» »

Šudentje FKKTja pomoč

Šudentje FKKTja pomoč

YAARRR ::

Lep pozdrav,

Vpisal sem se na študij kemije in se moram odločiti za izbirne predmete.
-uporaba ikt v naravoslovju in tehniki
-podjetništvo
-tehniška angleščina
-Športna vzgoja

Ikt in športno sem praktično že izločil, zanima me če mi lahko kdo pomaga izbrati med tehniško angleščino in podjetništvom. Prebral sem si že na spletni strani, a zanimajo me vtisi študentov: kaj najdete bolj uporabno pri študiju, kaj je bolj zanimivo, kako je s profesorji, kakšne so ure...
Najlepša hvala vsem!
  • spremenil: Mavrik ()

Matija82 ::

Tehniška angleščina, za strokovni napredek bo treba brat tuje avtorje, tujo literaturo.

Ne vem pa kakšna je kvaliteta predmeta na FKKT.

SeMiNeSanja ::

Zakaj si pa izločil IKT in športno vzgojo?

Si tak talent/navdušenec za anglo? V naših časih je bil tuj jezik še obvezen - 4 semestre.
Dva semestra sem zabijal čas na angli in se dolgočasil, potem pa sklenil, da imam dovolj tega in se prijavil na izpit (ki ga drugače nebi rabil delati, če bi hodil še dva semestra dolgočasiti se na vaje). Izpit je bil najmanj še enkrat zahtevnejši, kot če bi delal kolokvije, tako da odsvetujem 'preskakovanje' če res nisi talent za angleščino.

Seveda pa je danes lahko to tudi drugače.

Podjetništva v naših časih ni bilo na fakulteti, tako da glede tega ne znam nič reči.

Vem pa, da so tisti, ki so imeli smisel za IKT in obvladovali programiranje skupaj s fizikalno kemijo in podobnimi rečmi imeli lepe šanse za zaposlitev v malo bolj resnih raziskovalnih inštitutih - tudi v tujini.

Drugače pa so izbirni predmeti namenjeni temu, da si izbereš, kar ti najbolj leži (in temu ustrezno pobereš spodobno oceno). Če ti angleščina ne leži, pač ne rineš vanjo, če ti ni treba. Po drugi strani pa je že to katastrofa, da je angleščina sploh izbirni in ne obvezni predmet....

McHusch ::

Angleščina brez izjeme, ker se tu ne učiš samo angleščine kot take, ampak tudi strukturo in način pisanja člankov, disertacij in podobno. Pa tudi besedišče dobiš - ne boš verjel, koliko ljudi konča FKKT, pa ne znajo prevesti bučke, erlenmajerice, spatule ipd.

Seveda se vse te stvari lahko naučiš sam, ampak je lažje, če ti jih nekdo pove.

4ndr3j ::

Ko sem jo pred štirimi leti imel kot izbirni predmet, je bila tehniška angleščina bolj ena srednja žalost in ti ne bi smela povzročati prevelikih težav, če imaš količkaj smisla za angleški jezik.
Naša literatura je bila ena tanka skripta, izpit pa nič težji od vaj v le-tej (obkroževanje, vstavljanje danih besed v besedilo, povezovanje pojmov). Meni osebno najenostavnejša desetka prvega letnika.

Dopuščam pa možnost da se je v teh štirih letih marsikaj spremenilo.

SeMiNeSanja ::

4ndr3j je izjavil:

Ko sem jo pred štirimi leti imel kot izbirni predmet, je bila tehniška angleščina bolj ena srednja žalost in ti ne bi smela povzročati prevelikih težav, če imaš količkaj smisla za angleški jezik.
Naša literatura je bila ena tanka skripta, izpit pa nič težji od vaj v le-tej (obkroževanje, vstavljanje danih besed v besedilo, povezovanje pojmov). Meni osebno najenostavnejša desetka prvega letnika.

Dopuščam pa možnost da se je v teh štirih letih marsikaj spremenilo.

Očitno se v 20 letih ni nič spremenilo....teško verjeti, da bi se potem v štirih?

Smrekar1 ::

Odvisno od tega kaj rabiš in kaj načrtuješ. Podjetništvo je lahko zelo koristno, angleščina lahko zelo nujna. Če imaš pri slednjem dobro predznanje je ne rabiš tako nujno in se te stvari lahko naučiš sam, sicer pa niti ne razmišljaj in vzami to.

SeMiNeSanja ::

Lahko si pa tudi malo grebota, pa narediš še kerega več, kot je nujno potrebno (naštudiraš in greš na izpit). Razen matematike v prvem letniku takointako ni ničesar 'zares hudega'...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strategija učenja in sprotnega dela na fakulteti

Oddelek: Šola
163441 (2607) Trupl0
»

Kateri izbirni predmet? (Fakulteta za elektrotehniko)

Oddelek: Šola
71971 (1198) SaXsIm
»

Tehnik računalništva ali tehniška gimnazija

Oddelek: Šola
194495 (4071) TheKekec
»

študij - multimedijske komunikacije

Oddelek: Šola
149475 (5853) zuz3k
»

Matura 2007

Oddelek: Šola
184364 (3230) t3hn0

Več podobnih tem