» »

Narkomanske igle po parkih

Narkomanske igle po parkih

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

Mavrik ::

zmaugy je izjavil:

Mislim da je to povsem jasno. Eno je teoretiziranje brez izkušenj, drugo pa je argumentiranje na podlagi življenskih izkušenj. Podobno velja za vse stvari v življenju, le da je tukaj še bolj res.


Ne razumem, a lahko bolj razložiš kako ti imeti otroka pomaga pri razumevanju matematičnih tveganj v okolici? Namreč naivna logika pravi da si kot starš kvečjemu manj racionalen in se odzivaš bistveno bolj čustveno in brez premisleka?

Glede na to, da želiš na tak način diskreditirati vse sogovornike brez otrok bi nas tvoje razmišljanje tule precej zanimalo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

zmaugy ::

Brez zamere, ampak ne moreš si predstavljati kako smešno je to kar si napisal. Starš si 24/7 dokler ne umreš.
Dokler to nisi, nimaš milega pojma o tem. Si pa seveda misliš da ga imaš. Povem iz lastnih izkušenj :))

Mavrik ::

Nisi jasen... o čem točno? Oz. kako se to nanaša na to debato?
The truth is rarely pure and never simple.

zmaugy ::

Mavrik je izjavil:

Nisi jasen... o čem točno? Oz. kako se to nanaša na to debato?


To vprašanje moraš postaviti sensei.
Dejstvo je, da s tremi otroci na igrišču ni teorije, da bi lahko prečesal travnik, peskovnik, igrala in ostalo. In zraven še pazil, da se kateremu od njih kaj ne zgodi. Lahko oceniš celotno igrišče (in če se ti zdi da ni ok, odpelješ otroke stran - kar od določene točke naprej ni enostavno), lahko narediš hitri pregled, ki pokaže očitne pomankljivosti, ampak če se nekaj skriva v travi ali je prekrito z mivko, tega ne boš videl, če prvi dve točki nista prižgali alarma.
Če ob vsakem obisku igrišča zganjaš inšpekcijski nadzor s povečevalim steklom, te bodo imeli vsi za čudaka, ker se večinoma izkaže, da ni nikjer ničesar.

BigWhale ::

Tudi ce na igriscu najdes kaj oziroma najde tvoj otrok in se na tistem ureze oz zbode, ima vec moznosti, da dobi tetanus, kot pa HIV ali kaj podobnega.

Pa tudi heroina si ne bo po nesreci vbrizgal. Noben narkoman ga ne bo pustil v injekciji, to je eden izmed glavnih razlogov zakaj ne menjajo igel. :>

jype ::

zmaugy> Če ob vsakem obisku igrišča zganjaš inšpekcijski nadzor s povečevalim steklom, te bodo imeli vsi za čudaka, ker se večinoma izkaže, da ni nikjer ničesar.

Skratka, to tveganje je primerljivo z ugrabvitvami otrok (komot zaokrožiš na nič), pa vseeno danes skoraj nihče več ne dovoli otroku, da bi sam hodil v šolo. Starši so v povprečju histerični idioti, ki ne znajo računat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Saj to je bilo za pričakovati. 100 let nazaj so vsi normalno delali v fabrikah svinčevega tetraetila, pa se z njim vozli na okoli.
Danes je pač vse strah smrti, poškodbe, nevšečnosti. Želimo karseda, varno živeti. Posledično to pomeni izogibanju še tako majhne možnosti. Sicer konsistenca takih ljudi je naravnost idjotska, but still.
Sami ne želimo biti več potrošni material civilizacijskega napredka.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Starši so v povprečju histerični idioti, ki ne znajo računat.

V povprečju to velja tudi za ljudi brez otrok. Nekatere pretitano skrbi za živali, telefon, kitaro oz. gojijo še bolj iracionalne strahove. Pretirana skrb za otroka je ena izmed bolj razumevajočih. Razloga za to niti ni treba občutit, lahko ga prebereš v knjigah.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy> Če ob vsakem obisku igrišča zganjaš inšpekcijski nadzor s povečevalim steklom, te bodo imeli vsi za čudaka, ker se večinoma izkaže, da ni nikjer ničesar.

Skratka, to tveganje je primerljivo z ugrabvitvami otrok (komot zaokrožiš na nič), pa vseeno danes skoraj nihče več ne dovoli otroku, da bi sam hodil v šolo. Starši so v povprečju histerični idioti, ki ne znajo računat.


Glede na temo več kot očitno tveganje ni nič (sicer se ne bi pogovarjali o tem). Izračunaj še ( ali oceni) kakšna je bila verjetnost, da se boš rodil ravno ti.
Otroci do določene starosti NE SMEJO sami v šolo. Razlog je prometna varnost.

zmaugy ::

Še to: V milijonih let evolucije se je kot kaže močna skrb za potomstvo izkazala kot ena od lastnosti, ki zagotavlja preživetje in razvoj vrst, tvoje zmerjanje torej preverjeno nima osnove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Saj to je bilo za pričakovati. 100 let nazaj so vsi normalno delali v fabrikah svinčevega tetraetila, pa se z njim vozli na okoli.
Danes je pač vse strah smrti, poškodbe, nevšečnosti. Želimo karseda, varno živeti. Posledično to pomeni izogibanju še tako majhne možnosti. Sicer konsistenca takih ljudi je naravnost idjotska, but still.
Sami ne želimo biti več potrošni material civilizacijskega napredka.

Pred 40 leti večina avtomobilov ni imela varnostnih pasov, pred 20 leti večina avtov ni imela airbagov. Kolikor vem airbagi še danes niso obvezni ampak ne poznam nobenega novega modela brez njih, kaže da gre za večinsko razpoloženje ljudi in ne za neko obskurno manjšino.

jype ::

Vajenc> V povprečju to velja tudi za ljudi brez otrok.

Ja, jasno - saj iz tega izvornega dejstva izhaja sklep, da so takšni tudi starši.

Vajenc> Pretirana skrb za otroka je ena izmed bolj razumevajočih.

Ja, ampak je za razvoj otrok veliko bolj škodljiva, kot si to radi priznamo: http://www.theatlantic.com/features/arc...

zmaugy> Pred 40 leti večina avtomobilov ni imela varnostnih pasov, pred 20 leti večina avtov ni imela airbagov. Kolikor vem airbagi še danes niso obvezni ampak ne poznam nobenega novega modela brez njih, kaže da gre za večinsko razpoloženje ljudi in ne za neko obskurno manjšino.

Kljub temu še vedno pobijete več kot 30.000 na leto samo v EU in več kot milijon ljudi globalno. Dokler se avtomobili ne bodo vozili sami od sebe (eni se že vsaj toliko, da zavirajo pred pešci), bo nevarnost znatna.

Na leto je v državah zahodne civilizacije ugrabljen en otrok na več kot sto tisoč otrok, v ostalih državah, kjer ne operirajo paravojaške skupine pa... Enako.

Največ otrok umre zaradi pljučnice, znaten del od tega zaradi staršev, ki se bojijo, da bodo zdravniki predpisali antibiotik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

Še to: V milijonih let evolucije se je kot kaže močna skrb za potomstvo izkazala kot ena od lastnosti, ki zagotavlja preživetje in razvoj vrst, tvoje zmerjanje torej preverjeno nima osnove.


Zdaj si pa predstavljaj, da levinja ne nauci mladicev loviti, ker jo skrbi, da bo eden izmed njih stopil na kak oster kamen. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

perci ::

Mojo malo (1 leto) sem danes pri kosilu v restavraciji pustil puzat po tleh (kot ponavadi naredim v ostarijah). Seveda pogledas, ce tla delujejo cista ampak vsega natancno pregledati se preprosto ne da.

No, ratalo ji je najti dva cm velik prozoren košček stekla (na tleh neviden)...in seveda ne bi bila prava, če ne bi zadeve dodobra prezvecila. Izgleda, da ma trpezna usta, ker ji ni bilo nič.

In kaj zdej? Nej se sekiram, ker sem po mnenju nekaterih ocitno slab fotr? Naj napizdim lastnika, da naj lepše pospravlja po tleh?

Ali pač naslednjic spet dam otroka na tla in se ne sekiram? Zaenkrat sem za zadnjo opcijo.

ZaphodBB ::

Očitno si slab starš ker nisi čisto histeričen. To je tvoja služba!

perci ::

Ane :).

Sicer pa bi rad pokmentiral se tole glede migracij v solo.

Mene je v prvi razred prvih nekajkrat spremil brat. Potem sem (se v prvem razredu) hodil sam. Podobno velja za vse sosolce. Pri tem, da sem imel jaz do šole 1km, vključno s prehodom čez celovško (ena najbolj prometnih stiripasovnic v Lj). Eden se je celo iz rudnika v sisko vozil s trolo. Od vseh sošolcev, je samo enega zbil avto (ravno na celovški) - seveda je bil kriv voznik, ki je peljal v rdečo. Ene pol leta odsotnosti zaradi rehabilitacije, ampak danes na sreco nima posledic.

Skratka, ne razumem zakaj otroci ne smejo sami v solo. Tistega enega tudi prisoten stars ne bi preprečil, ker je tezko pričakovati, da ti bo nekdo prigonil v rdeco.

BigWhale ::

Otroci morajo v solo v spremstvu samo v prvem razredu. Danasnji prvi razred je pri sestih letih. Prometa je dandanes bistveno vec, kot ga je bilo vcasih. Meni se samo spremljanje otroka v solo pri sestih letih ne zdi nic kaj prevec zascitnisko, kasneje je pa brez veze. Otrok mora cim vec hoditi po prometnih povrsinah, da se cim prej navadi na promet. :)

So si pa otroci precej razlicni, eni so sposobni ze pri petih letih hoditi sami po mestu, drugi pa se ne.

Glugy ::

mene so sam enkrat spreml starši ..sam prvič v prvi razred. pa sm mogu čez glavno prometnico. Sam so mi pa pač res zabičal da naj pogledam levo desno pa še enkrat levo predn grem čez.

zmaugy ::

Otroci hodijo v šolo v spremstvu staršev do tretjega razreda. Takšna so zdaj pravila.

Ko sem bil sam majhen sem od petega leta dalje hodil sam iz vrtca. Ampak tisto so bili drugi časi, kljub temu pa vem da sem nekajkrat za las ušel - zaradi lastne neprevidnosti seveda.

Ne pozabit na tole temo in jo ponovno prebrat čez nekaj let. >:D

Over and out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

Otroci hodijo v šolo v spremstvu staršev do tretjega razreda. Takšna so zdaj pravila.



87. clen ZPrCP pravi tole:

(7) Otroci morajo imeti na poti v vrtec in prvi razred osnovne šole ter domov spremstvo polnoletne osebe. Spremljevalci so lahko tudi otroci, starejši od 10 let in mladoletniki, če to dovolijo starši, skrbniki oziroma rejniki otroka. Otroci, ki obiskujejo prvi razred osnovne šole, lahko prihajajo v območju umirjenega prometa in v območju za pešce v šolo tudi brez spremstva, če to dovolijo starši, skrbniki oziroma rejniki.

BigWhale je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Otroci hodijo v šolo v spremstvu staršev do tretjega razreda. Takšna so zdaj pravila.

87. clen ZPrCP pravi tole:

(7) Otroci morajo imeti na poti v vrtec in prvi razred osnovne šole ter domov spremstvo polnoletne osebe. Spremljevalci so lahko tudi otroci, starejši od 10 let in mladoletniki, če to dovolijo starši, skrbniki oziroma rejniki otroka. Otroci, ki obiskujejo prvi razred osnovne šole, lahko prihajajo v območju umirjenega prometa in v območju za pešce v šolo tudi brez spremstva, če to dovolijo starši, skrbniki oziroma rejniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smrtne žrtve zaradi drog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16128970 (23715) [D]emon
»

Mehiška vlada zaplenila prikrito mobilno omrežje kartela Zetas

Oddelek: Novice / NWO
3712806 (9574) Pyr0Beast
»

Narkomani Na Delu - Koga Poklicati?

Oddelek: Loža
439391 (8152) Bananovec
»

kateri paket za otroka?

Oddelek: Mobilne tehnologije
193648 (3239) imagodei

Več podobnih tem