» »

1 PC več OS

1 PC več OS

HotIce ::

Zanima me če bi bilo možno da na računalnik povežem več ekranov ter da bi se na vsakemu ekranu prikazoval en windows.
In zanima me tudi ali obstaja kakšen poceni pc kateri se bi lahko povezal preko RDC na server in tako uporabljal.....

Yacked2 ::

Hm lahko znotraj enega OS poganjaš preko virtualbox/vmware še en OS in potem ga prikazuješ na drugem ekranu. Pač povežeš oba ekrana na PC in nastaviš kot extended desktop, nato na enega potegneš RDC.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacked2 ()

HotIce ::

Videl sem tole pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje z tem.

flbroker ::

To je tisto kar ti je ze Yacked2 povedal.

neres ::

MrStein ::

HotIce je izjavil:

Zanima me če bi bilo možno da na računalnik povežem več ekranov ter da bi se na vsakemu ekranu prikazoval en windows.
In zanima me tudi ali obstaja kakšen poceni pc kateri se bi lahko povezal preko RDC na server in tako uporabljal.....

Če misliš na vsak ta ekran tudi tipkovnico in miško priklopit, potem rabiš nekaj takega: http://www.miniframe.com/

Tu je še nekaj podobnih sistemov omenjenih: Multiseat configuration @ Wikipedia
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HotIce ::

Ja točno to potrebujem da imam na vsakemu ekranu tudi svojo miško in tipkovnico.

MrStein ::

Potem je to to.
Pred leti sem testiral en drug produkt, če ne motim prednik tega Miniframe SoftXpand. Takrat seje imenoval nekaj kot "Twin...".
Dela čisto OK, priklopiš dva ekrana in dva kompleta mišk in lahko dva uporabnika počneta vsak svoje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Potem je najboljša varianta zastonj vmware server esxi in thinclienti od hp-ja. Starejši thinclienti z Windows XP(512mb ram, 1024mb flash drive in amd 1000MHz) se dobijo že za drobiž (nekih 10 do 15 evrov).
Na vmware naložiš več virtualk in vsako povežeš s svojim thinclientom, pa imaš zadevo poštimano.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hyper v Server Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
19971 (763) broken/link
»

Vmware ESXI pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
463457 (2869) Adminer
»

vmWare-Nuujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
294128 (3817) AndrejO
»

En računalnik - dve delovni mesti

Oddelek: Operacijski sistemi
7920 (686) Yohan del Sud
»

Nalaganje VNC Serverja pred vpisom gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
202157 (1835) ender

Več podobnih tem