» »

Matematična analiza naloga

Matematična analiza naloga

1
2
»

invisable ::

kompleksno funkcijo lahko zapišem kot: f(z) = f(x + iy) = u(x, y) + iv(x, y)

Torej f(z) je konstantna če je njen odvod enak 0. Torej moram izračunat f,(z). in dobit da je 0.
Pri tem pa lahko kasneje uporabim naslednjo trditev:Naj bo D povezana množica. Potem je f,(z)=0, za vsak z element D, natanko tedaj, ko je f = C, za neko konstanto C element C.

redo ::

Ti moraš uporabit podatek, da je funkcija holomorfna. In če je funkcija holomorfna, kaj velja za funkciji u(x,y) in v(x,y)? To je prva stvar.

Druga pa je, da je f(D) podmnožica realnih števil. Kaj to pomeni za funkciji u in v?

invisable ::

Najlepša hvala za pomoč.
Nalogo sem uspešno rešila s pomočjo CR enačb ter v dela, ki je 0, če je funkcija realna.

redo ::

Super! Me veseli, da kljub moji kriptičnosti in ostrini, nisi obupala in si poiskala rešitev, bolj kot ne sama. :)

invisable ::

Zdravo, od analize v 1. letniku je že kar daleč, vendar imam pri rekurzivnih enačbah dodatno vprašanje..
_________________________________________________________
Ali je dano zaporedje navzgor omejeno? kaj pa navzgor?

an=(x+2)/(x-1)^2+(2x^2-3x+1)/(x+1)^3
_________________________________________________________
Izračunala sem limito v neskončnost in minus neskončnost ter sem dobila 0. Kaj nam to pove?

lebdim ::

kako je lahko zaporedje podano kot funkcija x-a, če je an?
če si se samo zmotila pri pisanju x-a namesto n-ja, potem vse x-e spremeni z n-ji. in potem razširi na skupni imenovalec.

potem izračunaj razliko an+1 - an. če je ta razlika pozitivna, je zaporedje naraščajoče, sicer pa padajoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

invisable ::

Ugotovila sem da sem se zmotila, ter da je bila fa(x)=(x+2)/(x-1)^2+(2x^2-3x+1)/(x+1)^3 rodovna funkcija ter ne splošni člen.

Sedaj moram rodovno funkcijo pretvoriti na splošni člen.
Vendar mi to dela preglavice, (prvi del znam pretvoriti v splošni člen, saj je le ta 2. stopnje) ne znam pa izpeljati formule za rodovno funkcijo 3. stopnje v splošni člen.

lebdim ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika

Oddelek: Šola
313226 (2006) Math Freak
»

Matematični problem-Funkcija

Oddelek: Šola
115502 (3899) lebdim
»

Matematika - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10425698 (22273) daisy22
»

Pomoč pri matematiki

Oddelek: Šola
7770 (673) ZaLoMaT
»

Grrrrr... ta matematika

Oddelek: Šola
81564 (1360) tasy9

Več podobnih tem