» »

Ne morem v BIOS :-(

Ne morem v BIOS :-(

tina-n-robi ::

zdravo,

imam eno čudno težavo, ki je ne znam rešit, na prenosniku ASUS.

V biosu sem si pred časom nastavil geslo, ki ga je potrebno vnesti ob vsakem zagonu prenosnika.

Zdaj sem hotel zahtevo za geslo v biosu izklopiti, ker mora računalnik na servis (crknila je polovica tipk). Ampak -- šment! -- ne morem več v bios?! Ko prižgem računalnik, začnem klofat po tipki F2 za vstop v bios, a se ne zgodi nič. Poskusil sem tudi vse ostale tipke (od F1 do F12, del, esc ...), pa nič.

Tipke klofam pred vpisom gesla, med vpisom gesla in po vpisu gesla -- ampak biosa od nikoder.

Poskusil sem tudi z zunanjo tipkovnico (ker mi pač tipkovnica na prenosniku dela težave), pa je isto.

Na novo sem tudi flashal bios, pa se stanje ni spremenilo.

Kaj naj še poskusim?

tnx!

s6c-gEL ::

Zdaj sem hotel zahtevo za geslo v biosu izklopiti, ker mora računalnik na servis (crknila je polovica tipk). Ampak -- šment! -- ne morem več v bios?! Ko prižgem računalnik, začnem klofat po tipki F2 za vstop v bios, a se ne zgodi nič. Poskusil sem tudi vse ostale tipke (od F1 do F12, del, esc ...), pa nič.

Po Murphyju je crknila tudi F2.

Zakaj z zunanjo tipkovnico ne prime, ne vem.

hodor ::

Si poskusil vse USB vhode?
Vsako stvar lahko narediš še boljše!

tina-n-robi ::

Ja, zunanja tipkovnica dela v redu, ker jo uporabljam za vnos gesla ob vklopu računalnika. Tako da 100 % dela. Nimam pa pojma, zakaj me ne pusti v bios :((

hodor ::

tina-n-robi je izjavil:

Ja, zunanja tipkovnica dela v redu, ker jo uporabljam za vnos gesla ob vklopu računalnika. Tako da 100 % dela. Nimam pa pojma, zakaj me ne pusti v bios :((


To da tipkovnica dela super kadar se OS naloži popolnoma verjamem. Obstaja možnost, da niso podprti vsi USB porti ob zagonu. Probaj jo vklopiti v različne USB vhode.
Vsako stvar lahko narediš še boljše!

s6c-gEL ::

Odnesi na servis in jim priloži geslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

t-zonaz ::

Imel podoben problem, po nekaj časa sem ugotovil da mi blokira tipka shift na laptopu. Odprl laptop in fizično izključil tipkovnico, potem je šlo.
t-zonaz

GupeM ::

hodor je izjavil:

tina-n-robi je izjavil:

Ja, zunanja tipkovnica dela v redu, ker jo uporabljam za vnos gesla ob vklopu računalnika. Tako da 100 % dela. Nimam pa pojma, zakaj me ne pusti v bios :((


To da tipkovnica dela super kadar se OS naloži popolnoma verjamem. Obstaja možnost, da niso podprti vsi USB porti ob zagonu. Probaj jo vklopiti v različne USB vhode.

On vpiše geslo ob zagonu računalnika (preden se naloži OS), tako da tipkovnica dela.

crniangeo ::

pomojem je samo problem v tem da ni clean shutdowna naredil. Verjetno je vklopjen fastboot, ki skipne bios in gre direkt v sistem.
Rešitev: naredi clean shutdown ali reboot preko windowsov :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

s6c-gEL ::

Ali odstraniš baterijo, ugasneš sistem in izštekaš el. napajanje.:D.

Duhec ::

tina-n-robi je izjavil:

.....
Poskusil sem tudi z zunanjo tipkovnico (ker mi pač tipkovnica na prenosniku dela težave), pa je isto.
Na novo sem tudi flashal bios, pa se stanje ni spremenilo.
Kaj naj še poskusim?
tnx!

Kako si flešal bios, če ti tipkovnica ne dela?
http://blackbird.si/

s6c-gEL ::

Iz winsev.

Spajky ::

kolkokrat smo rekli da ne iz Win flešat ....
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zelo čudne težave s tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
152121 (1544) Dag
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525699 (4851) jedateruk
»

problem z pisavo

Oddelek: Operacijski sistemi
81125 (1025) sojko
»

nenadno ugašanje računalnika - nujna pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
234647 (3818) Pyr0Beast
»

laptop zunanje tipkovnice ne zazna

Oddelek: Pomoč in nasveti
101804 (1616) xlarge

Več podobnih tem