» »

Resolucija prenosnika

Resolucija prenosnika

IcyFox ::

Pozdravljeni, na TV imam priklopljen prenosnik preko VGA kabla. Tv je diagonale 81cm. Imam pa problem, da ko imam resolucijo nastavljeno na 1920x1080, strani z videi (kot Voyo), štekajo... Včasih sem imel nekako nastavljeno, da je bil zaslon čez cel tv, ampak je bilo vse večje (vrstica je bila večja, ikone so bile večje) in je delovalo brez problema. Mi lahko kdo pove, kako najj nastavim takšno rasolucijo?

IcyFox ::

V bistvu sem zdaj ikone povečal (pod display v windowsu), še vedno pa voyo šteka, prej namreč ni... Kaj moram nastaviti da ne bo štekalo?

hojnikb ::

to te neki druga heca... Kaj pa če nastaviš tako resolucijo, kot jo ima ekran od prenosnika oz. da kr daš duplicate monitor ?
#brezpodpisa

IcyFox ::

Kot šteka pa mislim, da se dokaj počasi vse premika...

Tudi na duplicate rahlo šteka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

IcyFox ::

Pa še, na duplicate je največja resolucija, ki jo podpira 1680x1050

hojnikb ::

dej posodob driverje od grafike in naloži najnovejši flash in brskalnik
#brezpodpisa

IcyFox ::

Imam chrome, ki je čisto posodobljen (flash je integriran), driverjov pa trenutno ne morem posodobit, ker je intelova stran down

IcyFox ::

čeprav tudi na primarnem monitorju šteka, ko imam clone...

hojnikb ::

verjetno imaš prešvoh komp, da bi ti furo 2 monitorja 8-O
#brezpodpisa

IcyFox ::

možno, bom probal samo output na tv, pa bom videl če bo na manjši resoluciji štekalo

IcyFox ::

LP, torej sem poskusil samo output na TV in z manjšo resolucijo manj šteka, a še vedno šteka...

Invictus ::

Ko boš povedal kako škatlo imaš in kaj delaš, ti bomo lahko pomagali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IcyFox ::

Škatlo je lenovo thinkpad r500, z nekim dual core procesorjem 2,2ghz, 2gb rama in intergrirana intel grafika (mobile 4 chipset family)

To je kišta, tv je pa philips 81cm diagonale

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

Spajky ::

Spremeni rezolucijo ekrana prenosnika, da bo odgovarjal max resoluciji TV-ja in barvno globino na kompu na 16Bit. Pol ne sme štekat, ker bo stream precej manjši !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

16bit v 21. stoletju ?
I think not
#brezpodpisa

Spajky ::

vprašaj se koliko različnih odtenkov iste barve človeško oko/možgani zazna in pa koliko nijans iste barve podpixel na LCD-ju (ne OLED) fizično prikaže (ne koliko zmore elektronika!!!) potem boš ugotovil, da je tisti marketing o millions colors nateg!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

razliko med 16 in 32bitno barvno paleto absolutno zaznaš (če jo ne, je s tvojim vidom nekaj konkretno narobe).
Kar se pa tiče reprodukcije barv na lcd zaslonih je pa nekako tako;
Tipično TN in budget IPS lcdji zmorejo 6 bitov na podpixel (kar pomeni 18bitov za celoten pixel). Seveda je to samo po sebi premalo, zato uporabljajo trike ala FRC in Dither
Ti v principu simulirajo z zelo hitrim preklaplanjem različnih odtenkov tiste vmesne barve, ki jih sam hardware ni zmožen sproducirat. Zato lahko kamot rečeš, da so lcdji zmožni prikazat miljone barv. Samo triki, ki so uzad, niso vedno najboljši, ampak v večini primeru naredijo svoje.
Osebno imam IPS z 6bit+FRC in je barvna reprodukcija zelo dobra za 18 bitni panel. V resnici precej boljša od TN-a, ki je isto 18biten.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IcyFox ::

Se bo poznalo na kvaliteti?

IcyFox ::

torej ne vem kaj bi lahko bila težava s tem, res ne... sem naredil svež inštal windowsov pa je isto... rekli ste, da je morda pc preslab ampak ni mi jasno kako je lahko prej to delovalo čisto normalno?

IcyFox ::

Moram tudi reči da vse ostalo dela čisto brez problema, youtube teče tekoče samo voyo ima neke težave...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor za fotografijo

Oddelek: Zvok in slika
191406 (1131) mulc007
»

IPS vs reg LCD

Oddelek: Zvok in slika
131198 (950) hojnikb
»

Nov ekran - elipse

Oddelek: Pomoč in nasveti
325536 (4934) Opkow
»

24" monitor do €300

Oddelek: Kaj kupiti
345200 (3947) ZaphodBB
»

LG L2000C-SF

Oddelek: Strojna oprema
232424 (2125) Poldy

Več podobnih tem