» »

Narkomanske igle po parkih

Narkomanske igle po parkih

Temo vidijo: vsi
1
2
3

jype ::

fantasycamp> res je in ali so napisali tudi ali so jo samo doma uporabljali?

Vseeno mi je, ker poznam precej odgovornih rekreativnih uporabnikov drog in se nihče od njih ne hodi zadevat po otroških igriščih. Če se kdo zadeva na otroškem igrišču, potem se izključno zato, ker na voljo nima nobenega drugega prostora, predvsem zaradi idiotov, ki se jim zdi pametno, da so uporabniki enih drog stigmatizirani, uporabniki drugih drog pa veljajo za spodobne ljudi.

Prihodnjič, ko bo moj otrok s tal pobral cigaretni ogorek, bom zagnal tako paniko, da bo moral prileteti helikopter, potem bodo pa ogorek poslali v CERN na testiranje, če ga ni slučajno odvrgel kdo, ki je hkrati tudi pil pivo, morda celo iz smrtno nevarne aluminijaste piksne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

Mehmed> Okoliscine so histericna matka

Še navodila za starše: Če se otrok zbode z iglo, posesamo kri iz rane, rano zmasiramo in popihamo, potem pa otroka naženemo nazaj na tobogan in nadaljujemo s štrikanjem.

fantasycamp ::

jype je izjavil:

fantasycamp> res je in ali so napisali tudi ali so jo samo doma uporabljali?

Vseeno mi je, ker poznam precej odgovornih rekreativnih uporabnikov drog in se nihče od njih ne hodi zadevat po otroških igriščih. Če se kdo zadeva na otroškem igrišču, potem se izključno zato, ker na voljo nima nobenega drugega prostora, predvsem zaradi idiotov, ki se jim zdi pametno, da so uporabniki enih drog stigmatizirani, uporabniki drugih drog pa veljajo za spodobne ljudi.

Prihodnjič, ko bo moj otrok s tal pobral cigaretni ogorek, bom zagnal tako paniko, da bo moral prileteti helikopter, potem bodo pa ogorek poslali v CERN na testiranje, če ga ni slučajno odvrgel kdo, ki je hkrati tudi pil pivo, morda celo iz smrtno nevarne aluminijaste piksne.


Poznam par takih ki so tako normalni na prvi pogled da ni šans da boš reku da je đanki.
Glede rekreativnih, to pomeni da ni odvisnik, kadi travo... taki me ne zanimajo, noben ni rekreativni uporabnik heroina...

Dokler ni bilo specijalcev in par ljudi ki so jih nasilno vrgli stran so se zbirali!

Ta zadnji odstavek je patetičen in skrajno neresen, ti si troll. Kako enačit ogorek ali iglo ki posledično lahko pomeni da otrok dobi prenosljivo bolezen.

Ta mama bo na Hrvaškem pol leta v strahu ker ne bo vedela rezultat zaradi inkubacijske dobe, pa smej se ti in ustvarjaj neokusne šale...

jype ::

fantasycamp> noben ni rekreativni uporabnik heroina...

To ni res.

fantasycamp> Ta zadnji odstavek je patetičen in skrajno neresen, ti si troll. Kako enačit ogorek ali iglo ki posledično lahko pomeni da otrok dobi prenosljivo bolezen.

Prenosljivo bolezen otrok lahko dobi tudi iz cigaretnega ogorka, brez skrbi.

fantasycamp> Ta mama bo na Hrvaškem pol leta v strahu ker ne bo vedela rezultat zaradi inkubacijske dobe, pa smej se ti in ustvarjaj neokusne šale...

Ja, saj mene je tudi strah glede skrajno malo verjetnih dogodkov. Možnost, da mojega otroka ubije atmosferska razelektritev je večja od možnosti, da se moj otrok okuži z nevarno boleznijo, ker je stopil na odrabljeno iglo, pa otroku kljub temu dovolim, da teka po mokrem travniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

fantasycamp ::

jype je izjavil:

fantasycamp> noben ni rekreativni uporabnik heroina...

To ni res.

fantasycamp> Ta zadnji odstavek je patetičen in skrajno neresen, ti si troll. Kako enačit ogorek ali iglo ki posledično lahko pomeni da otrok dobi prenosljivo bolezen.

Prenosljivo bolezen otrok lahko dobi tudi iz cigaretnega ogorka, brez skrbi.



ljudje se odvadijo od heroina spet not padejo, to ni rekreativna uporaba.

Govorimo o virusu HIV, ne vem kje ga maš registriranega kot prenos preko cigaretnih ogorkov!..


Ok vidim da nimaš argumentov nič podkrepljeno, zdaj vem da imaš status poklicnega trola tukaj in nekdo od modov je tvoj kolega, ker bi že zdavnaj mel persona non grata.

Mehmed ::

jype je izjavil:

pa otroku kljub temu dovolim, da teka po mokrem travniku.


Ne vem no, na travnikih so klopi, klopi prenasajo bolezni. Dobesedno se igras z njegovim zivljenjem.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Mehmed> Okoliscine so histericna matka

Še navodila za starše: Če se otrok zbode z iglo, posesamo kri iz rane, rano zmasiramo in popihamo, potem pa otroka naženemo nazaj na tobogan in nadaljujemo s štrikanjem.


Hepatitis C pa zmolimo stran, al kako?

eatinggrin ::

Zanimivo kako je večinsko mnenje, da se zgradi oziroma organizira prostore, kjer se lahko folk odgovorno fiksa.
Način "če ne zna biti on odgovoren sam, bodimo mi zanj". S tem kmalu pride "če ne more sam plačevati za drogo, dajmo mi zanjo" in "pomagajmu njegovmu dilerju novačit nove kupce, četudi naše lastne otroke".

Če je sprejemanje takih dejanj in pričakovanje ekstremne pazljivosti nič hudega slutečih ljudi prihodnost potem sploh ne rabimo policije, kar naj ženska sam pazi, da jo ne posilijo in trgovina sama pazi naj jo ne oropajo.

Mehmed ::

eatinggrin je izjavil:

Zanimivo kako je večinsko mnenje, da se zgradi oziroma organizira prostore, kjer se lahko folk odgovorno fiksa.
Način "če ne zna biti on odgovoren sam, bodimo mi zanj". S tem kmalu pride "če ne more sam plačevati za drogo, dajmo mi zanjo" in "pomagajmu njegovmu dilerju novačit nove kupce, četudi naše lastne otroke".

Če je sprejemanje takih dejanj in pričakovanje ekstremne pazljivosti nič hudega slutečih ljudi prihodnost potem sploh ne rabimo policije, kar naj ženska sam pazi, da jo ne posilijo in trgovina sama pazi naj jo ne oropajo.


Folk se bo drogiral, tega ne bos nikoli odpravil.
Zdej pa, ce sprejmes to pa jim das namenski prostor za to pocet lahko resis ta problem pa se kak drug povezan. To ne pomeni, da odobravas drogiranje, prelagas odgovornost itd. Enostavno isces prakticno resitev.
Lahko pa, seveda, reces ne bom dajal potuhe tej narkomanski zalegi. Dejmo raje za vsako odvrzeno iglo pet let zapora.
Kar se seveda ne bo zgodilo. Tko da si v principu naredil nic.

Da bo se bolj smesno, ta isti folk, ki ne naredi nic je tudi tisti folk, ki ponavadi napihuje problem izven vseh proporcev.

innerspace ::

Pred par urami sem imel priloznost ogledati si narkomanko(zenski spol, Italijanska narodnost), kako si pred nakupovalnim centrom brizga neko zadevo v zilo.
Izgledalo je, da brska po smetnjaku, pa je imela iglo v rokah. Spikanje je bilo izvrseno z rokama v smetnjaku, da ne bi mimoidoci posumili za kaj gre. Trajalo je priblizno pol minute, po tem se je mirno vsedla ob vhod v nakupovalni center in tam 'chillala' s psom.

Sklepam, da je zdaj ta igla v smetnjaku, upam da ne bo zdaj kak drug brezdomec slatal po njem.

Naceloma nimam nic proti uporabi drog, da pa moras to poceti v javnosti pred gruco ljudi(prakticno in your face), ker zunaj prevec dezuje za se it piknit kam drugam, je situacija ze potencialno nevarna za soljudi.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

eatinggrin je izjavil:

Zanimivo kako je večinsko mnenje, da se zgradi oziroma organizira prostore, kjer se lahko folk odgovorno fiksa.
Način "če ne zna biti on odgovoren sam, bodimo mi zanj". S tem kmalu pride "če ne more sam plačevati za drogo, dajmo mi zanjo" in "pomagajmu njegovmu dilerju novačit nove kupce, četudi naše lastne otroke".


To si ti vse skupaj narobe prebral.

Ce imajo lahko pijanci na tisoce javnih prostorov kjer se lahko opijajo, zakaj pa ne bi smeli imeti tudi drugih taksnih prostorov za kaksne druge droge?

Lahko se pa takoj zacnes zavzemati tudi za prohibicijo alkohola in nehas biti hinavski.

innerspace je izjavil:

Pred par urami sem imel priloznost ogledati si narkomanko(zenski spol, Italijanska narodnost), kako si pred nakupovalnim centrom brizga neko zadevo v zilo.
Izgledalo je, da brska po smetnjaku, pa je imela iglo v rokah. Spikanje je bilo izvrseno z rokama v smetnjaku, da ne bi mimoidoci posumili za kaj gre. Trajalo je priblizno pol minute, po tem se je mirno vsedla ob vhod v nakupovalni center in tam 'chillala' s psom.

Sklepam, da je zdaj ta igla v smetnjaku, upam da ne bo zdaj kak drug brezdomec slatal po njem.

Naceloma nimam nic proti uporabi drog, da pa moras to poceti v javnosti pred gruco ljudi(prakticno in your face), ker zunaj prevec dezuje za se it piknit kam drugam, je situacija ze potencialno nevarna za soljudi.


Ce nisi poklical policije ali opozoril tiste zenske in ji rekel naj pobere iglo, potem nisi NIC drugacen kot ona. Ves da je igla tam, ves da predstavlja nevarnost, naredil pa nisi nic za to. Sram te je lahko.

Alkohol lahko pijes v za to primernih prostorih. Po domace jim pravimo lokali, bari, gostilne, beznice, ... in tako naprej. Stvar je povsem druzbeno sprejemljiva in _povsem__normalno_ je, ce gre druzba po sluzbi na eno (ali pa deset) pivo. Uzivalce drugih drog se pa stigmatizira in obsoja. Cemu!?

Sama hinavscina vas je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

innerspace ::

BigWhale je izjavil:

Ce nisi poklical policije ali opozoril tiste zenske in ji rekel naj pobere iglo, potem nisi NIC drugacen kot ona. Ves da je igla tam, ves da predstavlja nevarnost, naredil pa nisi nic za to. Sram te je lahko.

Alkohol lahko pijes v za to primernih prostorih. Po domace jim pravimo lokali, bari, gostilne, beznice, ... in tako naprej. Stvar je povsem druzbeno sprejemljiva in _povsem__normalno_ je, ce gre druzba po sluzbi na eno (ali pa deset) pivo. Uzivalce drugih drog se pa stigmatizira in obsoja. Cemu!?

Sama hinavscina vas je.


Cemu neki?
NE VEM kaj je bilo v igli, ne vem, ce je res v smetnjaku in ne vem kako bi lahko policija realno pomagala.

Jaz samo sklepam in ker se nimam za vsevedneza ne mislim obsojati nekoga, ker se pika ter mu povzrocati dodatne preglavice z nerazumevajocimi policaji.

Hinavscino in kazanje s prstom si pa lahko komot nekam vtaknes.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Mipe ::

jype je izjavil:

Starš je neodgovoren, če voli konzervativce, ki uporabnike drog skozi "vojno proti drogam" silijo v tako absurden prostor za uporabo drog, kot je otroško igrišče ponoči.

Kolikor vem, imajo svoj prostor.

jype ::

Mipe> imajo svoj prostor.

Zgleda, da je slabši od otroškega igrišča. Še en razlog, da nima smisla, da država karkoli organizira, naj samo neha z bedasto represijo, ki nikomur ne koristi, pa se bodo reči hitro uredile.

Mipe ::

Mhm. Če folku pustimo, da se zadeva, se bo zadeval vsevprek, in ne več samo v "skritih" kotičkih.

In ko je folk zadet, se ne zaveda svoje okolice ne dejanj.

Tako mimogrede pozabijo na porabljene igle...

Ja, le kaj bi lahko šlo narobe?

ZaphodBB ::

Mipe je izjavil:

Mhm. Če folku pustimo, da se zadeva, se bo zadeval vsevprek, in ne več samo v "skritih" kotičkih.

In ko je folk zadet, se ne zaveda svoje okolice ne dejanj.

Tako mimogrede pozabijo na porabljene igle...

Ja, le kaj bi lahko šlo narobe?

Daj mi povej kako se potem alkoholiki uspejo zadrževat po bifejih? Zakaj ne popivajo vsevprek?

Saj ne da nismo točno tega vprašanja v tej temi obdelali že ene trikrat.

Mipe ::

Saj popivajo vsevprek. Od kod misliš, da se vzamejo vse te piksne in steklenice v parkih ter na pločnikih? A jih tja navozijo iz bifejev?

Son, I am disappoint.

ZaphodBB ::

Mipe je izjavil:

Saj popivajo vsevprek. Od kod misliš, da se vzamejo vse te piksne in steklenice v parkih ter na pločnikih? A jih tja navozijo iz bifejev?

Son, I am disappoint.

Pol se na gugalnici Jan Plestenjak špika z iglo. Katarina Kresal smuča po toboganu, zapiti Joužek pa v peskovniku na svoji glavi razbija pivske steklenice?

leiito ::

Da v vojni proti drogam ni mogoče zmagati, je mit. Mao je prevzel Kitajsko s pol ljudi odvisnih od opija, po prvi petletki je bil problem odpravljen.

Rešitev je drakonske kazni + vsak državljan mora 1x mesečno priti odvajati blato na posebej za ta namen odprt državni urad, pod nadzorom usposobljenih nadzornikov. Komur kaj najdejo, 5 let prisilnega dela.

Je pa res, da niso vse droge enake. Za travo in močeradovec morda kako leto manj, za mentafetamin pa vsaj 10 let.

eatinggrin ::

Zdaj zdaj bo prišel Mavrik in nas opozoril, da smo zašli off-topic in da se o legalizaciji/prohibiciji drog pogovarja v drugi temi.

Puščanje igel je nemoralno in nevarno dejanje, ki se ga ne bi poslužil nobeden človek zmožen racionalnega razmišljanja. Tudi sam sem že večkrat v Tivoliju in Arb. Volčji Potok naletel na igle.
Še mimo stare Rog tovarne težko hodim peš, ker se bojim naključnega napada zafiksanca z iglo.

Vajenc ::

Trolovsko je primerjati špikanje in pitje piva. Ja, oboje je lahko droga, pa Nutella in Bigmac ravno tako. Zmagovalec votline v tej temi je pa Glugy z obdolžitvojo staršev za nepreskenirano igrišče.

Igle po parkih bi se verjetno res delno rešilo z mrežo varnih zavetij za narkomane. Do takrat pa lahko ozaveščamo narkomane, starše in otroke glede škodljivosti mamil in odvrženih igel. Pa zraven lahko še Glugijem pojasnemo, da starši ne bi vozili otrok na javno igrišče, če bi sumili, da se otrok lahko v peskovniku zbode v okuženo iglo, ravno tako ne na minsko polje ne glede na to, da bi prej 3x sam prehodil to polje.

eatinggrin je izjavil:

Še mimo stare Rog tovarne težko hodim peš, ker se bojim naključnega napada zafiksanca z iglo.

Hecno.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

leiito ::

eatinggrin je izjavil:

Zdaj zdaj bo prišel Mavrik in nas opozoril, da smo zašli off-topic in da se o legalizaciji/prohibiciji drog pogovarja v drugi temi.

Puščanje igel je nemoralno in nevarno dejanje, ki se ga ne bi poslužil nobeden človek zmožen racionalnega razmišljanja. Tudi sam sem že večkrat v Tivoliju in Arb. Volčji Potok naletel na igle.
Še mimo stare Rog tovarne težko hodim peš, ker se bojim naključnega napada zafiksanca z iglo.


Se tudi to dogaja? Random napadi zafiksancev? Dandanes je treba biti res previden kje hodiš.

perci ::

V Ameriki imaš za posest kokaina precej nižjo kazen kot za freebase (crack).

Pa to ne preprecuje tega, da crachead ostane crackhead. Ne prešalta zaradi kazni na prašek.

leiito ::

perci je izjavil:

V Ameriki imaš za posest kokaina precej nižjo kazen kot za freebase (crack).

Pa to ne preprecuje tega, da crachead ostane crackhead. Ne prešalta zaradi kazni na prašek.


A ni logično? Glede na to, da je crack kokainu primešan heroin.

zmaugy ::

Otrok bi moral takoj dobiti zdravila proti HIV - kolikor vem se da okužba zatreti če v zelo kratkem času po izpostavljenosti začneš s HAART terapijo.
Otroška igrišča bi morala biti ograjena (z dovolj visoko in močno ograjo) in ponoči zaklenjena.

Argumenti o obveznem prečesavanju igrišč s strani staršev predno spustijo 3 otroke na igrala lahko zrastejo samo na zeljniku ljudi, ki nimajo lastnih otrok. Lastnik igrišča je odgovoren za ustreznost samega igrišča in igral na njem. Če tega ne more zagotoviti, potem naj igrišča ne postavi.

perci ::

Kje si pa to prebral? Crack ne vsebuje heroina, je cist lepo navaden kokain, ki je obdelan z amoniakom ali sodo bikarbono, da se ga da kadit, cesar z obicnim praskom ne moreš.

eatinggrin ::

Govoriš o tem, kako, če se zadeneš ne povzročaš nobenemu škode, a že OP govori o tem, kako je bila povzročena škoda.
Zloraba substanc lahko privede do povzročitve škode in substance so izključno namenjene zadevanju oz. oddtujitvi od realnosti. To sem napisal zato, da ne bo kdo napisal primerjave z npr. motornimi vozili, ki se jih lahko koristi za povzročitev škode, lahko pa kot prevozno sredstvo (primarni namen).

Težko verjamem, da ima kdo kakšno korist od uživanja substanc.
Razen če seveda vzame LSD in odleti v Müllerja po šampon, nato pa še nazaj domov.

GGGGG ::

Težko verjamem, da ima kdo kakšno korist od uživanja substanc.


Sej to je cel point uživanja droge. Da maš korist od nje.

BigWhale ::

eatinggrin je izjavil:

Govoriš o tem, kako, če se zadeneš ne povzročaš nobenemu škode, a že OP govori o tem, kako je bila povzročena škoda.


Potem moramo prepovedati povsem vse stvari od katere ni neposredne koristi za posameznika ampak lahko s to stvarjo vseeno skodujes komu.

Recimo nogomet ali pa tenis.

perci ::

Razumen za tenis, ampak fuzbal?

Od uporabe drog seveda lahko obstaja neposredna korist. Reče se ji užitek, ki pa je subjektivna reč.

an3333 ::

To je velika sramota. Deklici bi morali čim prej dati protivirusna zdravila, ki dokazano zmanjšajo verjetnost okužbe v takih primerih ( Post-exposure prophylaxis @ Wikipedia ). Uporabniki drog bi pa tudi lahko svoje rabljene brizge/igle dajali v temu namenjene škatle ( Sharps container @ Wikipedia ).

BigWhale ::

perci je izjavil:

Razumen za tenis, ampak fuzbal?

Enmu gledalcu prleti zoga v glavo in mu polomi nos. Recimo. Moznost za kaj taksnega je verjetno vecja kot, da otrok najde iglo narkomana na otroskem igriscu. :>

perci je izjavil:

Od uporabe drog seveda lahko obstaja neposredna korist. Reče se ji užitek, ki pa je subjektivna reč.

Ja, samo tak nacin uzivanja ni pravi, ker se ne uziva na 'naraven' in moralno ne-sporen nacin. ;)

vostok_1 ::

Joj ga serjete eni.

A vi bi kr diktaturo uvedli?

Rešitev je logična. Dekriminalizacija (ali legalizacija) ter ustanovitev varnih hiš, ki so opremljene temu primerno.

sensei ::

zmaugy je izjavil:

Argumenti o obveznem prečesavanju igrišč s strani staršev predno spustijo 3 otroke na igrala lahko zrastejo samo na zeljniku ljudi, ki nimajo lastnih otrok.

Ljudje, ki nimajo lastnih otrok so glede otrok racionalnejši kot pa tisti, ki jih imajo. Kar zraste na zelniku ljudi, ki imajo otroke, je praviloma čustveno obarvano.

sensei ::

Pravica posameznika, da si v žilo vbrizgava karkoli si želi, je dosti bolj "intrinsic" pravica kot pa izmišljena pravica do tega, da v parku ni odvrženih igel.

eatinggrin ::

@reeves
Quote s cancer.org
Tobacco smoke is a mixture of gases and particles. It contains more than 7,000 chemical compounds. More than 250 of these chemicals are known to be harmful, and at least 69 are known to cause cancer.


@sensei

Le zakaj ne bi bila histerična, saj jo je srečala kruta realnost o tem, da nekdo ne more spoštovati zakona in ne ravna po njenih moralnih standardih.

Se mi zdi da se tvoje pravice končajo, če z njimi posegaš v varnost drugih (odmetavanje igel).

sensei ::

Se mi zdi da se tvoje pravice končajo, če z njimi posegaš v varnost drugih (odmetavanje igel).

Dej se zresni, no. Žensko jo srečala panika, ker je našla ravno iglo in je v skladu s svojimi omejenimi možgani in čustveno podvrženostjo starševstva vžgala logiko, da ma igla AIDS!!! No, njo še razumem, ker je mamica in je njen otrok.

Ti pa zdej zagovarjaš, da še bolj prepovemo droge.

Kaj pa, če bi se ravno ta otrok igral z uporabljenim kondomom namesto z iglo, v tem parku pa je ravno včeraj potekala parada ponosa? A zdej boš začel razmišljat o koristnosti istospolne usmerjenosti in jo tehtat v odnosu z varnostjo ostalih?

ravna po njenih moralnih standardih.

Nihče ne ravna po njenih moralnih standardih.

eatinggrin ::

@sensei

Ne, obsojal bi neodgovornost ljudi, ki ne odlagajo uporabljenih kondomov v smetnjake, ki so dobesedno na par metrov.
Podal sem svoje mnenje o drogah, ker so drugi začeli s "progresivno liberalnimi" mislimi o organizaciji posebnih objektov in legalizaciji droge za narkomane.

Menda pa ja ona sama ravna po njenih standardih! :O

sensei ::

Ne, obsojal bi neodgovornost ljudi, ki ne odlagajo uporabljenih kondomov v smetnjake, ki so dobesedno na par metrov.

No, enako velja za igle, samo da baje je treba pred iglami zaščitit tud tiste, ki brskajo po smeteh, hehe, tko da jih ne smeš vržt v smeti, če jih ne daš prej v kovinsko škatlo :D Pač, igle so posebnost, ker majo skor use aids, ostale špičaste stvari pa nimajo veze. Upraš starše, če ne verjameš.

Podal sem svoje mnenje o drogah, ker so drugi začeli s "progresivno liberalnimi" mislimi o organizaciji posebnih objektov in legalizaciji droge za narkomane.

Samo zato, ker je nesmiselna prepoved pripeljala do današnje situacije in stigmatizacije. Povej po pravici: bi zagnal paniko, če bi se v parku na klopci nekdo lepo našpikal, potem pa preden zatava, iglo odgovorno pospravil v železno škatlico in hop v smetnjak.

sensei ::

Zdaj pa ni, tako da me moti.

Če ne bi bil ovca, bi te motil zakon, ki krši pravice posameznika.

Na foro "Don't get raped" in ne "Don't rape".

Ne. Nihče ne zagovarja odmetavanja igel. Ti, po drugi stran, si predlagal strožji nadzor in borbo proti uporabi drog in iz tega zaključil, da bo potem igel manj.

Nekdo drug je predlagal, da se ponoči parke zaklene. Ampak parki niso zgrajeni zgolj za dnevne obiskovalce in samo bedak posploši, da so vsi nočni obiskovalci potencialni narkomani, ki igle odlagajo na tla.

Rešitev je preprosta: svet je preveč zajeban, da bi se otroci lahko prosto valjali po travnikih, deal with it.

Vajenc ::

sensei je izjavil:

Rešitev je preprosta: svet je preveč zajeban, da bi se otroci lahko prosto valjali po travnikih, deal with it.

To ni res. V večini primerov se lahko varno valjajo. Ko se zgodi beda iz OP naslova postane družba za nekaj časa bolj pozorna in posledično tudi narkomani. Ne si domišljat, da je tvoja generacija kaj posebnega oz. še huje, da časi niso primerni za valjanje otrok po travi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

eatinggrin ::

@ZaphodBB
Saj jih ne.

Mipe ::

@BigWhale, razbito flašo prej opaziš kot injekcijsko iglo.

eatinggrin ::

Za tetanus obstaja cepivo. Za HIV/AIDS ga pa še čakam.
Spet gre tu za odgovornost, tokrat za odgovornost starša, da cepi svojega otroka. Seveda pa imamo spet posebne primere "muh child, vaccines cause autism!!!!" histerične hipster mamice.

Seveda, 24/7 bom sedel v peskovniku in čakal narkiča, da odvrže svojo iglo, potem pa bom le lahko posvaril svojega otroka, naj tja (v OTROŠKI peskovnik) ne hodi.

Aerosol heroin :))

Mavrik ::

Ponovno opozarjam vse sodelujoče da se tema o legalizaciji drog skriva na povezavi Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi, v to temo pa ta debata ne spada.
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

eatinggrin je izjavil:

Za tetanus obstaja cepivo. Za HIV/AIDS ga pa še čakam.
Spet gre tu za odgovornost, tokrat za odgovornost starša, da cepi svojega otroka. Seveda pa imamo spet posebne primere "muh child, vaccines cause autism!!!!" histerične hipster mamice.


Kaj, ko bi nehal konstantno derailat? Lepo ti je bilo povedano, da HIV precej tezko dobis, ce se napicis na zavrzeno iglo. In fact, taksnega primera se ni bilo. Nikoli, nikjer! Lahko pa staknes HIV, ce si iglo podajas in jo je pred teboj uporabil nekdo, ki je okuzen s HIV.

eatinggrin je izjavil:


Aerosol heroin :))


Zakaj pa ne? Morfij dobis v obliki oblizev. Nacinov kako neko snov spraviti v kri je kar precej.

eatinggrin ::

Potem pa se globoko opravičujem.
Kar naj puščajo po tleh igle narkomani, saj je riziko minimalen!

zmaugy ::

sensei je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Argumenti o obveznem prečesavanju igrišč s strani staršev predno spustijo 3 otroke na igrala lahko zrastejo samo na zeljniku ljudi, ki nimajo lastnih otrok.

Ljudje, ki nimajo lastnih otrok so glede otrok racionalnejši kot pa tisti, ki jih imajo. Kar zraste na zelniku ljudi, ki imajo otroke, je praviloma čustveno obarvano.


Ljudje, ki nimajo otrok, zgolj ne vedo o čem govorijo, ko govorijo o teh temah.

Mavrik ::

zmaugy je izjavil:



Ljudje, ki nimajo otrok, zgolj ne vedo o čem govorijo, ko govorijo o teh temah.


A lahko tole prosim razložiš? Zakaj?
The truth is rarely pure and never simple.

zmaugy ::

Mislim da je to povsem jasno. Eno je teoretiziranje brez izkušenj, drugo pa je argumentiranje na podlagi življenskih izkušenj. Podobno velja za vse stvari v življenju, le da je tukaj še bolj res.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smrtne žrtve zaradi drog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16128961 (23706) [D]emon
»

Mehiška vlada zaplenila prikrito mobilno omrežje kartela Zetas

Oddelek: Novice / NWO
3712804 (9572) Pyr0Beast
»

Narkomani Na Delu - Koga Poklicati?

Oddelek: Loža
439391 (8152) Bananovec
»

kateri paket za otroka?

Oddelek: Mobilne tehnologije
193648 (3239) imagodei

Več podobnih tem