» »

Težave: ob zamenjavi matične plate ne deluje LAN

Težave: ob zamenjavi matične plate ne deluje LAN

kerco46 ::

Na namiznem računalniku sem zamenjal matično ploščo in napajalnik (napajalnik že pred dnevi, danes pa še matično), in po zamenjavi matične plošče več ne deluje internet. Driveri so naloženi s pomočjo priloženega CD-ja. Vstavil sem že tudi v prosto režo dodatno ''prosto stoječo'' internetno kartico, pa preko nje tudi ne deluje. Povsod se prižgejo le LEDice, od delovanja pa ni ne duha ne sluha. Ve kdo mogoče kakšno rešitev? :):)

tilenmpower ::

Imas direkt iz modema v lan priklučeno? Mogoče je prevec mac addresov zapovnjenih in se morajo sprostiti. Cepa imas iz ruterja pa teh tezav naceloma nebi smelo bit.

kerco46 ::

Nimam vmes routerja in je priklopljeno direkt iz siolovega modem-a. Kako pa to uredit, da jih sprostim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kerco46 ()

crniangeo ::

Ti sploh dobi ip naslov ? Si se slučajno kdaj zafrkaval z siolovim routerjem in mu skenslal dhcp ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

111111111111 ::

Če imaš laptopa najprej testiraj če je kabel ok, toliko da definiraš, kje je težava.

kerco46 ::

gre se za namizni racunalnik. preizkusil sem tudi na drugem mestu, kjer imam drugi racunalnik pa tam tudi ne deluje.. tisto okence je pa kot, da bi bil omrezni kabel izkljucen(tisti rdec krizec spodaj na ikoni za internet)..lucke pa tudi vec ne gorijo na mrezni oz maticni plati za LAN :o

Pšenični ::

Poglej če imaš v biosu odpto opcijo za lan.

kerco46 ::

tudi to je nastavljeno na enable..

Pentium ::

Pokliči ponudnika interneta in mu razloži problem. Bodo verjetno najbolj pomagali. Imam občutek, da je vklopljen MAC lock, zdaj ko imaš drugo mrežno kartico je MAC naslov drugačen od tistega, ki ga ima v spominu tvoj ISP.

111111111111 ::

Uff, tole dvomim. V siol-u si ne bi kompliciral življenja z MAC lockom.

OP gre za fizično napako. če imaš možnost poveži dva računalnika med sabo in nam sporoči, zaporedje prižiganja ledic na računalniku.

s6c-gEL ::

kerco46 je izjavil:

Na namiznem računalniku sem zamenjal matično ploščo in napajalnik (napajalnik že pred dnevi, danes pa še matično), in po zamenjavi matične plošče več ne deluje internet. Driveri so naloženi s pomočjo priloženega CD-ja. Vstavil sem že tudi v prosto režo dodatno ''prosto stoječo'' internetno kartico, pa preko nje tudi ne deluje. Povsod se prižgejo le LEDice, od delovanja pa ni ne duha ne sluha. Ve kdo mogoče kakšno rešitev? :):)

Daj bootaj v en live linux...
Šoferji iz cdja so ponavadi stari kot zemlja.


kerco46 je izjavil:

Nimam vmes routerja in je priklopljeno direkt iz siolovega modem-a. Kako pa to uredit, da jih sprostim?

Siol modem ima nastavljive porte (data, tv, voice).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

SL-500 ::

kerco46 je izjavil:

gre se za namizni racunalnik. preizkusil sem tudi na drugem mestu, kjer imam drugi racunalnik pa tam tudi ne deluje.. tisto okence je pa kot, da bi bil omrezni kabel izkljucen(tisti rdec krizec spodaj na ikoni za internet)..lucke pa tudi vec ne gorijo na mrezni oz maticni plati za LAN :o


kabel oz modem. (seveda obstaja varjanta da je tudi matična)

bluzenje o mac lockinh ipd sranjih pozabi.

lučka mora svetiti v vsakem primeru(takoj po vklopu stikala za prižig)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SL-500 ()

kerco46 ::

no..danes spet imel nekaj casa in v nastavitvah zmanjsal hitros iz "samodejno" na 10mbit/s in sedaj deluje vendar nekaj pocasneje. Sumim, da je napaka v modemu, pridejo v ponedeljek iz telekoma, da zamenjajo se to, bomo videli, javim ko bo kaj novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405102 (3508) seba-beba
»

WiFi in android

Oddelek: Omrežja in internet
3212813 (9891) Anaa1
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375368 (4872) BorutK-73
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
233054 (2439) NeMeTko
»

Prenosinik ne zanza mrežnega kabla.

Oddelek: Pomoč in nasveti
61112 (1028) miqro

Več podobnih tem