» »

Nakup A/V Receiverja

Nakup A/V Receiverja

1
...
3 4
5
»

TRIROG ::

nvr mind...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Sibirc ::

Živjo!
Prosim za pomoč pri nakupu reciverja. Potreboval bi ga predvsem za poslušanje muske. dnevna soba je velika cca. 8x5m.
Gledal sem sony str-dn1050 ali pa yamaho rx-v677. Pomembna mi je povezljivost z bluetooth, fino je, če je še deezer, čeprav ne vem kako bi se potem premikal po mapah ipd.. Na začetku bi nabavil samo 2 stoječa stereo boksa, potem pa bi počasi dokupoval še kaj več.
Pa še podvprašanje: ali lahko na sony str-dn 1050 začasno priklopim 2x 4 ohmska zvočnika (quadral quintas 202) ali bom kaj skuril? Tako bi imel več časa, da našparam za konkretne boxe.

Tnx!

mat11 ::

Sam imam STr-dn 850 , meni je odličen, bluetooth deluje, za deezer ne vem ker ga ne uporabljam.Serviio mi dela odlično. Lahko priklopiš 2 4ohmska zvočnika. Imaš možnost A in B para zvočnikov. Yamahe ne poznam.
mat

Sibirc ::

Hvala za odgovor. Zgleda, da jim je telih sonyjev čisto zmanjkalo. Verjetno bom vzel kar Yamaho 777, se mi obeta dobra cena.

mat11 ::

Jaz sem Sonya kupil preko ebay.de Saturn trgovina. precej cenejši kot pri nas.
mat

Sibirc ::

Ima mogoče kdo v lasi Yamaho rx vX77 serijo, da lahko pogleda ali podpira Deezer?

Machete ::

Tukaj kakor vidim piše, da naj bi podpiralo zadevo.
https://www.avforums.com/review/yamaha-...

Drugače pa a ne piše nikjer v specifikacijah.. ?

Sibirc ::

Ne, nikjer nimajo zavedeno. :(. Neuspešno sem poizvedoval tudi v BigBangu in po mailih za support.

Machete ::

Neuspešno v biganbgu? Ne vedo (kot glavni zastopnik oz. uvoznik) ali ni odgovora?

Sibirc ::

Rekli so, da se bodo pozanimali in me poklicali, pa se en teden ni zgodilo še nič. Enaka zadeva je z maili na support (v Avstrijo).

Machete ::

hehe, jah no, veš kako je to pri takih dinozavrih.
Kliči, kliči, kliči.. ponovno.

Smrkc ::

Da malo obudimo temo...

Odločam se med Sony STR-DN840 (~370e) in Harman Kardon AVR 161 (~340e).

Zraven bodo infinity primus, razviti pod okriljem Harmana, kar nagiba tehtnico njemu v prid. Po drugi strani naj bi imel težave z bluetooth povezljivostjo, Sony pa naj bi imel superioren avdio performance.

mat11 ::

Jaz sem kakšna dva meseca nazaj dobil novejši model od tega, STR-DN850 za ca 340 evrov plus poštnina na ebay.de . Meni je odličen, drugega nisem slišal.
mat

TOP ::

Sony samo višji modeli so uredu kar je poceni rone ni,vsaj zame.Poglej za kakšen Denon,če pride v tem cenovnem rangu.

Smrkc ::

mat11 je izjavil:

Jaz sem kakšna dva meseca nazaj dobil novejši model od tega, STR-DN850 za ca 340 evrov plus poštnina na ebay.de . Meni je odličen, drugega nisem slišal.


To si pa dobro ceno ujel. Hiter pregled kaže da se cena giblje okrog 450e

mat11 ::

Vem, pri nas je bil okoli 600evrov.
mat

Smrkc ::

Odločil sem se za Denon AVR-X1100W (330e). Wifi + bluetooth + DLNA + dobri rezultati na testih. Hvala za nasvete!

BigWhale ::

Smrkc je izjavil:

Odločil sem se za Denon AVR-X1100W (330e). Wifi + bluetooth + DLNA + dobri rezultati na testih. Hvala za nasvete!


A mogoce ves na pamet, ce podpira upscaling in convert videa? Da zna scart/s-video potem ven na HDMI butnit? Jaz bi imel sam en kabel do TVja. :)

Smrkc ::

Ma upscaling na 4k, kar se mi zdi da ni lih v tvojem interesu če omenjaš scart :) maš komponentni video al pa hdmi in

BigWhale ::

Imam se nekaj naprav, ki so na s-video priklopljene. PS2 in Wii, zdajsnji receiver ne zna pretvorit s-video v HDMI signal, zato rabim se s-video povezavo s TVjem. Sej ni tak hud problem, sam mal je nadlezno. :)

BigWhale ::

Spet sem brskal in nekako oklestil izbiro na Denon AVR-X2100W ali nekaj podobnega. Sedaj pa iscem nekoga, ki bi mi pri nas prodal to zadevo po vsaj priblizno ugodni ceni. Zgleda, da ni nikogar. :>

DarwiN ::

Jaz sem ga vzel ~7 mesecev nazaj pri Playroom. Mi je takrat spustil ceno za 50€ na to trenutno (470), ko sem mu pisal, da je drugod ceneje.. Piši mu, da stane 419 pri electronic4you.si in ti bo znižal ceno.. Ali pa kar naročiš pri e4u.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

OK.d ::

Lastniki onkyo reciverja 636, ali vam deluje bližnjica za prikaz temperature?
LPOK.d

OK.d ::

Directions:
- Press and hold the Display button
- While holding Display, press and release the Power button once
- Release the Display button
- Quickly press the Tone button
LPOK.d

matobeli ::

Da malo obudim staro temo:

Katere funkcije mora danes imet vsak polspodoben reciever da bo aktualen še vsaj par let?
Meni pridejo na misel:
4k, ACR, CEC, 3D,...
Katere zvočne dekoderje more imet? Kaj pa stream internetnega radia in podobne zadeve, to deluje?

Gledal sem Sonyja http://www.sony.si/electronics/av-recei...

OK.d ::

dolby atmos, dts-x, HDCP 2.2, hdmi 2.0,thx2
LPOK.d

matobeli ::

Ok, vidim pa da so te zadeve precej nove, večina budget recieverjev tega ne podpira.

Kaj pa v primeru da bi že PC poskrbel za dekodiranje, potem pa peljem analogni signal do recieverja? Ali PCji načeloma podpirajo vse te zvočne standarde, kodeke, jadijadi (oziroma če podpirajo vsaj tiste za 5.1 zvok)?

Okapi ::

Računalnik načeloma podpira vse, če je dovolj zmogljiv. Če ima zvočna kartica oziroma matična plošča analogne izhode, potrebuješ samo še po en mono ojačevalnik za vsak kanal.

Je pa res, da računalnik običajno ni najboljši vir (analognega) zvoka, če drugega ne, zaradi različnih EM motenj.

O.

LordTado ::

Ce ma kda nr 737 naj napise kako dela?
Ali je atmos samo na papirju ali tudi v zraku?

BigWhale ::

Jaz sem nekaj dni nazaj kupil Pioneer VSX-930. http://www.pioneer.eu/uk/products/42/98...

V Big Bangu so ga imeli v akciji in je bil manj kot 500 EUR. 4K support, 7.2, zones, OSD, dva HDMI izhoda, 6 vhodov, upscaling, wifi, podporo za DLNA, Spotify, ... Vse zivo. :)

TOP ::

Vsi resiverji niso za na vse zvočnike jaz sem na moje Hecote imel prvo Onkya in je bil super sam je crknu in sem tud za probo,priklopu Pioneer VSX-930 in je bil zvok porazen napram Onkyotu,ki sem ga imel.Na koncu sem vzel Denon.

Dami ::

BigWhale je izjavil:

Jaz sem nekaj dni nazaj kupil Pioneer VSX-930. http://www.pioneer.eu/uk/products/42/98...

V Big Bangu so ga imeli v akciji in je bil manj kot 500 EUR. 4K support, 7.2, zones, OSD, dva HDMI izhoda, 6 vhodov, upscaling, wifi, podporo za DLNA, Spotify, ... Vse zivo. :)

Kdaj se lahk najavim za demonstracijo? :D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

sajko ::

@BigWhale: katere zvočnike imaš?

BigWhale ::

sajko je izjavil:

@BigWhale: katere zvočnike imaš?


Ene Pioneer, ki sem jih imel prej na Onkyu. Pojma nimam katere. Ampak jest ne slisim nobene razlike zdej. :>

meteve ::

Prosim za pomoč pri nakupu AV receiverja. Zaenkrat imam le front zvočnike Dali Concept 6 ( 41-25000 Hz, inpedanca 8 ohm, priporočljiva moč ojačevalca 30-150 W, ... ). Ogledujem Yamaho RX-V 479. Bi bila primerna oz. kaj svetujete? Budget zaenkrat 400 €. Uporabljal ga bom tako za poslušanje glasbe, kot tudi za gledanje TV-ja.

Hvala za pomoč :)

Anney ::

Z Yamaho neboš kaj zgrešil, razen če potrebuješ sodobne bonbončke, vendar ti tudi nekaj stanejo. (Atmos,...itd)
Sam imam eno serijo manj in starejšega pa sem zelo zadovoljen.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denon AV sprejemnik AVR-X250BT

Oddelek: Zvok in slika
202598 (2000) Darko!
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12230483 (22022) p|X|
»

Wi-Fi AV Receiver

Oddelek: Zvok in slika
111693 (1447) Anney
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310664 (7675) BigWhale

Več podobnih tem