» »

samostojna tračna enota za backup

samostojna tračna enota za backup

String ::

Zanima me okoli katere cifre se gibljejo cene za enoto (mid range) Kakšna je povprečna življenska doba v prostoru s primernimi temperaturami?
Če mi mogoče lahko kdo razloži kako ima npr. backup zrihtano v podjetju. Mislim backup na kaseti, zunanji server,...? Kako je to zakonsko zahtevano

Malo dosti je vprašanj, HVALA za katerokoli informacijo. Saj bi malo pogooglal pa skoraj nimam časa dihat :)

String ::

Enybody? Its dark inhere :)

jype ::

Noben več ne uporablja tračnih enot. Spravlja se na navadne diske, ki so dovolj poceni, ali pa na internet.

Prej se običajno še kriptira.

darkolord ::

Če mi mogoče lahko kdo razloži kako ima npr. backup zrihtano v podjetju.
- snapshot voluma vsako uro (za hiter recover ko uporabniki kej zašuštrajo)
- dnevni inkrementalni backup važnih podatkov na NAS
- (opcijsko) live replikacija/mirror kritičnih strežnikov na drugo onsite lokacijo
- dnevni reverse incremental backupov celotnih strežnikov na NAS
- dnevna kopija backupov iz prejšnje alineje na offsite lokacijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

String ::

to to. A light in the tunnel :)). Hvala za info torej je tračna obsolete. Sem mislil da ima določene prednosti. Kasete varne pred strelo, trajnost, itd.

Kako je zakonsko to zahtevano si bom pa moral vzet čas enkrat. Samo vendar, 5000 € za novo tračno pa kasete je primerna cena?

hojnikb ::

jype je izjavil:

Noben več ne uporablja tračnih enot. Spravlja se na navadne diske, ki so dovolj poceni, ali pa na internet.

Prej se običajno še kriptira.

Since when ?
#brezpodpisa

c3p0 ::

Tračne enote so in bodo še dolgo v uporabi, ni pa to poceni špas. Cene zelo odvisno, ali ti je dovolj LTO3, ali LTO6, le pogon ali tudi robot? Prihaja že LTO7. Dodaj še ceno backup softwareja, v primeru, da ne greš na kakšno Baculo.

Malajlo ::

Ni poceni, ampak če kaj skuri, v najslabšem primeru prežgan trak nazaj zlepiš. Nekatere tračne enote so stare tudi deset in več let, pa shranjujem gor pomembne podatke vsak teden ali pa mesec. Ziher je ziher. Problem je samo kapaciteta, ker trakovi ne dohajajo rasti. Oziroma drugače povedano - cenovno je vedno večji zalogaj, da o času ne govorim. 250GB žveči 2 uri, brez verifikacije. Predvsem je backup ločen od izvora, ko zamenjaš kaseto. Diski hitro postanejo non-stop priključeni priveski. Pa ko disk crkne, crkne vse, ponavadi v trenutku. Pri traku te opozori, da je samo še za branje dober.
Tračne so od poldrugega jurja naprej (Ultrium 920).
Mi je bolj všeč ideja z removable diski (HP RDX recimo). Pa še ceneje je.

String ::

c3p0 je izjavil:

Tračne enote so in bodo še dolgo v uporabi, ni pa to poceni špas. Cene zelo odvisno, ali ti je dovolj LTO3, ali LTO6, le pogon ali tudi robot? Prihaja že LTO7. Dodaj še ceno backup softwareja, v primeru, da ne greš na kakšno Baculo.


LTO6 verjetno, brez robota, in mislim da 10 kaset okoli 5000EUR. Backup ne morem drugače ker mreža ne zdrži baje (Podatkov je res ogromno).

Za backup v primeru požara pa bi eno kaseto(kopijo) vsak teden ali 14 dni nesel s sabo - tako rešitev so mi predlagali. Kaj mislite vi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: String ()

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malajlo ::

Niti ni nujno, da delaš full backup vsak dan. Med vikendom ja, pol pa inc ali diff. Prihraniš na času izvajanja.
Kakšne baze pa zaradi restavriranja in hitrosti vseeno vsak dan full.

jype ::

String> Podatkov je res ogromno

Koliko je to?

String ::

Podatkov je za LTO6. Tračna je že nabavljena, prišla danes je HP znamke , več ne vem ker ni blo časa. Koiko točno podatkov je nevem točno ker še nisem imel vsega vpogleda, vendar glede na to da je branža prehrambena industrija...

Invictus je izjavil:

Mal si preberi ...

http://technet.microsoft.com/en-us/libr...


Thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: String ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cloud backup za podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
355555 (3933) terryww
»

Sony postavil rekord v gostoti zapisa na magnetnem traku

Oddelek: Novice / Diski
228630 (6603) Spock83
»

sistem za dolgorocno arhiviranje podatkov

Oddelek: Kaj kupiti
71035 (689) bhakti
»

Varnostne kopije v podjetjih

Oddelek: Pomoč in nasveti
426825 (5631) wooted
»

Datoteka .tar?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151568 (1374) BigWhale

Več podobnih tem