za VPC.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

hojnikb ::

zakaj bi sploh uporabljal virtualpc, če imaš bolše rešitve
#brezpodpisa

frg4 ::

A potem naložim programe na virtualbox (windows xp) in jih uporabljam ?

hojnikb ::

da
#brezpodpisa

Hayabusa ::

virtualbox = računalnik v računalniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtual Machine?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222960 (2446) sas084
»

Kako iz Win 7 ponovno na Win XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
142540 (2257) lopov
»

Windows 7 XP mode pripravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610287 (8171) MrStein
»

Windows 7 RC 5. maja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610493 (5754) Tr0n
»

Zahteve za virtualne XPje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
618518 (6222) tomitza

Več podobnih tem