» »

Razlika med INT in EXT

Razlika med INT in EXT

Huey P ::

Bi mi lahko kdo povedal kakšna je razlika med notranjim in zunanjim modemom?

Predvsem mislim na to; vzemimo dva ISDN modema iste hitrosti, recimo 64k. Ali bo kakšna razlika v hitrosti??? Sprašujem namreč zato, ker so zunanji modemi veliko dražji od notranjih.

bastadu ::

Ponavadi bistvene razlike v hitrosti ni.... je pa ponavadi dražji, ker je pač v ohišju in ima ene par lučk gor...

Han ::

Cenejši notranji si pomagajo pri delovanju z glavnim procesorjem, vendar ga obremenijo bistveno manj kot navadni modemi. Prednost kartice je v hitrosti med njo in računalnikom (osnovno ploščo), medtem ko rabiš za zunanji modem ali pospešen COM, LPT ali (najbolje) USB priključek. (Pospešen COM zato, ker pri prenosu prek obeh B kanalov presežeš standarno hitrost 115 kbps... Pravzaprav lahko to hitrost presežeš tudi z enim kanalom ob hkratnem stiskanju podatkov.)

Kar se tiče primerjave same hitrosti prenosa med notranjim ali zunanjim adapterjem in centralo, načeloma ni razlike.

Imaš modem že izbran?

Huey P ::

Mislil sem na ISDN ASUS P-IN 100-ST-D int.128k PCI.
A je ta kaj dober, stane namreč okrog 1000SIT.

0:):D:)):|8-):(>:D:8);((8-O:O:'(;(:\:)|O:P;)

Han ::

Ja, ta je v redu. Sicer ne vem, če so gonilniki že tako dobri, da zna sam vklopit/izklopit drugi kanal glede na hitrost prenosa (naj bi šlo, a v praksi se ponavadi malo zatakne in moraš drugi kanal upravljati ročno)...

Huey P ::

Daj razloži mi malo to z ročnim vklopom/izklopom drugega kanala.

sleby ::

Razlike v hitrosti prenosa datotek z interneta naceloma naj ne bi bilo, je pa razlika v odzivnem casu [ pingu ]. Ce ti to veliko pomeni kupi notranji oz. zunanji adapter na USB, nikakor pa ne zunanjega na com portu ..

Huey P ::

O.K. ŠE ENO VPRAŠANJE, ki nima nikake veze z modemom ampak me samo zanima.

Torej, a bi lahko v računalnik dal dve 2D kartici (istega proizvajalca), ki sta na PCI vodilu, in/ali bi mi potem grafika delovala z obema karticama???

Han ::

Ročni vklop/izklop drugega kanala izvedeš preko uporabniškega vmesnika - v "gonilniku" nastavljaš parametre; odpre se ti okno z gumbi in tam izbereš, kaj hočeš...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router?

Oddelek: Omrežja in internet
253059 (1085) starfotr
»

Linux in modem

Oddelek: Operacijski sistemi
171743 (1504) |_CoBrA_|
»

Kateri hardverski modem?

Oddelek: Kaj kupiti
231332 (1028) JP
»

Kje je fora USB modemov ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91016 (844) Brane2
»

ISDN hitrost?

Oddelek: Strojna oprema
251911 (1361) Bane_

Več podobnih tem