» »

Zanimiv problem s telefonom

Zanimiv problem s telefonom

Pinzl ::

Pozdravljeni!

Zanima me če je že kdo naletel na podobno težavo?

Telefon je LG 4x HD z 4.0.3 in drugi z 4.1.2. Omrežje Tušmobil. Na obeh isti problem.

Pred kratkim mi je začelo pri poskusu klica javljati "reorganising internal processes" . Ta čas ne morem klicati. Če pa uporabljam prenos podatkov preko 3G pa se najprej prekine podatkovna povezava, nato izgine signal, se nato spet pojavi, in izvostavi se podatkovna. To se dogaja brez določenaga sprožilca. 2G normalno deluje!!

Telefon je bil na servisu, kjer so preventivno menjali matično, vendar se napaka še vedno dogaja. Testirano je bilo tudi z drugo SIM(tušmobil)

Ali je kdo imel podobne težave oziroma jih ima, in kako jih je rešil. Sem namreč dosti na terenu kjer nimam wi-fi potrebujem pa internet in 2G ni dosti hiter :P

Lep pozdrav vsem in že vnaprej hvala za odgovor!

lonewolf_ ::

Nasplošno poznam dosti ljudi, ki imajo pri tem operaterju ogromno problemov glede na 3G omrežje... _Verjetno_ sta telefona čist OK. Probaj z drugim operaterjem.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

kunigunda ::

lonewolf_ je izjavil:

Nasplošno poznam dosti ljudi, ki imajo pri tem operaterju ogromno problemov glede na 3G omrežje... _Verjetno_ sta telefona čist OK. Probaj z drugim operaterjem.

Ta problem pa res ni vezan na operaterja :S

lonewolf_ ::

Jah... in zakaj ne bi blo? Dvomim, da je z obema telefonoma kaj narobe...

Sicer pa po 5s googlanja sem ugotovil da gre za "ghost call", LG se niti ne trudi odpravit tega... so yeah. Menjaj telefona, drugih opcij ne vidim.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

kunigunda ::

Velik telefonov ma bug-e v OS-u, tud po par let in jih ne odpravjo.
Samsung nekateri galaxyiji imajo narobe npr. sprogramiran sprejem SMS-ov, posledicno folk ne dobi sms v nekaterih primerih, ko je na 3g.

s6c-gEL ::

Imaš staro sim kartico ?
Telefon je rootan ? Kateri fw je gor ?

Si ga že resetiral na default nastavitve in pobrisal dalvik cache ?

Problem je nekako vezan na sam LG aparat, kajti tu je nekdo na Simobil omrežju in ima enak problem:
http://slo-android.si/forum/viewtopic.p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Pinzl ::

Živjo!

Sim kartica je stara cca. 3 leta.
Dopuščam možnost da je nekaj narobe s telefonom, vendar se je to hkrati začelo dogajati na dveh telefonih, ki sta različno stara, imata drugačen android. (eden 4.1.2. drugi 4.0.3) in pa eden je bil rootan drug pa ne.... poleg tega pa je bila na mojem telefonu menjana matična plošča in se zadeva ponavlja takoj. Zanimivo mi je predvsem to, da je prej cca. 18 mesecev normalno delovalo vse, zdaj pa dva telefona zafrkavata.
Danes sem poslal več sms-ov, so me večkrat probali klicat, pa jim po enem zvonenju prekine. SMS pa sem dobil s 3 uro zamudo. približno 5 ur po mojih poslanih sms-ih pa sem dobil potrditve.

Kolikor mi je uspelo testirati pa se na telekomovem omrežju to ne dogaja.

Sem pa na LG-jevem servisu dobil informacije da se to dogaja ko se na omrežju nekaj spremeni, kar ni kompatibilno s telefoni. Par mesecev nazaj je tak primer imel simobil.

@s6c-gEL sem tudi tam pisal pa ni bilo odgovora.

kunigunda ::

Kaj pa ce probas v ne-LG telefon dat tvojo SIM ?

sampy ::

Imam enako težavo, ki je posledica nekih posodobitev z kombinacijo samega telefona, ter ugašanj stvari na baznih postajah s strani Tušmobila. Po njihovih besedah bi naj zadeva bila urejena "hitro" v roku enega meseca, ali do začetka naslednjega leta, ko bo prehod na 4g. Sam imam nameščen Cyangenmod in morem na 3g vsake 15 min resetirat telefon, 2g deluje bp. Torej zamenjaj telefon ali operaterja... jaz še bom vstrajal na 2g doklem ne popizdim :)

kunigunda ::

Naj bi ze bilo odpravljeno, tako da ti pomoje ze dela

Pinzl ::

Zdravo,

Da obudim staro temo.

Jaz in oče sva imela še 22.9 iste probleme. Reklamacije in pogovori s Tušmobilom niso bili uspešni. So me pozivali naj še enkrat telefon oddam na servis, kar sem zavrnil, ker z drugo SIM deluje v redu. Pri Simobilu zadeva deluje brez problema. Očetu še vedno ne deluje. Sedaj pa me terjajo za pogodbeno kazen ter strošek rekinitve razmerja, ki ga ne mislim plačati, tako da jutri podam prijavo na AKOS.

Najbol hecno pa je, da mi tušmobil reče "so na servisu rekli da je programska oprema kriva", servis pa reče da oni nimajo pojma o čem tušmobil govori...

kunigunda ::

Pinzl je izjavil:

Zdravo,

Da obudim staro temo.

Jaz in oče sva imela še 22.9 iste probleme. Reklamacije in pogovori s Tušmobilom niso bili uspešni. So me pozivali naj še enkrat telefon oddam na servis, kar sem zavrnil, ker z drugo SIM deluje v redu. Pri Simobilu zadeva deluje brez problema. Očetu še vedno ne deluje. Sedaj pa me terjajo za pogodbeno kazen ter strošek rekinitve razmerja, ki ga ne mislim plačati, tako da jutri podam prijavo na AKOS.

Najbol hecno pa je, da mi tušmobil reče "so na servisu rekli da je programska oprema kriva", servis pa reče da oni nimajo pojma o čem tušmobil govori...

Sej tud je programska oprema, na servisu se spoznajo na elektronko, ne pa na tehniko delovanja.

Pinzl ::

Ja, ampak ni programska oprema na telefonu kriva, ampak programska pri tušmobilu.

kunigunda ::

Pinzl je izjavil:

Ja, ampak ni programska oprema na telefonu kriva, ampak programska pri tušmobilu.

Ne bom sel v detajle delovanja gsmja, ko nardis klic, telefon zahteva prosti kanal, ki mu ga bazna vrne skupaj s frekvenco in cajti,
preko katerih bo zracunal parametre za time slot in blablabla..
Vkolikor cajt ni accurate (v tistem cajtu je prislo do izpada NTP-ja), pri vecini telefonov (beri:ne-kitajskih) algoritem sam popravi in
pade v pravilen time slot. No tvoj pa tega ne zna in se mu je zmesal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

Pinzl ::

no no, mi je delovanje GSM-a čist jasno...

aha, se pravi pri če vstavim SIM od mobitela ali simobila se pa nauči čas izkrivljat?

top šit tele simke od mobitela pa simobila..niso zastonj pametne :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

kunigunda ::

Ni to od simke odvisno. S! in M@ nista imela izpada time serverja, zato tm skoz dela.
(Ce zanemarimo poleti migracijo novega serverja pri S! kjer se polovico uporabnikov ni moglo par dni prijaviti :P)
Pa tud ta primer kukr sm probaval ni delal ene 3 dni, vsaj 2 mesca nazaj, zdej ne bi smel vec imeti problemov na tusmobilu.
Sem pa slucajn nasel vmes, da si en klic naredil pa ti je prekinilo po prvem pisku, kar pomeni da v tem primeru ni slo za tovrstno napako
(oz. je telefon bodisi shendlal ali pa je imel casovno sreco :P)
Glede na to, da dobis sms po 5 urah, pomen da imas bolj s signalom probleme ce mene vprasas (crtice na telefonu so zgolj provizorij dejanskega
signala)

Pinzl ::

Signal ni problem ker če vidim bazno postajo, oz. sem 100m zračne od nje, pol tukaj ni problem kajne??
Pa nekako mi ni jasno da ob enakem vremenu, na isti poziciji enkrat dela normalno enkrat pa zafrkava.... čudo ta signal...

Včeraj probano pri očetu, napaka je še vedno prisotna...

kuninguda, a ti delaš pri tušu?

Sicer pa piše da MENE kličejo in jim po enem pisku prekine, da JAZ dobim sms tri ure kasneje, ter JAZ potrditev o dostavljenem smsu dobim 5 ur kasneje.

kunigunda ::

Verjemi da so bazne postaje bolj stestirane kot telefoni. Poleg tega bi se to odrazalo pri vse uporabnikih v tvojem koncu in bi hitro ukrepali, ce bi slo za kako napako na radijskem delu (ne glede na operaterja).
Glede na zadnji stavek sem se vedno preprican o signalu (ne glede na to a vidis bazno postajo).
Ni govora tukaj da bi bil presibak, lahko pa nanj vpliva kup faktorjev. Lahko ima telefon tudi kako HW napako na radijskem delu
in ga bazna postaja "izgublja".
Ko te nekdo klice in mu po enem pisku prekine, se mogoce spomnis, a tud teb zazvoni telefon (in takoj utihne), al ti sploh ne ves, da te je nekdo
klical (zgolj klicoci) ?

p.s. ne delam pr nobenem slo operaterju ;)

kunigunda ::

Ce si jim ponovno poslal reklamacijo in je njihov klicni center jo posredoval dalje, vsaj ta z enim piskom, bi morali
tehniki takoj videti kje je problem (na radijskem delu) in ti povedati, a je telefon tisti, ki sesuje zvezo, al ga bazna dol vrze.
Pri smsu ki ga dobis po 5h urah gre pa za drugacen flow, in bi tudi morali pojasniti zakaj se gre.
Verjetno spet problem na radijskem delu.
Sicer ce gres na drugega operaterja (in je ostalo vse isto, 2g,3g,frekvence) in normalno dela, pol mi zmanjka idej, zakaj se telefon in tusmobil ne marata :)

Pinzl ::

Verjamem da so dobro stestirane, vendar me nihče nebo prepričal da sta dva telefona staknila probleme hkrati, da se napaka po menjavi matične pojavi takoj.....

Glede signala nevem zakaj bi bilo tako. Zastopim da bi preklapljal iz 3G na 2G in nazaj, vendar tukaj popolnoma izgine signal....in pride nazaj.

Nevem koliko so sploh njihovi "tehniki" gledali kaj se dogaja. Namreč za določen dan ko sem javil da mi je nagajalo in nisem mogel klicati, sem dobil povratno informacijo da sem bil na isto bazno prijavljen cca 8,5 ur. No, glej ga zlomka..tisti dan sem telefon večkrat ugasnil, na novo naložil FW, ter večkrat menjal SIM kartice. Od teh 8,5 ur je vsaj 2 uri bila v telefonu druga SIM...

Glede klicev, meni sploh ni zazvonil telefon.

V firmi smo imeli podobne probleme ko je simobil v začetku leta nadgrajeval. Po nekaj dneh takih težav, je simobil povedal da pač nevejo zakaj pride do napake, so pa vsem ki so imeli probleme zamenjali SIM kartice in napaka je izginila.

Ko sem to omenil Tušmobilu in prosil za drugo SIM, sem dobil odgovor da naj jo plačam, kar sem zavrnil....

kunigunda ::

Problem s SIM kartico bi edino pomenil, da ima telefon probleme z avtentikacijo, samo potem bi dobil ikonco na tel., da nisi nikamor prijavljen (no operator), razen ce si to mislil pod "zmanjka signala". A to mas neko staro sim ? Ocitno so zelo nefleksibilni in se otepajo uporabnikov,
ce jim je skoda senkati 1eur(predvidevam) vredno sim kartico, da bos ostal pri njih. Pol res bolje za zamenjas operaterja :)

Vcasih tud pomaga ce zafilas papirck med ohisje in simko, da simka bolj "prime" na kontakte. Probi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
549907 (4767) Ahim
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111170 (57917) OK.d
»

Pomoč pri izbiri operaterja

Oddelek: Mobilne tehnologije
191100 (877) Lonsarg
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034902 (20006) Veron
»

Telefon ali omrežje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
425794 (5068) Mesar

Več podobnih tem