» »

Čaj šentjaževke čez rok?

Čaj šentjaževke čez rok?

xsum1 ::

Se lahko to še zmeraj pije in pomaga? Rok mu je potekel julija 2013, drugemu pa 11/2011 (ta nima več vonja pa zgleda bolj suh). Imam manjšo anksioznost in da se izognem basanju antidepresivov od zdravnika, bi se raje tole probalo.

Je že kdo eksperimentiral, deluje? kako dolgo je treba pit da deluje?

V glavnem zanima me če je čez rok če se lahko pije sploh in če sta sploh še uporabna (učinkovita)
  • spremenilo: xsum1 ()

JanK ::

Pomoje naredis caj, ga ene 10x razredcis, pa se ni treba bati za ucinek (Samuel Hahnemann press) ;)
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

xsum1 ::

jank kako mislis razredcis? drugace pa ne vem ce je senjazevka sploh odgovor za anksioznost, ker drugace je kot antidepresiv. je kaj drugega boljsega kak drug caj? poprova meta pomirja, samo ne vem ce dolgtrajno deluje kot sentjazevka pomirjevalno

msjr ::

Če nima kakšne plesni, živalic in če ima dokaj normalen vonj (= ne smrdi) - in če je bil spravjen na suhem prostoru je čaj ok.

S šentjanževko je pa tako da vidiš rezultate približno po dveh tednih, če sploh kaj pomaga. Jest sem svoje čase probal deprim (= šentjanževka) pa mi ni pomagal. Pa sem po posvetu z zdravnico prešaltal na minimalno dozo antidepresiva, ki je naredila svoje in mi pomagala prebrodit slabe cajte (ni tak bavbav, sploh pri majhnih dozah 5-10mg/dan).

V glavnem, ne se apriori bat zdravila, sploh pa, če ti ga je predpisal zdravnik, kljub vsemu pa nikoli pa ne jemat obeh zadev istočasno.

xsum1 ::

msjr nima zivalic in ima vonj se dokaj v redu. tisti iz 2011 ga sploh vec nima.

zdaj antidepresive jemat mi ni ker je lahko dolgotrajno (sem že v preteklosti in se je vleklo 3-4 leta in ne bi še enkrat skozi to)

Ceprav je mala doza moras jemat vsaj 3 mesece kar mi pa ni tako super, da se potem spet ne navadim.
Skrbijo me tudi tisti stranski ucinki. Nazadnje me je napadla taksna omoticnost in potenje/gorenje po celem telesu, tezave z dihanjem pred nekaj dnevi ob prvi tableti cele doze 50mg. Tako da ne vem, nekaj ni bilo v redu v glavnem.

A si morda tudi sam imel take stranske na začetku jemanja depresiva ali si začel z najmanjšo dozo predvidevam da 25mg?

In pravis da se ne sme piti obojega hkrati, zakaj to? Potem verjetno ce zacnem jemati ta AD tudi poprove mete ne smem vec piti ali tisto lahko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

msjr ::

Ne, jest sem jemal čisto minimalno dozo 5 mg. 50mg je že kar močna doza, tako da ti verjamem, da so bili stranski učinki, pri meni k sreči drugega razen zelo živih sanj ni bilo (ajde pa suha usta recimo).

Za poprovo meto ne vem, za šentjanževko pa vem da lahko naredi pizdarijo (prekomerno poveča učinek zdravila ali pa se oboje izniči, v glavnem ni ok).

V glavnem, pejt k zdravniku še enkrat pa mu/ji opiši stranske učinke in naj ti

- predpiše manjšo dozo če se da
- predpiše kaj drugega

Ker to, kar ti zdaj dogaja, ni ok. Pa še to, če se je doktor odločil za 50mg ne vem če bo kaj pomagala šentjanževka. Če boš probal, naj te nekdo opazuje, če bo slučajno prišlo do spremembe vedenja, da ne bo kakšne pizdarije. Resno.

lonewolf_ ::

Pa ne izpostavljal se soncu oz UV žarkom, ker lahko povzroči fototoksične reakcije (šentjanževka)
Vse kar je sintetizirano jaz ne vzamem dokler ni nujno :)
Rastlince ftw
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

zuz3k ::

lonewolf_ je izjavil:

Pa ne izpostavljal se soncu oz UV žarkom, ker lahko povzroči fototoksične reakcije (šentjanževka)
Vse kar je sintetizirano jaz ne vzamem dokler ni nujno :)
Rastlince ftw


obvezno ne na sonce
in pa moraš vedet da pri šentjanževki se druga zdravila izničijo oz. jih
čaj nekako ali poveča dozo ali pa izniči, googlaj!

raje kupi drugega magari prek spleta saj je poceni, zakaj bi pil starega
Life is a psychological game.

figula ::

xsum1, sedaj ko šentanževka cveti, ti res ni treba piti starega zelišča. Najdeš jo na prvem sprehodu v gozd, ob poteh in na jasah. Če ti to ne gre in se bojiš, da je ne bi prepoznala, raje kupi nov čaj, kot so že pred menoj rekli - zdravilnost se izgubi in ni želenega učinka.

Saj sigurno si googlala - so še druga zelišča, ki blažijo/pomagajo/učinkujejo: kamilice, baldrijan, pasijonka, komarček, limonska meta, ... - ker kot pravita mstrms1 in georgi - sonce bo tvoj sovražnik. Kar je v poletju, pa čeprav letošnjem, hudo tečno.

http://www.wikihow.com/Erase-Anxiety-Na...
http://www.calmclinic.com/anxiety/natur...
https://www.anxietyuk.org.uk/get-help/g...

radmannsdorf ::

če so taki problemi s šentjanževko, pa da jo že hočeš pit, riskiraj par € in kupi nov frišn čaj, ne pa da bo še zarad tega kej extra narobe.
http://www.goriskalekarna.com/?id=140

gruntfürmich ::

ko smo že ravno tu; šentjanževa tinktura & šentjanževka namočena v olje, oboje staro 4 leta: še uporabno?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

radmannsdorf ::

verjetno je. oboje je v tako zadevo namočena da drži, tinktura je zihr ok. za olje pa ne morm rečt.

xsum1 ::

Okej, ljudje hvala vam. Samo kaj je s soncem pa šentjaževko?

Mislim, če je lahko kaj resnega zakaj to ne piše na vrečki.

Grem na počitnice čez dober teden in pol tako da ni šans da ne bom na soncu (ne soncenje, ampak sama hoja par ur - mislim da je to isto steto?) .Kaj potem, bolje da ne pijem? Mislim kako dolgo po tem ko jo piješ še ne smeš na sonce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

radmannsdorf ::

http://www.zdravozivljenje.eu/sl/Nasvet...

"Hipericin je zmožen sprožiti fototoksično reakcijo, zato po uživanju šentjanževke odsvetujemo sončenje ali obsevanje z UV žarki."
NI SE ZA HECAT!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A dejansko obstaja tak caj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6214633 (9507) diler515
»

Krema, gel proti aknam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6818791 (16559) CleanPower
»

Poživila za možgane

Oddelek: Loža
4510401 (8355) gendale

Več podobnih tem