» »

Skuter 25 km/h

Skuter 25 km/h

«
1
2

iJJ ::

Sam se odločam za skuter, ki gre maksimalno do 25 km na uro, da ga lahko vozim brez izpita (star 15). Ali se stem lahko vozi po kolesarski stezi? Kakšno dokumente potrebujem imeti seboj če me policija ustavi? Kateri skuter mi priporočate? Meni je najbolj všeč Piaggio Fly 4 T 25 km/h. Kakšna je kvaliteta Piaggia? Kaj priporčate za zaklepat?

Lep pozdrav iJJ

Sergio4 ::

po kolesarski. rabiš kolesarski izpit. piaggio je vodilni proizvajale motorjev za skuterje poleg yamahe :)

Šimpanz ::

To je isto kot če bi imel kolo, se pravi moraš se voziti po kolesarski če leta seveda obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šimpanz ()

RejZoR ::

Če ne greš pa po cesti tko kot vsi biciklisti. Samo pač poganjat ti ni treba.

Čeprav mi je mal čudno, da je striktno omejeno na 25km/h, ko pa s kolesom (cross, sploh ne kakšna specialka) letiš 40km/h če se mal potrudiš. Bolj bi bilo smiselno 40km/h omejitev (torej kot bicikel), po mestu moraš pa itaq pazit na hitrost s števcem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

joze67 ::

Izkušnje voznikov koles in skuterjev so enake (jih ni), masa skuterja je bistveno večja od mase kolesa, in pri 40 km/h je to že kar nekaj kinetične energije, ki lahko naredi toliko in toliko škode.

Od kdaj ima bicikel omejitev 40 km/h?

GrimReaper ::

Od kdaj ima bicikel omejitev 40 km/h?

Na kolesarskih poteh: 25km/h
Drugje: enako kot ostali udeleženci, oz. v praksi voziš pač toliko hitro kot lahko, sam sem še največ prekoračil za kakšen km ali 2 pri 40 omejitvi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

joze67 ::

ZPrCP UPB2. Posebnih hitrostnih omejitev za kolesarje in/ali kolesarske steze ni (več) že nekaj časa.

tiranus2 ::

zivijo,

zanimam se za nakup Skuterja Baoitan jack fox 50, ki gre 25km/h. Cena je 680€ za novega z 1-letni garancijo. Ali je ta kitajska roba res tako zanic kot pravijo? sam se ne spoznam kaj dosti, motor pa bi rabil za vsaketoliko za do moje punce (10km stran) in nazaj..ali se mi nakup splaca ali mi raje svetujete kaksnega starega (8let) tomosa flexerja?

GTX970 ::

Zakaj mora biti star 8 let ?

avto.net iskanje:
http://tinyurl.com/kvfhu2r

Vzameš seveda takega, ki ni predelan in s papirji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

MeGreat ::

tiranus2 je izjavil:

zivijo,

zanimam se za nakup Skuterja Baoitan jack fox 50, ki gre 25km/h. Cena je 680€ za novega z 1-letni garancijo. Ali je ta kitajska roba res tako zanic kot pravijo? sam se ne spoznam kaj dosti, motor pa bi rabil za vsaketoliko za do moje punce (10km stran) in nazaj..ali se mi nakup splaca ali mi raje svetujete kaksnega starega (8let) tomosa flexerja?


za 25km/h bo ok ta baotian. Za 680e vsekakor super nakup :)

GTX970 ::

Predlagam da se obrneš na bolj specializiran forum, recimo http://www.motosvet.com/tabla/forum/18-... .

loveJDM ::

kupi flexerja,tomos gre vecno oz se popravi za majhen denar..boatian pa je sranje,prvic se ga popravis,drugic pa ze mas tezave z vijaki ker navoje pobere kak malo bolj zategnes,bloki pokajo,vari pokajo itd...
300e das za flexera pa preventivno menjas bat+tesnila je komplet 40e,sam doma zamenjas pa mas dve tri leta mir.

samo ne pricakuj da bos z flexerjem se koga peljal,z boatianom se da(gre brez blokad dobrih 70kurba,samo to drzi eno leto pol pa lahko fuknes stran)

GTX970 ::

Za njegovo razdaljo bi pršel v poštev tudi električno gnani skuter.

loveJDM ::

flexer pije 2l/100km tak da je skoraj da isto,ce ne druga ga proda cez dve leti

GTX970 ::

Uradni tomosov podatek je 2.5 litra za vse njegove avtomatike.
http://www.tomos.si/slo/modeli/moped/fl...

2l pije apn6 štirka (ročni menjalnik).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Unknown_001 ::

tiranus2 je izjavil:

zivijo,

zanimam se za nakup Skuterja Baoitan jack fox 50, ki gre 25km/h. Cena je 680€ za novega z 1-letni garancijo. Ali je ta kitajska roba res tako zanic kot pravijo? sam se ne spoznam kaj dosti, motor pa bi rabil za vsaketoliko za do moje punce (10km stran) in nazaj..ali se mi nakup splaca ali mi raje svetujete kaksnega starega (8let) tomosa flexerja?


Če nimaš veliko vzponov na svojih poteh raje investiraj v boljše kolo. Resno, pa jaz imam povprečje hitrosti boljše kot ta prdulja na dveh kolesih pa dostikrat tudi skozi bolj hribovite ceste gonim beri. razgibana podlaga (jebiga, kondicije kokr češ). Razen če je špas cijaziti z 25 km/h.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

LeQuack ::

Upam da folk ne misli resno s temi smrdljivimi motorji vozit po kolesarskih stezah. Nabavi si električno kolo, ki so cenovno isto če ne še cenejša kot ti polizdelki pa dosti bolj elegantni.
Quack !

stara mama ::

Ne zastopim 25km/h mopedov, ko jih pa z biciklom šišnem kadarkoli.
Ne zastopim pa tud predelanih 25km/h mopedov ki grejo 45-50km/h.
Kaj ste vi kaj boljši da ne rabite plačevat registracije, zavarovanja in tehničnega, jst ga pa moram?

Zgodovina sprememb…

scootergirl ::

Zdravo, stara sem 14 let in se zanimam za nakup skuterja,ki ga lahko voziš brez izpita (25 km/h).
Glede na to, da iščem ugodno, za pogledat lepo varianto sem razmišljala o baotianu (npr. eagle ali sport).

Slišala sem, da niso kaj prida kvalitetni a ga potrebujem za manjše razdalje (4 km v obe smeri). Problem je v tem, da živim na hribu in me na splošno skrbi če bo baotian ali celo nasplošno skuter z 25 km/h potegnil?

Hvala za odgovore :)

loveJDM ::

Bo potegnil,glej pa raje keeway al pa sym...keeway vec delov,boljsa kvaliteta...sym pa naj bi imel kopijo hondine masine...

Ce pa lahko das malo vec pa piaggio,najboljsi od vseh skuterjev nasploh...tudi ko bos kupovala avto bo ta skuter se vreden nekaj ce se bo prodajal plus delal bo vsaj 10let

d4vid ::

Mam izkušnje s symom. Menda ma hudič električno blokado, gre namreč kamorkoli 25 pa niti malo več. Ni važno ali hrib ali dolina. Če ga pa odblokiraš, gre pa več, ampak veliko od 4t ni pričakovat za moje pojme. Moj bivši 2t je kar lepo šel, pa sem samo izpuh menjal za ZX-a, da mi je lepše potegnil v hrib. Seveda navzdol je šel tudi 90, po ravnini pa nekje 80. K sreči v 5 letih nisem imel nobene poškodbe, pa je skuter videl marsikaj.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

loveJDM ::

d4vid je izjavil:

Mam izkušnje s symom. Menda ma hudič električno blokado, gre namreč kamorkoli 25 pa niti malo več. Ni važno ali hrib ali dolina. Če ga pa odblokiraš, gre pa več, ampak veliko od 4t ni pričakovat za moje pojme. Moj bivši 2t je kar lepo šel, pa sem samo izpuh menjal za ZX-a, da mi je lepše potegnil v hrib. Seveda navzdol je šel tudi 90, po ravnini pa nekje 80. K sreči v 5 letih nisem imel nobene poškodbe, pa je skuter videl marsikaj.


Blokada na variomatu,verjemi easy prek 60 :)....Rabiš boš pa malo pomoči kolega pa pnevmatsko pištolo.

d4vid ::

Kaka pnevmatska pištola... "Šravfenciger" zabiješ noter pa gre ;)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

loveJDM ::

Ja tak tudi delajo ja samo verjamem da veš kje je razlika...

Arctander ::

Za 4 km se nabavi bicikel. Je ceneje in še nekaj narediš za kondicijo in zdravje.

LeQuack ::

Arctander je izjavil:

Za 4 km se nabavi bicikel. Je ceneje in še nekaj narediš za kondicijo in zdravje.


Kako se po bo pokazal pred svojimi kolegi, ki že imajo predelane skuterje in kadijo travo?
Quack !

loveJDM ::

Sej imate prav,samo pri 14ih ste vi tudi sanjali moped tak da pls...

radmannsdorf ::

LeQuack, a si ti bolan? Punca sprašuje kater skuter za 4km, ti pa omenjaš prijatelje s predelanimi skuterji in travo?
Zaradi takih kot si ti, ta forum dobiva slabo ime! Kr nekaj sanjaš. Posveti se temi!

@scootergirl, v Sloveniji imamo super 25km/h mopede http://www.tomos.si/modeli/moped/funtas...

loveJDM ::

Radmann prosim ne z mopedi res...flexer vs keeway-keeway kvalitetnejši(ti današnji tomosi niso T od starega Tomosa(a3,apn...),hitrejši,vleče,sedež za dva(ziher ima kako kolegico),tudi vleče z dvema,deli enako dostopni,več aftermarket delov za keeway itd...Verjemi,jaz sem vzel flexerja ko sem bil toliko star,moped je bil letnik 2008 pa je imel spredaj in zadaj bobne,pa vlekel je pol slabše po hribu.Skratka če bi še enkrat izbiral ziher skuter,je pa imel kolega Tomos skuter 4t mislim da pa je sicer bil boljši od flexerja,ampak vseeno glede delov je keeway tukaj winner.

d4vid ::

Eh kitajski skutercki. dele zanje dobit je kot loterija, ce pa ze so pa dragi. sicer dokler ni nekih predelav, kar pelje. jaz sem naredu cca 15000km pa nisem zamenjal popolnoma nic, razen zadnje gume.

tomosa ma pa vsak mulec na vasi v tamalem prstu in ko bo nekaj narobe, bo vsak vedel kje je treba gledat.

flexer je cist kul. kvaliteta je res manjsa kot pri apn 6s, ampak je vsecen motorcek.

mam alpino 2010, sem navdusen. hitrosti nima nobene, do 45 komaj prileze. jo pa ne zjebe noben klanec, ker je prva extra pocasna in prej letis s motorja kot da bi motor crknil, kar se mi je pri starejsih ze parkrat zgodilo.
kar se pa hitrosti tice, pa delam na tem. moram spilit kanale, menjat izpuh, se nastavit uplinjac in elektriko, da se masina zvrti cez 10000 obratov.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

loveJDM ::

daj d4vid prosim ne bit pameten res,ne bi ti jaz zdaj tukaj pametoval če ne bi pred časom šel čez vse...ko ti spiliš kanale,menjaš izpuh,menjaš ferg,daš l bat itd itd...še vedno nimaš zavor.Ajde vredu daš od btja felne ok imaš diske.Ampak za vse to si porabil par 100e in ti motor gre 80 in je mamac za policijo.Medtem ko na kitajcu odpreš vario vzameš ringec ven,evo odmah 60-70,se še poglobiš v elektriko in si na 80 in si manj vpadljiv za policijo kot pa s MF powerjem na flexerju z diski,pa veš da je res.

Glede delov pa tudi prosim če se pozanimaš,kako je glede keewaya,ker nekateri imajo minarelli mašine ki so v SRkah,roxih itd itd tak da prosim ne na pamet,deli se dobijo z lahkoto...Kitajci so trenutno povozli tomos pa če hočeš ali pa ne.Verjemi,ker sem tudi sam zagovarjal tomos ampak žal,ni to to...Pa ne pozabi,govora je o punci ki se bo dejansko vozila 25 oz morda bo en ringec odstranila(ji bodo na servisu oz. vsak mehanik) in to je to...

Glede alpino-apnja ti pa lahko rečem tak:nov alpino 1000€ oz. mislim da je še malo več,za kar dobiš SX,DT,SENDO,MRX,RRX,CPIjev SM ali pa keewayev SM,ampak zadnja dva tukaj izstopata ker sta res neprimerno slabšsa od ostalih...In imaš lepo enduro ali SM star tam ene 7-8let za katerega si dal 700e in ti je 300ostalo,za katere pa menjaš tesnila na cilindru,bat,svečko,olje,ploščiče zavorne in registriraš ga za ta denar,ima pa 40mm prednje vilce,zadnjo nihajko skoraj tako debelo kot 125cc kros,dobre gume,6prestav in brez blokad,brez kakršnih koli aftermarket delov doseže tam 80-90...again=tomos sucks...plus tega,da lahko s tem voziš še nekoga zraven in še zgleda res lepo,ne pa kot poštarjev moped...Verjemi,imel sem flexerja,poni expressa,atx-a,2apnja,nato gilerino enduro in rieju supermota,ki ima am6...Na koncu sem tega rieja menjal za hondinega krosa,ampak overall je bil Rieju najboljši od vseh(pirelli org gume,paioli prednje teleskopke,agregat pa itak am6,torej res dobra stvar) in sem skoraj siguren,da bom še v prihodnosti kupil enga supermota 50cc,ker je so stroški res minimalni,in dokler se poleti v avto vsedeš in ga obrneš,si z SMjem že v trgovini ali pa na igrišču...

stara mama ::

Ja ampak 4-ka je tak moped, da bi lahk bla že na slovenski zastavi :D

d4vid ::

stara mama je izjavil:

Ja ampak 4-ka je tak moped, da bi lahk bla že na slovenski zastavi :D


Točno tole sem hotu tud jaz napisat, na malo drugačen način!

@loveJDM, ni treba da zgleda flexer predelan, da bo bolje šel. Zbiješ ven blokado iz izpuha, iz sesalnega kolena, spiliš kanale, daš večjo dizo in bo motor takoj močnejši. Sedaj bo hitreje dobil noter tiste 25 in bo šel čez 50. Seveda ko mu nabiješ gor še 65cc kit in resonančni izpuh, bo šel ko zmešan.

Ampak to temo pustimo na miru, ker punco zanima kaj naj kupi da se bo peljala, ne kaj naj kupi da bo šravfala. Sej kitajci so se kar popravli, ampak je dobro da se glede delov malo pozanimaš, najboljše kakšnega lastnika. Če kupiš tomosa, garantiram da ni problem delov dobit.

Odločiš se pa na podlagi tega kater ti je lepši. Kot punci najbrž bo skuter lepši. Meni osebno je flexer lepši ko skuterji. Je pa seveda stvar okusa.
Jaz pa ostajam na štirki, ker nimam izpita za več kot 50. No sej tudi štirke, kot večina sosedov nimam registrirane. Rabim večinoma za do kakega soseda, ko je peš predaleč, avta se pa ne splača vžgat. Mam še 5. prestavo noter, da se lahko peljem normalno s majhnimi obrati, ker ma zadnji zobnik večji kot starejše apn in v 4. prestavi pri 45 km/h ropota nenormalno :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

radmannsdorf ::

loveJDM, a ti govoriš da so se tovarniški tomosi kvarili, al predelani? imel sem od avtomatica, apna, atx-a, bt-ja. je bila pa razlika. če je bil tovarniški, je delal kot urca, če sem samo bat zamenjal, je šlo slej ko prej neki v franže.
tale punca ki sprašuje za skuter, verjetno nebi predelovala da bi šel več kot 25km/h. itak je to nelegalno.
tovarniški tomosi baje čist kul delajo, verjamem pa da materiali niso več taki kot so bli včasih. jaz že bi imel na voljo recimo budget ene 1300€, grme 100% rajši kupid tomosa kot pa neko kitajsko reč, če ne drugega, dele dobiš/naročiš v vsaki kolesarski trgovini pri nas.

loveJDM ::

radmannsdorf je izjavil:

loveJDM, a ti govoriš da so se tovarniški tomosi kvarili, al predelani? imel sem od avtomatica, apna, atx-a, bt-ja. je bila pa razlika. če je bil tovarniški, je delal kot urca, če sem samo bat zamenjal, je šlo slej ko prej neki v franže.
tale punca ki sprašuje za skuter, verjetno nebi predelovala da bi šel več kot 25km/h. itak je to nelegalno.
tovarniški tomosi baje čist kul delajo, verjamem pa da materiali niso več taki kot so bli včasih. jaz že bi imel na voljo recimo budget ene 1300€, grme 100% rajši kupid tomosa kot pa neko kitajsko reč, če ne drugega, dele dobiš/naročiš v vsaki kolesarski trgovini pri nas.



Ja ne sej ni bila problem kvaliteta orginala,sej realno gledano še tomosi 40let stari danes laufajo,ampak problem se pojavi ko ti začneš predelovat...S tem da tuning tomosa nekaj stane,medtem ko na skuterju se odstranijo blokade praktično zastonj pa leti normalno...

radmannsdorf ::

ja ampak gospodična bi rada nekaj ki gre 25km/h. in zmeraj več je takih. kar je tudi prav. friziranje ki smo ga mi počeli, je prav da se ustavi. včasih je za vsako prdo policaj težil za čelado in izpit. zdej so pa tega rešeni :)
kdor se misli vozit hitreje, naj si pač kupi navaden skuter ali moped ki gre do 50km/h, brezveze predleovat tistega ki je tovarniško prikrajšan.

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

Ja sej imaš prav,samo keeway 25ka pride enako kot flexer 25ka,če govorimo o novih...In tukaj je skuter boljši nakup.

Evo:
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=710...
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=102...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

DOOM_er ::

LeQuack je izjavil:

Arctander je izjavil:

Za 4 km se nabavi bicikel. Je ceneje in še nekaj narediš za kondicijo in zdravje.


Kako se po bo pokazal pred svojimi kolegi, ki že imajo predelane skuterje in kadijo travo?


vau, res vau :D . IQ = številki noge
Robots will steal your job. But that's OK

radmannsdorf ::

loveJDM, flexer je res moped, ampkak jaz sem zgoraj predlagal Tomos Funtastic 25, k je pa res hud za videt :)
sploh ne vem zakaj ga imajo v sekciji "moped", ker je dejansko tak kot en naked skuter(kolesa-gume, amortizer)..je pa 140€ dražji jap :)

markasaso12 ::

pozdravljeni jaz imam tomos flexerja letnik 2009 pred kratkim sem menjal del za merjenje hitosti polz ali kako se mu reče že ko sem testiral števec mi je kazalo preko 25 km h skoraj 30 zdaj v takem nevem ali je kriv ta del polz da je drugačni od originalnega seveda ta je kovinski verjetno je da pri mojem tomusu že bolj slaba blokada in zato gre 5 km vec ko sem sel na meritev na tehničnem je tam kazalo normalno 25km h kaj je v takem krivo ali števec ali slaba blokada? lep pozdrav Sašo iz Maribora

msjr ::

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me koliko moci imajo ponavadi skuterji koliko konjev ali boljse vlece v hrib ce ima.vec konjev in gre 25km/h ? Lp

stara mama ::

Približno enega konja.
LP

hojnikb ::

za hribe rabiš pri 50cc varjantah (25 ali 45km/h) 2 takterja, 4 takter ima z kakšnimi večjimi hribi kr težave...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

horvat ziga ::

pozdravljeni,
imam skuter sym trenutno gre 60 kmh rad bi ga omejil na 25 kmh kako bi lahko to storil ?

FireSnake ::

Na (pooblaščenem) servisu, mogoče?

Ne razumem vprašanja. Pri mesarju tega ne bodo znali.

Ali bi to rad storil sam? Ne verjamem, da bo šlo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

St235 ::

Tezko. Potrebna bo uradna predelava in kompletno nova homologacija.

Ce moped ni bil predviden za taksno spremebo bo bistveno lazje, hitreje in ceneje kupit novega.

XLapse ::

LeQuack je izjavil:

Upam da folk ne misli resno s temi smrdljivimi motorji vozit po kolesarskih stezah. Nabavi si električno kolo, ki so cenovno isto če ne še cenejša kot ti polizdelki pa dosti bolj elegantni.

sm bil danes koper izola obalna cesta rolal... LOL vsake par minut en skuter poln gas zig zag mimo vseh.. tukaj je noro
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

janezvalva ::

ja, si pa dobro izbral.
drugič pejdi kopersko zaledje/kraški rob. milina.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

XLapse ::

mi je všeč da je kaj folka za videt, pa dosti lokalcev poznam vedno se sreča koga znanega
alien technology
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomos Flexer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10612590 (3249) markasaso12
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016417 (4176) woroh4
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417557 (9443) tech level
»

nakup scooterja

Oddelek: Na cesti
161961 (1567) msjr
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932649 (2751) St235

Več podobnih tem