» »

Facebook

Facebook

bigmacbizdej ::

Živjo! Zanima me, ali je vdor v Facebook račun možen ter če bi mi lahko kdo na lep in domač način to razložil, ker se ženske spoznamo na računalnike kot zajec na boben :) Lp
  • predlagal izbris: Machete ()

MasterKiD ::

Je možno, ampak ni tako enostavno, da bi v nekaj sekundah. Za to je potrebno imeti vrhunsko znanje iz računalništva in informatike. Ne gre z nobenim "downloadanim" programčkom. Težko ti bodo vdrli in ti boš še težje njim/njemu/njej. Ni to tako, kot da bi sešteval 34 + 14. Pa ne beri na spletu novic "How to hack into FB accont" ker ni fore... :)

Zgodovina sprememb…

harmony ::

bigmacbizdej je izjavil:

Živjo! Zanima me, ali je vdor v Facebook račun možen ter če bi mi lahko kdo na lep in domač način to razložil, ker se ženske spoznamo na računalnike kot zajec na boben :) Lp

Vpišeš mail in geslo od tistega, ki mu želiš vdreti.

hojnikb ::

če bi rada snupala fantu po fejstbuku, potem obstaja lažji način, kot hackanje v njegov račun :\
#brezpodpisa

bigmacbizdej ::

hojnikb je izjavil:

če bi rada snupala fantu po fejstbuku, potem obstaja lažji način, kot hackanje v njegov račun :\

Za druge namene bi uporabila :) hvala vseeno

hojnikb ::

Same thing. Itk je pa tako vdiranje precej nelegalno..
#brezpodpisa

bigmacbizdej ::

Vem, zato je neumno da to tukaj sprašujem hehe, kdorkoli bi znal, ne bi to povedal tukaj verjetno

111111111111 ::

MasterKiD je izjavil:

Je možno, ampak ni tako enostavno, da bi v nekaj sekundah. Za to je potrebno imeti vrhunsko znanje iz računalništva in informatike. Ne gre z nobenim "downloadanim" programčkom. Težko ti bodo vdrli in ti boš še težje njim/njemu/njej. Ni to tako, kot da bi sešteval 34 + 14. Pa ne beri na spletu novic "How to hack into FB accont" ker ni fore... :)


Najlažje je, če se uporabnik pozabi odlogirati iz računalnika. :)

Ni ravno težko če si v lokalnem omrežju. Lahko gledaš kaj uporabnik dela na facebooku in celo potvoriš certifikat, se mu vrineš v sejo itd... Potrebno je nekaj znanja ni pa to neka raketna znanost.

Iz zunanjega omrežja vdreti je pa malo težje in so potrebne prefinjene metode in programska oprema, ki pa so že na meji pri raketni znanosti. :)

Csharp ::

Vse je odvisno od uporabnika oz. tega kako uporabnik ravna s svojim geslo - to velja tudi za druga spletišča, ne samo za Facebook.
1. Če imaš preveč enostavno ali pogosto geslo, ga lahko nekdo ugani. Za geslo nikoli ne uporabljaj podatkov, ki bi jih lahko nekdo povezal s teboj.
2. Za vsak uporabniški račun imej svoje geslo (ena največjih napak uporabnikov - eno geslo, da si lažje zapomni). Če uporabljaš samo eno geslo, ti lahko nekdo vdre v Gmail in posledično dobi geslo od Facebooka in še od česa drugega.
3. Vedno poglej na katero stran se vpisuješ (url naslov) oz. kakšen programček (client) uporabljaš. Lahko je stran identična Facebooku, vendar ni Facebook. Tako stran nekdo ustvari z namenom, da pridobi prijavne podatke - physhing napad.
4. Nikoli se nikamor ne vpisuj, če uporabljaš javni wifi - kdo ve, kaj vse se zgodi, preden tvoji vpisni podatki pridejo na Facebook. Če že moraš, opravi dvostopenjsko avtentikacijo.
5. Izogibaj se javnih računalnikov, ker nikoli ne veš kakšen softver je nameščen. Lahko bi vseboval keylogger - programček, ki zabeleži vsak tvoj pritisk na katero koli tipko (tako hitro dobiš geslo).

Možnosti je še več in ne bom našteval vse možne načine. Kot vidiš, je vse odvisno od tega kako ravnaš z geslom (kje in kako ga uporabiš). Če upoštevaš vse varnostne predpise, je skoraj nemogoče, da bi ti kdo kar tako vdrl... problem je le, ker se običajno uporabniki ne zavedajo, kdaj ga polomijo.

bigmacbizdej ::

No meni se je zgodilo nekaj takšnega, da sicer nisem bila prijavljena, vendar sem kasneje imela objavljene stvari, ki jih jaz nisem objavila

Yacked2 ::

Social ingenirring, sploh če se gre za fanta.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

bigmacbizdej ::

Hehe fant sicer te stvari zna, a mi noče pokazat kako to naredi :D se moram sama znajt

Csharp ::

bigmacbizdej je izjavil:

No meni se je zgodilo nekaj takšnega, da sicer nisem bila prijavljena, vendar sem kasneje imela objavljene stvari, ki jih jaz nisem objavila


Potem ti ni nihče vdrl, ampak si drugim dala svoj profil na ogled :) Meni se je že zgodilo, da je računalnik zamrznil, medtem ko so bili na zaslonu zaupni podatki, kište pa nisem mogel resetirati, ker je bila v omarici zaklenjena... zadevo sem vseeno rešil, vendar mi je bila to dobra lekcija za vnaprej.

Nekatera spletišča imajo zaščito, da po določenem času neaktivnosti seja poteče in se moraš ponovno vpisati... kako je s Facebookom ne vem, mislim pa, da je neka možnost "odjavi se z vseh naprav".

bigmacbizdej ::

kaj pa vem...je možno tudi, da medtem, ko si logiran, se ti odpirajo okna, ki jih sam ne odpreš, te drugi vidijo, da si online v klepetu, pa drugače nisi?

Csharp ::

bigmacbizdej je izjavil:

kaj pa vem...je možno tudi, da medtem, ko si logiran, se ti odpirajo okna, ki jih sam ne odpreš, te drugi vidijo, da si online v klepetu, pa drugače nisi?


Okno se nikoli ne odpre samo. Če ga ne odpreš ti, potem ga odpre nekaj drugega - mogoče kak (škodljiv) program ali pa druga spletna stran... treba je preveriti situacijo, kaj vse imaš odprto, ko se ti odpre okno. Glede klepeta pa mislim, da ne gre... če si na klepetu, potem si online, drugače offline in to vidijo vsi, vključno s tabo. Če bi te nekdo videl online, pa si v resnici offline, bi to pomenilo, da ima nekdo dostop do tvojega računa - v tem primeru zamenjaj geslo.

hojnikb ::

včasih se je dal tut dobit prijavo od facebookov in ostalih servisov preko MITM programčkov za android :)
Sam zdej je to precej težje, ker je vse ssl only
#brezpodpisa

bigmacbizdej ::

Csharp je izjavil:

bigmacbizdej je izjavil:

kaj pa vem...je možno tudi, da medtem, ko si logiran, se ti odpirajo okna, ki jih sam ne odpreš, te drugi vidijo, da si online v klepetu, pa drugače nisi?


Okno se nikoli ne odpre samo. Če ga ne odpreš ti, potem ga odpre nekaj drugega - mogoče kak (škodljiv) program ali pa druga spletna stran... treba je preveriti situacijo, kaj vse imaš odprto, ko se ti odpre okno. Glede klepeta pa mislim, da ne gre... če si na klepetu, potem si online, drugače offline in to vidijo vsi, vključno s tabo. Če bi te nekdo videl online, pa si v resnici offline, bi to pomenilo, da ima nekdo dostop do tvojega računa - v tem primeru zamenjaj geslo.


Odpirala so se mi kar ena smešna okna (npr za sporočila, nastavitve, skupine), in ja bila sem online in potem off- in spet online, tako da nekaj mora biti na tem... Dobro, hvala za vso pomoč!

111111111111 ::

bigmacbizdej je izjavil:

Hehe fant sicer te stvari zna, a mi noče pokazat kako to naredi :D se moram sama znajt


Pameten poba. Drži se ga. :)

bigmacbizdej ::

;( hehe

b3D_950 ::

če uporabljaš shranjevanje gesel (zapomni si geslo) lahko na enostaven način vidiš kakšno geslo je pod tistimi zvezdicami: ali greš v nastavitve brskalnika ali pa zamenjaš input type iz password v text:

 null

null

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Bergyb ::

Obstajajo podjetja, ki ti pridobijo informacije iz FB, v sloveniji kolikor vem, še to ni tako razširjeno, kot po svetu.
Drugače pa karkoli objaviš na FB, je tudi last FB, tako da lahko to oni prodajo naprej. Vrjetno imajo kakšne omejitve za EU državljane, samo katera ameriška firma jih pa upošteva...

Aja, še to: več primerov je že bilo, ko je nekdo ustvaril račun pod imenom druge osebe in s tem morda škodoval tej osebi, v tem primeru gre za krajo identitete, kar pomeni denarno kazen in nekaj let zapora, odvisno od države. Te primere rešuje policija in ne FB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bergyb ()

ferrariplus ::

zdravo mene pa zanima kaj naj naredim ker se ne morem prijavit na facebook mi piše da bi mogu dobit sms z kodo pa je ne dobim.:'(

menjalnik ::

A je vpisana taprava tvoja številka? poiskusi še dodat spredaj +386

KruceFix ::

Zdravo!

Imam en problem s chatom! Vedno sem prijavljen torej mi gori zelena pikica ob strani, čeprav se odjavim z računa! Nisem prijavljen nikjer drugje, torej ne na telefonu ne na drugih računalnikih! Mogoče kdo ve, kje je tu problem?

LP
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Yacked2 ::

nastavitve -> varnost -> kje si prijavljen -> End All Activity
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

simnov ::

V čem je fora , da mi Na fb kaže kot , da sem online čeprav nisem pa sem ugasnu pc telefon tabličn še vedno online. Se da kje nastavit , da bi online kazalo samo takrat ko sm na pc.

Ali lahko blokiraš točno določeno besedo v chat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

h25 ::

Kako se pri videoklicu uklopi okno za pisanje?? sedaj je nek novi sistem...neki so spreminjal al kaj, da nimam okna za pisanje texta.

simnov ::

V čem je fora , da imam punco tam v klepetu čist na vrhu pol pa kar med več prijateljev vrže čist spodi ali pa je sploh ne kaže v klepetu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v Facebook ogrozil 90 milijonov uporabnikov

Oddelek: Novice / Varnost
187792 (5278) Daniel
»

Vdor ?

Oddelek: Omrežja in internet
234645 (3548) Pesimist
»

Facebook, varnostno vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
255086 (4895) sirov_burek
»

Razporeditev prijateljev na Facebook klepetu

Oddelek: Pomoč in nasveti
5732 (679) Halfdead987
»

Mimovrste...wut the hell?

Oddelek: Loža
223843 (2828) RockyS

Več podobnih tem