» »

Nakup A/V Receiverja

Nakup A/V Receiverja

1 2 3
4
5

DarwiN ::

Sej vidiš po linkih... Takle komplet 5.1 PSB zvočnikov + Marantz receiver za polovično ceno..:P

In kaj si kupil?

Pa še prilepim eno hudo nemško stran, ki ima vsak dan drugačno akcijo hi-fi izdelkov.. Pravzaprav je to vsa poanta trgovine, da imajo vsakih 24 ur novo akcijo, in to je vse, kar prodajajo.. Dostava v Slovenijo pa 18€ na artikel (če je denimo komplet zvočnikov+receiver, potem je 2x18€).

Gre pa za stran Soundpick.
Na njihovem blogu lahko vidite (brez podane cene), kaj so imeli v akciji v preteklih dneh.

Če torej kdo kupuje ozvočenje, se mogoče splača par tednov spremljat to stran, ker pri nas takšnih akcij praktično ni..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Invictus ::

user-pass je izjavil:

Ce ni razlika v ceni prevelika, lahko vzames Cat7 kable, ker so izolirani. Ali to pri muski ni vazno?

Tudi navadni Cat 5e kabli so izolirani ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aar2rk ::

DarwiN

imaš prav, lahko bi linke na slo strani pogledal... slaba stran neta, večina pozabi malo boljše pogledati in pomisliti preden tipka. (zarečen kruh in to...)

Kupil pa nisem nič, ravno sem našel temo, da se malo razgledam, kaj bi lahko kupil, najbrž enkrat po novem letu. Odkar gledam v bistvu samo še HD filme (WDTV na en Philips 42" 5xxxx) stari Philips HTS DVD (in zraven vsi nabrani DVDji) filmsko sameva, samo še audio CD player je, kar je seveda precej bedno. In občasno pomislim na upgrade na receiver, zvočnike in Bluray. Za začetek receiver in komplet zvočnikov za eno povprečno družinsko blokovsko dnevno sobo, z vso gužvo kavča, omar, oken, vrat in ostale šare.

Hvala za link na soundpick, bom malo spremljal.

garfy ::

ravno kupil yamaha 677, namesto onkyo 636......

nekako mi Yamaha bolj leži...kaj pa vem

zraven pridejo še Dali 5.1 boxi......

FOlk malce akcije gledjte zdaj, ko je cyber monday pa to......

wired ::

garfy je izjavil:

ravno kupil yamaha 677, namesto onkyo 636......

nekako mi Yamaha bolj leži...kaj pa vem

zraven pridejo še Dali 5.1 boxi......

FOlk malce akcije gledjte zdaj, ko je cyber monday pa to......

Kje si jo pa nabavil? Jest jo že nekaj časa gledam na nemškem Amazonu za 500€+poštnina..

garfy ::

ja ravno na amazonu je bla akcija, cyber monday, dobil za 388 eur, he he....

dobro je gledat te akcije.....

srebrn je 500 eur sedaj, tega sem kupil, črn pa je 420 eur

http://www.amazon.de/Yamaha-RX-V677-Net...

sedaj še pičim ene Dali boxe in zadeva rešena

DarwiN ::

Sej ga imaš "pri nas" za 449 + brezplačna dostava. Ali pač iz AV za 405.

Zanimiv fenomen je pa moj Denon... Pri nas 473, medtem pa je v Nemčiji šele danes padel na 550€, ob kakšni uber akciji pa ga dobiš za ~440€+dostava... Skratka, Slovenija včasih preseneti. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

garfy ::

electronic for you je avstrija a ne, to ni pri nas.....

amazon je cool ker je zastonj poštnina, moraš pošiljat čez mejo v avstrijo seveda

in lahko stestiraš in pošlješ nazaj bilokaj.....
pri nas malce težje včasih..... in še poštnino moraš plačat vedno, amazon plača sam

ja vse stvari niso najbolj poceni v tujini, večinoma so pri nas podobne cene, ampak dobi mi yamaho 677 za 388 eur kot sem plačal jaz

impossible

DarwiN ::

Izvoli :) Kot sem ti že editiral zgoraj. Poštnina edino.. Ampak dobiš domov na hof. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

garfy ::

poznam geizhalz ja, samo poštnina je ziher 100 eur do nas....he he
do avstrje je 74 eur...

Aar2rk ::

Kdo videl današnjo ponudbo na Soundpicku (hvala DarwiN)

Kakšno mnenje o sistemu? Sploh zvočniki so mi čista neznanka. Googlanje me ni preveč navdušilo :(

Aha, še za eno mnenje prosim. Recimo, da kupim zaenkrat samo AVReceiver in z mojega HTB Philips HTS3xxx priklopim zvočnike do naslednje runde nakupov. To terja seveda menjanje Phlipisovih priključkov za navadne jacke. Jasno mi je, da ti zvočniki niso na nivoju spodobnega AVR kot zgornji Marantz (ali Yamaha 677, ki je bila včeraj na amazon.de 388€, samo poštnina pa še 51€, kar me je odvrnilo od nakupa) ampak ali bi se sploh kdo spuščal v tako čaranje kablovja in zvočnikov za nekaj mesecev?

DarwiN ::

Tukaj so sicer pohvalili te takrat nove zvočnike.. Sevada kot vstopni model in dober nakup za ta denar.

Ampak so že imeli precej boljše ponudbe... Tile zvočniki so v redni prodaji 300 in Marantz 500, tko da ni neka bujna ponudba... Poleg tega Marantz mogoče sodi bolj v tiste high-end komplete, ne v under 1000€ komplete..

Kablovje in konektorje pa lahko mirno kupiš in začasno priklopiš Filipsove zvočnike, ki jih kasneje nadomestiš z novimi.. Takšne banance itak dobiš zastonj, le vnaprej jih je treba naročit.. Kable pa tudi čimprej nove naročiš.
Če te prav zastopim. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

garfy ::

Zakaj ne kupiš DALI IN YAMAHO kot sem priporočal?

Ker moj sitem špila noro dobro

Aar2rk ::

@DarwiN Maratz mi je všeč, pod 600 ga nisem našel (nisem se pa zares trudil), kar sem našel ocen mi je tudi zgledal v redu. Kaj s tem da je Marantz bolj za high-end sisteme misliš da ta cenejši vstopni model ni tako dober ali kaj? Ker če dobim ugodno kakšnega, se ga pač ne bom branil :D
Sicer je pa moja nemščina neobstoječa, tako da nimam pojma, kaj so povedali o zvočnikih, ampak hvala za trud, in kot razumem, so v bistvu že star (kar sicer za zvočnike ni resen faktor) vstopni model.

@garfy Ja, všeč mi je Yamaha 677, zato sem jo pa včeraj še enkrat našel za 388€, samo ne bom naročal v avtrijo, ker nič tja ne hodim (in nimam pripravljenega naslova...), in sem kasiral 51€ poštine in zato nisem naročil. Zvočnike si kupil kje in katere?

Bom preskočil to Soundpick ponudbo, je še čas...

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, google translate nemščino prevede v angleščino dovolj dobro, da vidiš, ali zvočnike hvalijo ali kurcajo.

O.

Aar2rk ::

Res je, google translate dela zadovoljivo (čeprav sem se pri strokovnih člankih precej namučil, lahko bi nemcem kdo razložil, da ni treba poante šparat za konec stavka...), samo časa še nisem imel, da bi spejstal forumsko debato v njega. Ko sem pogledal link, sem se za začetek (in odgovor) zadovoljil z datumom in DarwiNovim tolmačenjem.

Sicer sem pa nameraval probat tvoj (Okapi) nasvet in uporabiti utp kable za zvočnike (ko jih bom seveda kupil, sigh)

DarwiN ::

Kaj s tem da je Marantz bolj za high-end sisteme misliš da ta cenejši vstopni model ni tako dober ali kaj? Ker če dobim ugodno kakšnega, se ga pač ne bom branil

Jaz se ga tut nebi. :) Ciljal sem bolj na to, da sta Marantz in Denon eno podjetje, kjer Marantz velja za bolj fancy produkt, pri katerem plačaš dodatek na znamko, ni pa verjetno nič kaj občutno boljši.. Ta 5008 je 2013 model brez hdmi 2.0 in s slabšo obliko Audysseya (Multi EQ), stane pa ~500€, po drugi strani pa dobiš 2014 model Yamahe ali Denona (z Multi EQ XT) ceneje..

Zato mi Marantz ne sede v 1000€ komplet, ko pa so vendar zvočniki bolj pomembni kot receiver.
Razen če ga dobiš za pol cene... :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

garfy ::

Dali dobiš v Bigbangu, so edinin dobri boxi ki jih ponujajo....

Malce idi tja in govori s prodajalcem, mene je presenetil....

Cena je 418 na en box če se ne motim, jaz sem dobil ponudbo za 800 eur za celoten komplet 5 boxov, drugače v Nemčiji pride 5 boxov DALI čez 1200 eur....

Zelo sem zadovoljen

Noro dobra cena če mene vprašaš in zvočniki imajo same dobre recenzije povsod

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfy ()

Robertos664 ::

Ne vem če ste opazili, ampak te akcije na soundpick.de vsebujejo rabljeno robo. Tak da..

DarwiN ::

Pa res je bil tale Marantz rabljen..:S Drugač imajo ponavadi vse novo.. Vsaj takrat ko sem jaz redno gledal, ni bilo nikoli nič rabljenega.. Treba bit bolj pozoren.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Aar2rk ::

Zdaj ko sem malo klikal naokoli sem tolele zagledal.
Sicer ga na e4you strani nič ne hvalijo, da ima Dolby Atmos in HDCP 2.2 (ki ju trenutno seveda nimam kje uporabit :( )
Sem ga pa videl na par seznamih kot odličen nakup/najboljši/oh in sploh fajn. Eni drugi spet pravijo, da zvok ni to, kar so pričakovali, pa da nima Audyssey kalibracije...

Kakšno vaše mnenje za/proti in zakaj?
Kakšne izkušnje z dostavo iz e4you, nisem še kupoval pri njih?

DarwiN ::

Onkyo je v zadnjih letih izgubil svoj sloves.. Tam od leta 2011 do 2013 so se pošteno pregrevali in crkovali HDMI vhodi, zato so se posledično zdaj usmerili na nižjecenovni trg.. Ostale znamke imajo Atmos podporo šele pri receiverjih od 1000€ naprej. :) Če torej ne misliš izkoristit Atmosa, potem pomoje Onkyo nima smisla, čeprav bi človek pričakoval, da so z 2014 modeli odpravili omenjene težave.

Najprej si se spogledoval s 'precenjenim/predobrim' Marantzom, zdaj pa prešel na drug ekstrem - sumljivega Onkyja. :)) Mogoče je bolje, da se osredotočiš na tiste najbolj zanimive rešitve za povprečnega potrošnika, torej Denon ali Yamaha. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

user-pass ::

Kot ze enkrat receno v tej temi, imam Onkyo receiver, TX-NR414 in sem dokaj nezadovoljen in bom ob priloznosti menjal za kaksno Yamaho.

Machete ::

Jaz sem ultra zadovoljen z Harman Kardon. Ker se redko oziroma sploh ne pojavlja med predlogi za nakup, opominjam kupce naj se ozrejo tudi po tej firmi. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Okapi ::

Jaz enako pravim za Pioneer.;)

O.

Aar2rk ::

@Machete, Okapi, kakšni predlogi za H-K in Pioneerje? Vsi predlogi več kod dobrodošli. Glede na uporabo imajo pa filmi prednost pred glasbo (zato me je možnost Dolby Atmosa v srednje bližnji prihodnosti mikala)

@Bluefish a je bilo kaj narobe zaradi linka ali kaj?

garfy ::

he he, samo šalim se

Jaz sem imel do sedaj Harman Kardon stareo ojačevalec, in prodal prejšnji teden.....

Ne vem, HK imajo slabe recenzije, zato sem prešaltal na yamaho.....

zaenkrat top špica skupaj Z DALI boxi.....

Machete ::

Žal nisem na tekočem z letošnjimi modeli.
http://www.harmankardon.com/estore/hk/u... tu maš aktualne modele, ko klikneš na njih pa vidiš desno pod kamjončkom za dostavo 'Product specs & manuals' za tehnično specifikacijo. Potem pa sam pogledaš do kje ti seže žep in še kje in kateri se dobijo v EU ali Slo. Pri nas je zastopnik BigBang.

Okapi ::

Jaz tudi nisem na tekočem s Pioneerji. Svojega sem kupil pred nekaj leti in če bom kupoval novega, bom najprej pogledal, kaj se dobi pri Pioneerju. Zastopnik je Primaline, trgovina imajo na Celovški. Zastopajo tudi Denon.

http://www.primaline.si/

Okapi ::

DarwiN je izjavil:

Onkyo 636 je pomoje best buy... Ga dobiš za realno ceno 440EUR, glede na to da je v Nemčiji 405EUR.
Mogoče bo koga zanimalo, Onkyo 535 je ta hip na nemškem Amazonu za 250 evrov s poštnino vred. Posebna ponudba velja do osmih zvečer.

Od pol petih naprej bo pa še Yamaha 577, verjetno za okoli 300 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

wragetz ::

Kaj pa Pioneer VSX-924-K, ima kdo kake izkušnje? V electronic4you je trenutno 349 EUR, kar ugodno...

Lp,
W

Trancedeejay ::

Če kdo kupuje kakšno zadevo pri Primaline, me lahko kontaktira, lahko zrihtam zadeve nekaj ceneje.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

LordTado ::

Kupujem TX-NR737 in me zanimajo izkusnje... tudi glede thx ali pokaze zobe ali je resiver zlezel z muko skozi test?...

DarwiN ::

@Olorin, mogoče zanimiva ponudba na Soundpicku - Denon AVR-X1100W und System Fidelity SF-3000 (577EUR). Pri nas je samo ta receiver 390EUR, Woofer 250EUR, prednji zvočniki, zadnji zvočniki in center.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Aar2rk ::

Hvala, sem zamudil, pa tudi zvočniki mi niso preveč všeč, čisto vizualno ne bi pasali.

JanezH ::

Ima mogoče kdo Pioneer receiver in uporablja android aplikacijo iControlAV5?

vilonja ::

DarwiN je izjavil:

@Olorin, mogoče zanimiva ponudba na Soundpicku - Denon AVR-X1100W und System Fidelity SF-3000 (577EUR). Pri nas je samo ta receiver 390EUR, Woofer 250EUR, prednji zvočniki, zadnji zvočniki in center.

Kako je pa to mogoče da prodajajo skoraj po polovični ceni.

OK.d ::

Ali mogoče kdo ve če se da kje pri nas v isti trgovini dobiti reciver Onkyo TX-NR636 in zvočnika Onkyo SKH-410?
LPOK.d

68bullitt ::

probaj pri Technotopu iz fužin

http://www.technotop.si/

OK.d ::

Zvočnikov sploh nimajo namena uvozit, kao ni interesentov:P
LPOK.d

68bullitt ::

a reciever pa? Zvočnikov nočeš druge firme?

Machete ::

A kod od AV znalcev ve kako bi jaz spravil zvok iz AVR HDMI-Monitor out na HDMI-In na matični.
Ko tako povežem se na kompu ne prikaže HDMI kot recording device.
Je sploh možno ali 'elektronika' ni za to naštimana? Ok imam opcijo iz predojačevalca preko USBja priti na komp ali pa seveda analogno. Ampak me zanima in bi rad preko HDMIja posnel par zadev z vinilk. Hvala.
AVR je HK460

OK.d ::

68bullitt je izjavil:

a reciever pa? Zvočnikov nočeš druge firme?


Zvočnike že imam, dokupil bi pa samo da izkoristim dolby atmos.
LPOK.d

Anney ::

Zvočnike imaš dolby atmos?

BigWhale ::

Machete je izjavil:

A kod od AV znalcev ve kako bi jaz spravil zvok iz AVR HDMI-Monitor out na HDMI-In na matični.
Ko tako povežem se na kompu ne prikaže HDMI kot recording device.


A je mozno, da je HDMI Monitor delujoc samo takrat, ko je prisoten tudi video signal? Oziroma, HDMI-In zazna input samo takrat, ko je prisoten tudi video signal?

68bullitt ::

OK.d je izjavil:

Zvočnikov sploh nimajo namena uvozit, kao ni interesentov:P


ah saj bi ti lahko predujem vzel in naročil, ampak se jim očitno ne da, čist sem pa pozabu na tega možakarja, mislim, da ti on lahko vse zrihta

http://playroom.si/Onkyo_produkti

Machete ::

BigWhale je izjavil:

Machete je izjavil:

A kod od AV znalcev ve kako bi jaz spravil zvok iz AVR HDMI-Monitor out na HDMI-In na matični.
Ko tako povežem se na kompu ne prikaže HDMI kot recording device.


A je mozno, da je HDMI Monitor delujoc samo takrat, ko je prisoten tudi video signal? Oziroma, HDMI-In zazna input samo takrat, ko je prisoten tudi video signal?


Kar sem lahko včeraj našel na googlu je v bistvu ta HDMI IN (Asrcok z87 Pro4) samo pass through.
Torej matična teh podatkov 'ne vidi' oz. z njmi ne more početi ničesar. V bistvu nekaj v smislu kot bi imel samo razdelilec oz. podaljšek kabla. Ker menda lahko preko nje streamaš video na monitor oz TV tudi če je komp ugasnjen. (Vsaj nekaj takih trditev sem zasledil med brskanjem).
Se bom pa še malo igral danes popoldne, če kaj še pogruntam.

refosk ::

Matične plošče nimajo HDMI in, samo HDMI out.

Machete ::

Ne takih streljat kar na prazno. Vsaj v google prej vpiši, če (še) nisi seznanjen s tem.
Menda pa le znam prebrati kaj piše zraven konektorja, če se s tem 'mučim' :)


http://www.asrock.com/microsite/intel8/...

driver_x ::

Tisto je res vhod za HDMI, ampak preko njega ne boš zajemal slike. Poleg napisa preberi še specifikacijo ali pa vsaj reklamni letak dotične plošče.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denon AV sprejemnik AVR-X250BT

Oddelek: Zvok in slika
202598 (2000) Darko!
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12230483 (22022) p|X|
»

Wi-Fi AV Receiver

Oddelek: Zvok in slika
111693 (1447) Anney
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310664 (7675) BigWhale

Več podobnih tem