» »

XUbuntu 14.04 v Vmware

XUbuntu 14.04 v Vmware

dunda ::

Vse lepo in prav, ampak nikakor ne morem spremeniti resolucije. Kakšna ideja?
V GUI nastavitvah se takoj preklopi na 800x600. Sistem sem namestil povsem na novo.

Slutim težavo v tem, da gre za starejši VMware Server 2.0.2. Ko sem želel namestiti VMware Tools, sem tudi naletel na težavo. Ko recimo vse skupaj poženem "./vmware-install.pl", dobim: "The following VMware kernel modules have been found on your system that were not installed by the VMware Installer. Please remove them then run this installer again.
vmci Execution aborted."

Obe zadevi kar nekako povezujem. VMware Toolsov načeloma ne potrebujem, saj do računalnika potem večinoma dostopam preko SSH. Me pa za občasno delo zelo jezi, ker bi občasno vseeno rad kaj počel tudi v grafičnem vmesniku, ki pa je trenutno premajhen.
Kako na roko popraviti resolucijo v XUbuntu?
https://www.kacnje.eu

popster ::

si probal v xrander-ju dodat mode..?

Mavrik ::

VMWare Tools vključujejo gonilnik za grafiko, ki ti omogoča to kar hočeš ti. Tako da ne vem od kje si dobil idejo da jih ne rabiš :)
The truth is rarely pure and never simple.

dunda ::

Mavrik je izjavil:

VMWare Tools vključujejo gonilnik za grafiko, ki ti omogoča to kar hočeš ti. Tako da ne vem od kje si dobil idejo da jih ne rabiš :)

Idejo sem dobil :-) seveda zato, ker bom le redko delal z grafičnim sistemom in za nujno delo potrebujem zgolj SSH dostop (brez grafike).
Pri dosedanjih poskusih Vmware Tools niso bili potrebni. Sem jih pa že kdaj namestil. Vendar pa v zadnjih verzijah Ubuntujev ne delujejo pa konec.

popster je izjavil:

si probal v xrander-ju dodat mode..?

Mislim, da mi to še preostane.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Mavrik ::

Pač signalizacija resolucij in prilagajanja namizja gre čez VMWare tools daemon, ki se potem pogovarja z VMWare driverjem za X. Namesti jih ker bo tudi virtualec boljše deloval (zaradi dodatnih mem-manager in IO kernel modulov) pa si nehaj življenje greniti s komplikacijami :)
The truth is rarely pure and never simple.

dunda ::

Mavrik je izjavil:

Pač signalizacija resolucij in prilagajanja namizja gre čez VMWare tools daemon, ki se potem pogovarja z VMWare driverjem za X. Namesti jih ker bo tudi virtualec boljše deloval (zaradi dodatnih mem-manager in IO kernel modulov) pa si nehaj življenje greniti s komplikacijami :)


Saj bi jih, pa jih zaradi omenjene napake ne morem. Nikakor mi ne uspe.
https://www.kacnje.eu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98 SATA HDD, CD-ROM

Oddelek: Operacijski sistemi
433317 (2059) opeter
»

Virtualizacija obstoječega win3.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
282093 (1222) kixs
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193909 (2970) slitkx
»

ubuntu guest na vmware workstation 6

Oddelek: Operacijski sistemi
81004 (926) pozitron
»

ne morem bootat v graficni nacin v red hat linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
71094 (1046) robinzon

Več podobnih tem