» »

Kako VGA sub priklopiti na reciever

Kako VGA sub priklopiti na reciever

Machete ::

Živjo.
Ker mi je skurilo stari 5.1 Logitech 5400 sistem. Bi zadevo zamenjal za 2.1.
Od tega bi obdržal samo woofer, ker mislim da bo zadostoval mojim potrebam. Zvočnike in reciever imam že ocahnan in sem odločen katere vzamem.

Prosil pa bi kakega znalca, kaj priporoča za čimboljši priklop tega VGA suba na reciever.
Gledal sem kar nekaj varjant razdelilcev.

Torej SUB zadaj:

(DVD) Reciever:


Gledal sem varjante na conradu:

1.

2.

ali pa nekaj takega: http://www.ebay.de/itm/HDMI-zu-VGA-mit-... pa greš z 3.5 jackom na SUB triger na recieverju.. ?

Najlepša hvala za pomoč in predloge.

delfinus ::

Preprican sem da nobena od teh tvojih resitev ne bo delovala. Prej kot to bo naredila skodo na receiverju ali na subu ali oboje. Tako da ne prikljucuj tistih kablov zgoraj, ker so predvideni za cisto druge namene. Najprej moras ugotovit ka je kateri pin na tem subu in poteme posledicno ustvarti custom made kabel. Potrebno bo malo znanja in spretnost.

klik

Prepricati se je treba tudi ali ima Z5450 isti razpored pinov kot tale tvoj.

lp, d.

Machete ::

A tudi ta zadnji odpade z ebaya? 3.5m v sub triger?
Če je tako, potem bom rabil pa tudi bolj kompatiliben sub, ker znanja niti spretnosti z kabli ni :'(

TRIROG ::

Če se ne motim je tale "Control center" port, port za priklop tiste zadeve s katero si nastavljal glasnost sistema in izbiral source in podobno...

Nikakor pa ni služil priklopu VGA (Video Graphics Adapter) kabla v njegovem pravem namenu - prenosu slike kam bi naj pa jo sploh prenesel?! V zvočnike?

Machete je izjavil:

... ker znanja niti spretnosti z kabli ni :'(


Mislim, da bo tako najbolje za vse tvoje naprave ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

delfinus ::

Nope. To vmesnik je namenjen prenosu in konverziji digitalnega signala preko HDMI na VGA zaslon. Nima nobene veze s tem kar bi ti zelel.
Custom made kabel bi ti eventulno lahko naredil kak elektronik, kak audio video servis morda, na nacin, da ima vplogled v tehnicno dokumentacijo tega suba (ali pa z nastudiranjem tistega linka, ki sem ti ga dal). Verjetno bi se dalo narediti z ustrezno predelavo VGA kabla, ampak ni ravno user friendly. Precekiraj malce web s kljucnimi besedami: VGA cable logitech Z5400 custom cable receiver subwoofer

lp, d.

Machete ::

heh Trirog: Vem da ni služil prenosu slike, omg :) Tudi vem da je povezava v control center. Ta je mrtev.
Popravilo ni smiselno, rezervnega kosa pa ni na vidiku. V kontrolni enoti je ta kabel fiksno pritrjen v aparatu.
Cena rabljenega sistema na ebayu je 100€, isto samo kontrolne enote, ampak potem dam raje še 100 pa original H/K sub kupim.

Gledal sem pač za nekimi razdelilci, ker je na oko isto kot VGA kabel, vem pa da ni v isti funkciji.
Tudi berem, da nikakor uporabljati omenjene razdelilce in video VGA kable. Eni pa pišejo da delajo ok, dokler imajo le vse pine notri (ker monitor ne rabi vseh, jih verjetno zaradi stroškov niso dajali notri).

Vredu, potem odpade vse skupaj. Verjetno bom še tukaj do enega elektro serviserja, ki se nekaj tudi z audio zadevami ukvarja, če se bo kaj poigral.

potem nekaj takega konvencionalnega in je to to: http://www.ebay.com/itm/261352178665?ss...

Machete ::

btw: Če se kdo od vas ukvarja z podobno elektroniko, mi lahko da ponudbo za ustrezen kabel. Dokumentacijo imam. Nevem pa če je tista 'elektro skica' zraven :)

Machete ::

Uf samo še nekaj sem se spomnil, če ta kabel odrežem stran on kontrolne enote, bi bilo potem to možno pricinit na obično 3,5 bananco oz kabel. Ali je tako reciever spet v nevarnost, da ga kaj skur.. C: Hvala

delfinus ::

Tole nastudiraj, zgleda da se da to narediti z obicajnimi RCA to mini jack kablom. Tako da A/V receiver povezes s kontrolno enoto tega suba in od tam po obicajni poti (Logitechov kontrolni kabel) na sub.
klik


lp, d.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri analogni ojačevalnik za slušalke?

Oddelek: Zvok in slika
91382 (1174) Enron x86
»

Snemanje iz videokamere na rac.

Oddelek: Programska oprema
232194 (1810) matobeli
»

Koliko elektrike mi žre računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
354785 (3487) steev
»

kam priključiti čitalec sd kartic

Oddelek: Pomoč in nasveti
6651 (619) francek1
»

Kateri multimeter izbrati za hobby elektroniko?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163764 (3443) jest10

Več podobnih tem