» »

Idiot-proof nastavitev Windowsev

Idiot-proof nastavitev Windowsev

Unknown_001 ::

Potrebujem nasvet od stručkotov, ki obvladajo Windowse in njihove nastavitve, če za rešitev problema niso dovolj zgolj nastavitve, lahko tudi kak dodaten preverjen software predlagate.

Situacija je taka. Po reševanju popolnoma od Malware uničenega in zasvinjanega računalnika sem obupal in če mi ne bo ratalo zadeve povrnit na sprejemljivo stanje bom naredil format in ponovno naložil sistem.

Sedaj pa ker sem sistem že večkrat reševal težav ki so jih povzročile neumnosti drugih uporabnikov imam vsega poven kufer. Ko sem nazadnje postavil sistem, je bila zadeva posodobljena, očiščena, nastavil potrebno antivirusno zaščito in počistil vso nesnago in nepotrebno programsko navlako, ki je upočasnjevala sistem in zamenjal spletni brskalnik, katerega sem nato še nastavil toliko kolikor sem vedel kaj se da narest na ziher. No nekemu talentu je seveda uspelo z nekimi torrent forami uničit vse skupaj. najprej je bilo potrebno oživljanje sistema, ker je crknil, nato pa šok ko sem odprl brskalnik. Zaspammalo me je cel kup reklam in to ni bilo važno na kateri stranitestno sem odprl IE in nato takoj preklopil na FF.

Potrebujem nasvete, kaj se da v windowsih nastaviti, da se prepreči vdor kakršnekoli škodljive kode, blokira promet iz navlake polnih spletnih strani in se zadevo naredi čim bolj idiot-proof. Kakšnega posebej programja bi se rad izognil, ker verjamem, da se marsikaj da narest znotraj sistema, če pa se kaj od potrebnega ne bo dalo, lahko tudi nek tretji preverjen program predlagate.

Gre se za sistem z Windows XP sp2

Pa še dodatno vprašanje, kako urediti zmešnjavo v mapah in počistiti podvojene datoteke najhitreje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

s6c-gEL ::

Format, clean instal xp sp3, namesti vse potrebno programje, nato naredi sliko sistema (clonezilla, acronis true image, norton ghost) in jo shrani nekam na varno.

Lahko tudi uporabiš kaj takega: Deep Freeze (software) @ Wikipedia .

Zastonjska ms rešitev za win xp se imenuje Windows SteadyState @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Machete ::

Format, ko se zasvinja format ponovno. Res so XPji malo bolj zoprni kot win7, ampak ko imaš zadevo utečeno, sformatiraš in postaviš pc zelo hitro.
Ljudem, ki niso znalci in tech giki težko dopoveš stvari, ki so tebi samoumevne. Jaz tega sploh ne počnem več, poveš osnove, naj se ne namešča ničesar kar izrecno nisi želel in potrebuješ, klika ničesar kar neveš kaj je itd..
Več težko narediš. Seveda adblocker, nastavitve osnovnih programov, urnike updejtov, disk skena mogoča z AV itd..

Ne se preveč sekirat. To je kot da bi ti nekdo razlagal o drobovju avtomobilskega motorja in cestno inženirski infrastrukturi in predpisih asfaltnih mark in podlag, ti pa se rabiš zgolj peljat od a do b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Mavrik ::

Prvo pravilo: Uporabnik nima kaj biti Administrator. Ko si to ugasnil, si rešil 90% problemov. Potem pa gor dober antivirus, backup sistem in to je to.

Ko to vse namestiš naredi image diska in ga shrani nekam na skrito particijo. Ko si spet pojebejo Windowse, jim prepiši vse s tistega imaga.
The truth is rarely pure and never simple.

Unknown_001 ::

Hvala vsem za koristne odgovore.

@Machete Glede informiranja ostalih uporabnikov, sem to seveda naredil, ampak dopovedati to enemu mladoletniku, ki se ima za najbolj pametnega, ko je pa kaj narobe pa vse druge krivi, čeprav ve da ga je sam polomil, je tudi umetnost tretjega sveta.

@Mavrik Tvoj nasvet glede administratorja bom pa z veseljem uporbail. Image diska pa se tudi ne sliš neumna zadeva.

Še eno prošnjo imam za vas. Razmišljam da bi za bodoče primere, dokler mi ne rata vseh računalnikov pri hiši poštimat tudi rabil nekakšen rescue USB, na katerem bi bil naložen konkrete antivirusni program, program za backup podatkov in Po možnosti malwarebytes oz. me zanima, če se da narest tak rescue USB na katerega daš vsa orodja ki jih potrebuješ in potem lepo mirne volje zadevo poženeš? Ali so AVIRA rescue CD ali podobne zadeve dovolj? V najboljšem primeru bi nucal mini OS za USB na katerega bi potem zmetal vsa potrebna orodja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dottor ::

Linux lahko rukneš na en USB ključek od 8GB (tej so smešno poceni) in naložiš gor vse potrebne programe. Kolkr vem če pol bootaš preko USBja še vedno vidi priklopljen disk in lahko na njem pol pregleduješ in brišeš stvari (tako je vsaj na usb install/try varjanti).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

lonewolf_ ::

Jaz uporablam SARDU program, 16gb ključek pa gor 3windowsi, repair toolsi, razni AV programi itd. Ponavadi s tem ključkom rešim, če kdo kaj rabi, razen če gre z HW problem.
Težko je, če uporabnik ne ve kaj klika po kompu, sam sem brez antivirusa več kot 3 leta, brez problemov.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Unknown_001 ::

lonewolf_ je izjavil:

Jaz uporablam SARDU program, 16gb ključek pa gor 3windowsi, repair toolsi, razni AV programi itd. Ponavadi s tem ključkom rešim, če kdo kaj rabi, razen če gre z HW problem.
Težko je, če uporabnik ne ve kaj klika po kompu, sam sem brez antivirusa več kot 3 leta, brez problemov.


Se ti da napisat točen seznam kaj vse imaš gor in koliko prostora ti na ključku zavzame?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

Za inštalacijo programov lahko uporabiš Ninite (ninite.com). Če ti seveda ustrezajo.

ZA Windows XP lahko uporabiš tudi nLite.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

lonewolf_ ::

Gori imam 5 toolsov (razbijanje gesel, shreddanje, antivirus itd), Win7 ter win8.1
Win8 z toolsi nanese 4,1Gb. Za win7 zraven pa ne vem na pamet, nimam ključka pri sebi trenutno. Linux tudi ni slab za bootat, če moraj kaj fixnit. 16gb ključek je sigurno dovolj.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung smart tv in usb problem

Oddelek: Zvok in slika
112089 (1949) Laki_ laik
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
568179 (6919) Pithlit
»

Izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9517564 (13549) mtosev
»

USB boot install programi - kateri je najboljši?

Oddelek: Programska oprema
182534 (2260) max00slo
»

Formatiranje usb ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
3315298 (15298) tomaz-

Več podobnih tem