» »

ne morem bootat v graficni nacin v red hat linuxu

ne morem bootat v graficni nacin v red hat linuxu

robinzon ::

imam windows xp in na vmware tools 3.2 instaliran linux red hat 8.0. ze med setupom mi ni prepoznalo moje graficne kartice (imam laptop z geforce4 kartico).in posledica tega je da mi noce bootat v graficni nacin.delam lahko samo v tekstovnem. tam me sicer nekaj sprasuje, da ce zelim kaj popravit ampak se najbolj ne znajdem.ker sem zacetnik z linuxom...

prosil bi za pomoc.ce je imel kdo podoben problem

dr.J ::

Nvidia ima tudi linux gonilnike za njihove kartice.
DLjaj in namesti ter poročaj. Kaj je potrebno postoriti, pa piše v kakšni README datoteki.

DMouse ::

Nima veze kako grafično maš v resnici, važno je da na linuxu inštaliraš "vmware grafično" oz. inštaliraš Vmware tools za Linux (poglej help v Vmware)

robinzon ::

ja to sem probal. tam sem dal instal vmware tools sam mi pol nic ne naredi.tisti help je pa bol tak...

tomblord ::

http://www.nvidia.com/view.asp?IO=linux...

Sledi navodilom na tej strani in bi moralo delati.

Aspirinix ::

Z nvidiinimi gonilniki ne bonič. VMWARE ime prirejeno lastno grafično, ki je softwareska. Edina pametna rešitev ti je vmware tools namestiti.

DMouse ::

robinzon tepu te bom. Zadnji čas da se začneš z linuxom ukvarjat, da se ti bo mal spremenu odnos do helpa in manualov. Navodila so za to, da se jih BERE!

Zdej mi pa razlož kaj je v spodnjih navodilih "bol tak":

Installing VMware Tools in a Linux Guest Operating System
Power on the virtual machine.

Note: If you have an older version of VMware Tools installed, terminate the running version before installing the new one.

When the guest operating system starts, prepare your virtual machine to install VMware Tools.

Choose Settings > VMware Tools Install.

Note: If you decide not to proceed with the installation of VMware Tools, you may cancel the operation by selecting Settings > Cancel VMware Tools Install.

In a terminal, become root.
su

Mount the VMware Tools virtual CD-ROM image, copy its contents to /tmp, then unmount it.

Note: You do not use an actual CD-ROM to install VMware Tools, nor do you need to download the CD-ROM image or burn a physical CD-ROM of this image file. The VMware Workstation software contains an ISO image that looks like a CD-ROM to your guest operating system. This image contains all the files needed to install VMware Tools in your guest operating system. When you finish installing VMware Tools, this image file no longer appears in your CD-ROM drive.


cd /
mount -t iso9660 /dev/cdrom /mnt
cp /mnt/vmware-linux-tools.tar.gz /tmp
umount /dev/cdrom

Untar the VMware Tools tar file in /tmp and install it.
cd /tmp
tar zxf vmware-linux-tools.tar.gz
cd vmware-linux-tools
./install.pl

Start X and your graphical environment if they are not started yet.

In an X terminal, launch the VMware Tools background application.
vmware-toolbox &

You may run the VMware Tools background application as root or as a normal user. The application has additional capabilities if you run it as root.

Note: The ./install.pl installation script included with the VMware Tools package for Linux guest operating systems does not recognize Linux-Mandrake installations. To install VMware Tools on top of Linux-Mandrake installations, add redhat as a command line parameter when you run the installation script. For example, run the following command:
./install.pl redhat

robinzon ::

hvala.hvala.sem resil problem. prebral sem navodila, se preden si jih objavil tukaj:). ja priznam "bol tak" len sem bil:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XUbuntu 14.04 v Vmware

Oddelek: Operacijski sistemi
51236 (1116) dunda
»

vmware zagnat fiziščno nameščen os

Oddelek: Operacijski sistemi
192416 (1894) SasoS
»

VMWare - instalacija tools-ov

Oddelek: Programska oprema
5934 (899) orescek
»

VMWare na WinXP. Kako spraviti linux na net???

Oddelek: Operacijski sistemi
5826 (744) 2nemesis
»

VmWare problemi in tezave...

Oddelek: Operacijski sistemi
121388 (1170) gugo

Več podobnih tem