» »

flashanje stara inelove plate...

flashanje stara inelove plate...

branko_bm ::

hello! imam problemcek, hocem namestit celerona400 na eno starejso intelovo plato (na njej je zdaj p2 233), z novim biosom bi naj sli gor tudi celeroncki... tudi ta C400, vse imam... le memory manjka, ne morem flashat, napise da je na voljo premalo memory-a ;(( grrr, probal sem ze z sistemsko disket, ampak spet je blo le 470k, a ma kdo kaksen predlog? ker ce ne bom moral zmontirat plato ven, jo priklopil na moj rac. in tukaj flashat ter upat da bo na voljo vec memory-a ... ali pa hmm bo kaj drugace ce naredim sistemsko na drugem racunalniku..??



msmiha ::

Predlagam ti da računalnik zaženeš pod Varnim načinom ms-dosa. Drugače pa iz autoexec.bat in config.sys zbriši da se ti bo računalnik zagnal brez cd roma in brez miške.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

luni ::

hm ne kapiram najbolj problema... pac flash proggie posnemi nekam na disk, zravn pa se BIN filetek pa zazeni v MS-DOS safe modu pa flashaj...
Artificial Intelligentia

branko_bm ::

naredil sem ze to, tudi v safe mode, pa samo ms-dos..., posnel sem flash programcek in pa novi bios na zagonsko disketo, pa na kurcevem racunalniku se vedno primanjkuje memory-a, ni ga dovolj, le 470k in to je premalo da bi flashal bios, ker pac vedno napise premalo memory-a

branko_bm ::

se to
lepo da se je le kdo spomnil in kaj odgovoril...

drugace pa ali bo kaj drugace ce priklopim ono plato na drug racunalnik in probam flashat na drugem rac. a bo kaj vec memory-a?

luni ::

mr_cadd sistemsko disketo naredi tako:
pojdi v command prompt od Win98
napisi "SYS C: A:", brez narekovajev seveda
skopiraj na to disketo flash proggie in BIOS
to bi morali delat!
Artificial Intelligentia

miranpozar ::

mr_cadd: niti se ne zajebavat s premontažo plate! Problem je v tem, da se ti na zagonski disketi iz datotek CONFIG.SYS in AUTOEXEC.BAT naložijo raznorazni gonilniki, TSR programčki ipd., ki so za update BIOSa nepotrebni. Lahko zbrišeš (ali REMaš) vse vrstice v omenjenih datotekah ali pa narediš zagonsko disketo, kot je luni gor povedal!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

branko_bm ::

e to! tocno v tem je fora!!!

napisal sem ze sys a: naredil sitemsko... a spet je blo isto tega je ze dva tedna nazaj takrat sem skoraj popizdil, ker se do zaj nimam nobene "boljse" ideje, nisem vec nic sprobaval, zato sem mislo ce bi moral premontirat in da bi delovalo...,
res sistemsko sem naredil "sys a:" in pa programcek za flashanje in pa novi bios, samo to sem mel na disketi pa se je blo vedno isto, premalo memorya... grrrr;((

miranpozar ::

mmmmm... zanimivo!
Poglej, če nimaš mogoče kje v BIOSu nastavljeno kakšen BIOS ali VGA (ali akj podobnega) Shadow... pa izklopi.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

branko_bm ::

miranpozar lahko malo bolj natancno prosim...
plata je intelova, zaj je nimam tu, gor je pentium 233Mhz 128Mb pomnilnika (tri dolge reze in 4 kratke so mislim da na plati za rame) in pa vga vodilo, graficna pa je mislim da v tistem racunalniku kar v pci vtaknjena.. nevem nimam tega rac. doma... kaj lahko malo bolj natancno poves kaj naj v biosu naredim ? shadow... ???

miranpozar ::

Simple... greš v BIOS (pri Intelovih platah je to s pritiskom na F2 ob zbujanju), potem pa se malo sprehodi po vseh nastavitvah... verjetno boš nekje videl kaj podobnega VGA BIOS SHADOW ali kakšen drugi SHADOW. Če je ta funkcija nastavljena na ENABLE, enostavno daj na DISABLE (s tipkami + in - ali PageUp in PageDown). Kje točno je to ne bi vedel na pamet, boš že našel (verjetno pod advanced bios settings). Jasno?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

branko_bm ::

nasel sem ta shadow vse sem izklopil, memory je ostalal se vedno isti, tudi v autoexecu in configu sem pred vsako vrstico napisal rem bilo je nekaj boljse 500 kb spomina a se vedno premalo za flashanje... ze sem pa sel iz win v dos je blo nekje 550kb kar bi ze moralo biti zadosti, a se zal z biosov ne da flashat

a je se kaksna ideja...?



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
71241 (1158) TheHijacker
»

WinME dir <B>_Restore</B>

Oddelek: Programska oprema
71223 (1091) Han
»

Problem zunanjega CD-roma... POMOČ!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71121 (1026) Ribicija
»

bios down

Oddelek: Pomoč in nasveti
91089 (961) jfk
»

nitro, hitrejše, še hitrejšejše

Oddelek: Pomoč in nasveti
6980 (868) --Switch--

Več podobnih tem