» »

Kje uničiti odvečne CD-je?

Kje uničiti odvečne CD-je?

Kybernetes ::

Živjo,

nabrala se mi je večja količina CD-jev, s katerimi nimam več kaj početi, zato sem vse važne stvari z njih prenesel na disk. Ker nočem, da bi jih kdo po naključju vzel iz smetnjaka in se zabaval z mojimi podatki, me zanima, kako/kje jih lahko masovno uničim (najraje zmeljem). Ne bi jih rad kuril na dvorišču niti ne bi kupoval uničevalnika (sicer vem, da so precej podobni rezalnikom papirja). Mogoče obstaja kaka firma, ki bi to za majhen denar naredila oz. se to morda by any chance da narediti na kaki deponiji (npr. zbirni center Barje) oz. kaj je po vašem najugodnejša (ampak relativno okolju prijazna :)) rešitev?

Hvala za odgovore & lp!

Blinder ::

z dvemi kleščami primeš, zamižiš in zviješ, pa gre na kose.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Kupiš/sposodiš si shreder za CDje
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

Blinder je izjavil:

z dvemi kleščami primeš, zamižiš in zviješ, pa gre na kose.


Potem raje vzameš stare škarje in jih razrežeš na koščke... Pa daš v to novo kanto za smeti, ko je samo za plastične odpadke :))

Razen če bi rad kupoval napravico, ki jih uničuje al pa pobiral koščke po celi sobi..
Your turn to burn!

Brane22 ::

V Lidlu/Hoferju imajo občasno v akcija shredderje za papir in ploščke.

Mislim da so €40. Delajo v redu, niso pa ravno za NSA.

Schreddajo v špagete, ne pa kocke. Za to kar rabiš, več ko dost.

Ploščke žrejo s prav nalezljivim hresk-hresk efektom, kot bi se Muppet Showov Cookie Monster spravil na vrečo čipsa.

MadMax ::

Imam lidlovega, ki šreda v pravokotnike. Moraš pa plošček spustiti čez rezila za papir, luknja za ploščke res naredi samo rezance.
Ampak šredanje ploščkov skozi rezila za papir je uradno dovoljeno by the book, le ločeno deponiranje je priporočeno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Yacked2 ::

CD v plastnično vrečko, da ne leti po sobi, pol se pa izživljaš nad njim =D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Malajlo ::

kaj pa mikrovele naredi z aluminijem? Po moje nič lepega...

fosil ::

Pa ko jih enkrat uničiš jih ne metat med plastiko.
Spadajo med posebne odpadke, jih lahko oddaš ko se okrog vozi tisti bel zabojnik, če imate to pri vas.
Tako je!

driver_x ::

Malajlo je izjavil:

kaj pa mikrovele naredi z aluminijem? Po moje nič lepega...


Tole je še najbolj učinkovito. Lahko jih uničiš več hkrati pa še efekt je zanimiv.

gumby ::

Smrdelo bo tudi precej zanimivo...
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

driver_x ::

gumby je izjavil:

Smrdelo bo tudi precej zanimivo...


Ponavadi ne. Jih pa pečem ravno prav časa, da se ne vžgejo.

sisemen  ::

5 sekund v mikrovalovki. Ne gre se zato, da bi jih segreval ampak pozroci iskrenje na tankem kovinskem sloju DVDja kjer so zapisani podatki in naredi vanj luknje (in ga v bistvu temeljito uniči)

PacificBlue ::

Vzami eno veliko vrečo, jo napolniš s cdji. Nato vzameš 5 ali 10 kilski hamer...ostalo ti bo najbrž jasno.

Malajlo ::

Jaz kar s kuhinjskim nožem postrgam dva štrafna. Pa najbrž že z grobim šmirglpapirjem narediš dovolj škode, če zgornjo plast spraskaš.
(ampak mi je mikrovele vedno bolj všeč; kar celo tortico s sto kosi not porineš, pa je)

Kybernetes ::

Hvala vsem za odgovore!

Zadeva z mikrovalovko se mi zdi zanimiva, samo kakšno je tveganje, da jo uničim? Morda ta aluminij kaj leti naokoli po mikrovalovki (kdaj bi jo še uporabil za pogrevanje česa užitnega :D)?

Sicer se pa verjetno nagibam k škarjam in lepo na 4 dele...malo zamudno, ampak verjetno dovolj varno (nevštevši NSA in podobnih) - right?

Phantomeye ::

Ne morem verjet, da nihče ni predlagal ACETONA. Pa sploh ga ne rabiš veliko. Za tole sicer predlagam, da delaš na odprtem in opcijsko uporabiš rokavice.

Potem Pa vzemi eno malo večjo posodo, pa zlij notri ravno toliko acetona, da pokriješ podenj (morda malo več). Potem pa zagrabiš ene 10 ali 20 cdjev in jih pomočiš za ene 30 sekund, po želji tudi obrneš na drugo stran. Potem lahko pustiš notri, pa dodaš še nekaj svežih CD-jev. Če se ti zdi, da je premalo Acetona, ga dolij.


Kmalu boš ugotovil, da so se CD-ji zlepili skupaj, nekateri celo so postali belkaste barve. Takrat lahko začneš CD-je lomit kot kekse in to po 10-20 naenkrat (pa še zakon občutek, glede na to, da kako težko je v normalnih pogojih zlomit CD, brez da se urežeš ali pa da kose raznese vsepovsod). Ni ti jih pa treba, ker so itak že fuč.

Jaz sem na tak način v prejk kot pol ure (če ne še prej) polomil okoli 300-400 CD-jev.

Pa kupi industrijski aceton. Ne za nohte.

Riff ::

primeš v roke pa vadiš stiskanje :D

peterp111 ::

mikrovalovka

ali pa gor snemaš kriptirane datoteke, ko hočeš uničit uničiš samo ključe in je isto kot če bi uničil podatke

SeMiNeSanja ::

mitja73 ::

Norooooo, kok dandanes eni komplicirate okoli enostavnih zadev.

neon21 ::

Šparaš za 1. maj pa jih na kres flikneš :D .

negotiator ::

Phantomeye je izjavil:

Ne morem verjet, da nihče ni predlagal ACETONA. Pa sploh ga ne rabiš veliko. Za tole sicer predlagam, da delaš na odprtem in opcijsko uporabiš rokavice.

Potem Pa vzemi eno malo večjo posodo, pa zlij notri ravno toliko acetona, da pokriješ podenj (morda malo več). Potem pa zagrabiš ene 10 ali 20 cdjev in jih pomočiš za ene 30 sekund, po želji tudi obrneš na drugo stran. Potem lahko pustiš notri, pa dodaš še nekaj svežih CD-jev. Če se ti zdi, da je premalo Acetona, ga dolij.


Kmalu boš ugotovil, da so se CD-ji zlepili skupaj, nekateri celo so postali belkaste barve. Takrat lahko začneš CD-je lomit kot kekse in to po 10-20 naenkrat (pa še zakon občutek, glede na to, da kako težko je v normalnih pogojih zlomit CD, brez da se urežeš ali pa da kose raznese vsepovsod). Ni ti jih pa treba, ker so itak že fuč.

Jaz sem na tak način v prejk kot pol ure (če ne še prej) polomil okoli 300-400 CD-jev.

Pa kupi industrijski aceton. Ne za nohte.


This.

Dovolj je samo da CD s prepojeno krpo z acetonom "obrišeš" po tisti strani, kjer bere in plastika bo razmazana toliko, da cd-ja ne bo nič več prebralo...
All easy problems have already been solved.

Phantomeye ::

negotiator je izjavil:

Dovolj je samo da CD s prepojeno krpo z acetonom "obrišeš" po tisti strani, kjer bere in plastika bo razmazana toliko, da cd-ja ne bo nič več prebralo...


ampak ni ga čez feeling, ko jih lomiš ko piškote! :D

negotiator ::

Phantomeye je izjavil:

negotiator je izjavil:

Dovolj je samo da CD s prepojeno krpo z acetonom "obrišeš" po tisti strani, kjer bere in plastika bo razmazana toliko, da cd-ja ne bo nič več prebralo...


ampak ni ga čez feeling, ko jih lomiš ko piškote! :D


:D
All easy problems have already been solved.

black ice ::

Ni praktično, a izgleda nevarno zabavno. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824699 (4459) Valvoline
»

S čim očistiti termalno pasto s procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
474963 (3875) opeter
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386314 (5311) Pentium
»

Odstranitev samolepilne folije na oknih za zaščito pred pogledi

Oddelek: Loža
317407 (6487) SeMiNeSanja
»

Odstranjevanje termalne paste na procesorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
274425 (3279) Dejan_007

Več podobnih tem