» »

Zelo čudne težave s tipkovnico

Zelo čudne težave s tipkovnico

Dag ::

Prenosnik Lenovo Yoga z Win 10 se je pred nekaj dnevi posodobil. Od takrat se dogajajo čudne stvari s tipkovnico.

Na vgrajeni tipkovnici ne delajo nekatere tipke.

Testiral sem z zunanjo tipkovnico, kjer tudi ne primejo nekatere tipke. Nekatere iste kot na vgrajeni, nekatere pa druge.

Posodobil Bios, naložil vse posodobitve preko Windows Update in Lenovo Vantage, a še vedno nič.

Poskusil v CMD, isto.

Update driver v device managerju ne najde novejse verzije driverjev. Sem tudi odstranil tipkovnico v device managerju, po rebootu še vedno isto.

Sticky keys in ostale accessibility opcije so izključene.

On-screen tipkovnica dela.

Na koncu sem naredil clean install Win10, posodobil vse, kar je bilo na voljo, stanje spet enako. Nekatere tipke na vgrajeni tipkovnici in tudi na zunanji ne primejo. On-screen keyboard dela.

Nimam več idej, kaj naj. Zdaj še downloadam live Ubuntu, da vidim, kaj bo tam.

V vsakem primeru pa moram usposobit Win 10, ker je to računalnik za delo, na katerem se uporablja par specifičnih Win-only programov.

Se je že kdo srečal s čim podobnim, ima kdo kakšno idejo?

Dag ::

Update: Niti v Linuxu ne delajo nekatere tipke.

Ne razumem pa zakaj tudi na zunanji tipkovnici ne delajo nekatere tipke. Nekatere so iste kot na vgrajeni, nekatere druge.

Razumem, da je mogoce crknila vgrajena tipkovnica, samo zakaj ne dela potem z zunanjo?

Duhec ::

Stestiraj tipkovnici v varnem zagonu.
http://blackbird.si/

LeQuack ::

Najbrž ti je Win10 zamenjal keyboard layout.
https://www.windowscentral.com/how-chan...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

jukoz ::

Napajalnik!

Sem mel to na Thinkpadu T430.

Z enim napajalnikom ni delala črka R.

Pojma nimam zakaj, 90w napajalnik. Na vswh ostalih prenosnikih se to ni pojavljalo, samo na tem.

Sem mislil da je crknila tpikovnica, potem jo pa zaženem brez napajalnika in vse OK. Z napajalnikom pa nikakor.

Svašta majka rodi...

Aja, z zunanjo nisem testiral.

Dag ::

@LeQuack ... to je bila prva stvar, ki sem jo preveril. Ni to. Tipkovnica ne dela niti v Linuxu.

@jukoz: Ravnokar probal brez napajalnika, isto.

Nič, drug teden gre na servis, glede na to, da je v garanciji.

Ne razumem pa, zakaj ne dela niti zunanja tipkovnica oz. nekatere tipke primejo, nekatere ne.

[ecstazy] ::

Imel podoben problem na HP probook-u pred par dnevi. Tipke popolnoma druge. Sprva samo na vgrajeni, kasneje še na zunanji tipkovnici.
Rešil tako, da sem odklopil baterijo, ram, spihal reže od rama.

LeQuack ::

[ecstazy] je izjavil:

Imel podoben problem na HP probook-u pred par dnevi. Tipke popolnoma druge. Sprva samo na vgrajeni, kasneje še na zunanji tipkovnici.
Rešil tako, da sem odklopil baterijo, ram, spihal reže od rama.


Se pravi nadgradnja Win10 mu je dodala prah v baterijo in RAM?
Quack !

Dag ::

Bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi edina smiselna razlaga, da je nekaj narobe z vgrajeno tipkovnico in to 'mede' tudi zunanjo tipkovnico.

Zadeva mora biti hardverska ali nekaj na nivoju biosa, ker je zadeva enaka tudi pri live linuxu.

fishstick ::

Meni se je zgodilo, da nekatere črke niso delale..Konektor iz tipkovnice na matično je bil "losan".

Zvitor ::

@ soul: Izklopi prenosnik iz napajanja, odstrani baterijo, nekajkrat drži gumb za vklop pritisnjen po 10 sekund. Potem še enkrat probaj, najprej samo z napajalnikom, brez baterije. Če še vedno ni OK, ponovi postopek in pusti prenosnik brez napajanja in baterije čez noč ter drugi dan poizkusi znova. Če še ne bo OK, probaj odstranit še CMOS baterijo, če se ti da.

Vir: osebna izkušnja - po cold bootu je tipkovnica delovala spet v redu.

Bonus: odpri prenosnik in očisti tipkovnico, s kompresorjem če ga imaš. To verjetno ni problem v tem primeru, sem pa imel podobne probleme ki jih je čiščenje uredilo.

Srečno!

PS: Kot si napisal, probaj tudi z Linuxom, da izključiš Windows težavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zvitor ()

Duhec ::

Duhec je izjavil:

Stestiraj tipkovnici v varnem zagonu.

Si tole spregledal?
http://blackbird.si/

DeeCoy ::

Duhec je izjavil:

Duhec je izjavil:

Stestiraj tipkovnici v varnem zagonu.

Si tole spregledal?

Če v linuxu ne dela, potem to nima veze, si ti kaj spregledal?

Anyways, če je v garanciji se ne obremenjuj in vrni sicer pa odklopi vgrajeno tipkovnico in potem testiraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Duhec ::

Spregledal. Se opravičujem.
http://blackbird.si/

MrStein ::

fishstick je izjavil:

Meni se je zgodilo, da nekatere črke niso delale..Konektor iz tipkovnice na matično je bil "losan".

Sem imel podoben primer: desktop PC, PS/2 tipkovnica

Nekatere kombinacije tipk naenkrat niso več delale, recimo shift+gor+levo (najprej opazil v igri), vsaka tipka zase pa je delala.

Na koncu sem novo tipkovnico kupil in ko sem hotel menjati, opazil da konektor visi iz vtičnice. Vtaknil normalno in naenkrat vse dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dag ::

Da napišem še epilog. Servis je v garanciji menjal tipkovnico. Očitno je okvarjena vgrajena tipkovnica na meni neznan način vplivala tudi na nedelovanje zunanje tipkovnice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus N550 problem s tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
151210 (941) perci
»

Nek čuden problem s tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
101389 (865) [D]emon
»

Programerski laptop

Oddelek: Kaj kupiti
416914 (4923) ragezor
»

Ne morem v BIOS :-(

Oddelek: Pomoč in nasveti
122277 (1949) Spajky
»

problem z pisavo

Oddelek: Operacijski sistemi
81128 (1028) sojko

Več podobnih tem