» »

Vlada 2014 -

Vlada 2014 -

Temo vidijo: vsi
««
3 / 69
»»

driver_x ::

sensei je izjavil:

A pa kdo ve kaj počne dobrega, če se osredotočimo na pozitivno?


To naj povedo tisti, ki ga hvalijo.

Jupito ::

sensei je izjavil:

A to je dobr al slabo?


Erm... Ni mogel narediti drugače, ker je uradna politika komisije pač takšna? :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

MrStein ::

Erjavec že muti:
Novi predsednik DZ-ja je postal Milan Brglez. A okoli položaja se že zapleta, saj je Erjavec dal vedeti: Če gremo v koalicijo, želimo mesto zase.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Karla bi morali enkrat za spremembo pustiti v opoziciji.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Invictus ::

Poldi112 je izjavil:

Karla bi morali enkrat za spremembo pustiti v opoziciji.

Se strinjam.

ZL bi šla lahko v vlado, zdaj bodo pa spet samo pametovali ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Fritz ::

Invictus je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Karla bi morali enkrat za spremembo pustiti v opoziciji.

Se strinjam.

ZL bi šla lahko v vlado, zdaj bodo pa spet samo pametovali ...

Vloga konstruktivne opozicije je lahko čisto ok. In zakaj bi šli v vlado, če vsi vemo, da vlada nima veliko izbire kot narediti marsikatero potezo v smeri, ki je v popolnem nasprotju z ideologijo ZL.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Glugy ::

Pri ZL so že rekli da ne gredo v vlado in to dokončno. Vsaj kolikor so zaenkrat zagnani pri načelnosti dvomim da bi kar tako popustili in se premislili.

Če tko mal gledamo torej ZL odpade, Desus je preveč muhast in se zmišljuje(enkrat bi imel predsednika DZ enkrat ne, pol pa spet bi) torej odpade.
Rekel bi da ostane SD in pa NSi, ki se pa popolnoma ne marata in zanalaš obe dajata popolnoma nasprotujoče si zahteve (npr socialna kapica). Torej da bi bila oba notr odpade.
Ostane še ZaB, ki tud ni idealno ampak bi pa načeloma lahko šlo skupaj z eno od teh dveh strank (SD, NSi).
Če se gre z NSi bo to komaj polovica parlamenta, če pa SD bo to en glas več od večine kar je zadosti.

Torej po moji matematiki in če bi hotel kolikor toliko trdno in ne preveč muhasto in izsiljevalno vlado potem mora Cerar v vlado vzet SD in ZaB. S tem ne govorim da sta to dobri ali kvalitetni stranki ampak da bi bilo to najbolj taktično. Zdej če bo pa SD še naprej vztrajal pri tem da mora Desus tud v vlado al pa oni ne grejo potem pa je čas za nove volitve. Ker kako boš sestavljal vlado če pa niso bodisi načelni bodisi kompatibilni?

Cervantes ::

Dokončno... v politiki ni nič dokončno.
8-)

Okapi ::

Cerar je dobil veliko poslancev, ampak še vedno premalo, da ga ne bi vsi potencialni "koalicisti" poskušali izsiljevati. Erjavec ve, da bo brez njega težko sestaviti koalicijo, pri NSi vedo, da bi jih Cerar imel na vsak način rad v vladi (da koalicija ne bo izpadla preveč levo). Bratuškova pa upa, da jo bo Juncker izbral za komisarko in ji dol visi za vse drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nokkj ::

(dodatek) .... evropski socialni demokrati pa na veliko navijajo za v EU dosti bolj izkušeno Tanjo Fajon in potem bi Alenka Bratušek morala ostati doma...

Spy ::

Glugy je izjavil:

Vsaj kolikor so zaenkrat zagnani pri načelnosti


A to misliš na potovanje Zaluna v neoliberalistične ZDA? :)

MrStein ::

A ste opazili kako nam gospodarstvo raste? :)

Smo bili do Alenke nepravični.

http://www.bloomberg.com/quote/SBITOP:I... (klikni "1Y" prikaz za pregled leta)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ZaphodBB ::

MrStein je izjavil:

A ste opazili kako nam gospodarstvo raste? :)

Smo bili do Alenke nepravični.

http://www.bloomberg.com/quote/SBITOP:I... (klikni "1Y" prikaz za pregled leta)

Alenka je zaslužna za 278.92% letno rast. Sam je Jajo kriv za 250% padec, ostane borih 28.92%!

Glugy ::

Največji hec je da je vlada AB samo izvedla tisto kar je SDS prej nastavil. Zdej pa jamrate da je AB zadolžila bolj kot vse ostale vlade. Ja normalno če je pa SDS-ovski nastavek Slabe banke izpeljala. Tam je pristala velika večina mandatnega dolga.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

MrStein ::

Delavci spet niso plačani za opravljeno delo.

Ampak glavno, da v državi "vse štima"...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

"V osnutku ni niti ene reforme, razen zdravstva, pa še ta je premalo dodelana. Sama pogodba pa kot da bi bila napisana za enoletni in ne štiriletni mandat," nam je dejal vir iz Zaab, ki ne želi biti imenovan.


A to opisujejo svojo vlado ali novo? :))

Vir: http://www.delo.si/55let/na-mizi-cerarj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

Spet desni pljuvajo po naših.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Spy ::

Mr.B je izjavil:

Spet desni pljuvajo po naših.


Zanimiv komentar (alek14):

Z razočaranjem prebiram to naivno razlago "kdo nas je zadolžil". Omenjeni podatki v objavi zgoraj ne odgovarjajo na zastavljeno vprašanje kdo nas je zadolžil. Odgovarjajo le na vprašanje kako je s katero vlado naraščal dolg. Morda se zdi, da je to eno in isto, vendar žal ni. Zlasti v zadnjem delu je v državnem dolgu tudi znaten del bančnega dolga, ki je tja le prenesen, ni nas pa zanj zadolžila takratna vlada, temveč banke (tudi državne) skozi daljše predhodno obdobje.
Odgovor na vprašanje kdo nas je zadolžil zahteva tudi vpogled v verigo državnega odločanja. Veriga odločanja pa se žal konča pri volivcih. Ti so potrdili tako "nacionalni interes" in torej bančni dolg, kot tudi Križaničevo zadolževanje za socialo delavnega ljudstva.
Torej odgovor je: zadolžili so nas volivci RS.

Kakršna koli druga razlaga zamegljuje odgovornost volivcev za nastalo situacijo, za katero (ko bo treba plačati zapitek) bodo skušali odgovornost iskati pri posameznih vladah, ne pa pri sebi. Če moje navedbe ne bi držale, na pričujočih volitvah zadolževalsko naravnane leve stranke ne bi tako odločno zmagale.

Matako ::

Spy je izjavil:

Morda se zdi, da je to eno in isto, vendar žal ni.


Saj tudi odgovor na vprašanje, kdo nas je zadolžil in (bolj ali manj upravičeni) razlogi za to niso isto pa se to vedno meša. Sploh Lenči je rada to dajala v isti koš. Saj nihče ni rekel, da razlogi niso bili upravičeni, ne vem zakaj je tako defenzivna.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

vostok_1 ::

http://www.24ur.com/novice/slovenija/za...

Jp, točno to rabimo. Poostrene inšpekcije ter višje kazni za delo na črno, a še vedno katastrofalno rigiden trg zaposlovanja in opravljanja dejavnosti.

Mr.B ::

Ne potrebujemo koalicijo Miro cerar + SDS. Ta kolicija ima sledeče prednosti :
1. SDS-ov program je bil v zadnjem mandatu edini program žegnan s strani Bruslja. OD AB trojčka ni bil, ker potem nebi imeli v Brzuslju toliko pripomb, oziroma so nam zablokirali vse finančne vire. Morda je tudi zaradi tega prišlo do menjave vlade...
2. Ta koaliciji bi uničila vse ostale izsiljevalske stranke. Ob taki koaliciji bi bile vse te izsiljevalske stranke, brez kakršnih koli možnosti, da bi grozile z ulico, ker se zavedajo, da je država bankrotirala, in da si res ne želiš imeti lačnega ljudstva, ter jim prodajati tisti prejšnji so krivi.
3. Miro Cerar skliče novinarsko konferenco in reče mene ne bodo izsiljevali strici iz ozadja. Nema Junaka v Sloveniji "stric ali pa ne stric" ki bi se lotil demontaže vlade.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ZaphodBB ::

A pol misliš, da bo Cerar Janšev poslanc al kako? Bo imel stranko z enim poslancem?

Ti ga pa tud pihneš no.

MrStein ::

Saj se res govori, da je Cerar osebnost, ampak če pogledaš bolj, vidiš, da ima celo stranko "odzadaj".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spy ::

Zanimivo je, da je Troha in gibanje OPS alternativa že nekaj let, pa ne dobi nobene medijske pozornosti. Medtem, ko so "vstajniki" zdaj v parlamentu.

Troha je začel gladovno stavkati po oddaji o referendumu o zaprtju arhivov. Posnetek o tem so izbrisali in ga je možno najti samo na alternativnih video sajtih.

Gibanje OPS je predvsem proti UDBI in totalni kontroli države.

Glugy ::

Dobit medijsko pozornost je tud ena težka reč če nisi kak tajkunček al pa nekdo k je lutka raznih donatorjev iz ozadja. Že ZL je imela srečo ki se ne bi smela zgodit. SMC je druga zgodba. In medijska pozornost ti če si primern šele da možnost za zmago. Podobno kot pri službi diploma. Zato tud marsikatera alternativa ni nikoli zaživela. Npr pred leti je bila izredno napredna Stranka Ekoloških gibanj, dolgo pred stranko za trajnostni razvoj. Pa glej kam smo prišli. Nikamor.
Pri OPS nevem kok časa deluje in za kaj se prizadevajo bolj podrobno. Ne poznam ozadja Trohine gladovne stavke. Pa ne vem kaj so sploh kej počel pri tem gibanju v vsem tem času obstoja.

So to neka blažja varianta Janševih vernikov? Pač komunisti nas obvladujejo pa te blodnje?

vostok_1 ::

Men je tko legendarno kako lahko ima toliko folka dvojne standarde.

A bi vi recimo sorodniku "posodli" 10k€, če pa imate le 1k€ na računu? Najbrž ne bi, ane.
Začuda pa ko gre na državnem nicoju to ni problem.

Svašta.

PaX_MaN ::

Spy je izjavil:

Zanimivo je, da je Troha in gibanje OPS alternativa že nekaj let, pa ne dobi nobene medijske pozornosti. Medtem, ko so "vstajniki" zdaj v parlamentu.

Morda ima pa slab PR?

Spy je izjavil:

Troha je začel gladovno stavkati po oddaji o referendumu o zaprtju arhivov. Posnetek o tem so izbrisali in ga je možno najti samo na alternativnih video sajtih.

Posnetek česa? Soočenja o referendumu o arhivih?

Spy je izjavil:

Gibanje OPS je predvsem proti UDBI in totalni kontroli države.

To zgleda bolj kot gibanje usekanih.:8)

Spy ::

PaX_MaN je izjavil:

Spy je izjavil:

Zanimivo je, da je Troha in gibanje OPS alternativa že nekaj let, pa ne dobi nobene medijske pozornosti. Medtem, ko so "vstajniki" zdaj v parlamentu.

Morda ima pa slab PR?


Želel sem izpostaviti zanimivost, da so določeni ljudje ali okvirno definirane skupine ljudi medijsko bolj izpostavljeni od drugih. Na primer stranka brez programa, ki - kot kaže - se ji sploh ne mudi sestaviti vlado (to je delovati v dobro državljanov) je dosegla izjemno medijsko pozornost. Tebi se morda to zdi normalno in to najbrž definiraš kot dober PR. Meni se pa zdi, da je to kaj drugega. Če me spomin ne vara je forumaš jype obširno razlagal o pomembnosti vrednotenja programa pri glasovanju za stranko. Kdo ve kako se aplicirajo njegove teorije in ugotovitve na fenomen te stranke?

MrStein ::

vostok_1 je izjavil:


A bi vi recimo sorodniku "posodli" 10k€, če pa imate le 1k€ na računu? Najbrž ne bi, ane.
Začuda pa ko gre na državnem nicoju to ni problem.

Če imam v kleti pol kile zlata, komot.

(ne vem sicer o kakem državnem posojilu pišeš)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

Želel sem izpostaviti zanimivost, da so določeni ljudje ali okvirno definirane skupine ljudi medijsko bolj izpostavljeni od drugih.
Einstein;) Eni so pač zanimivejši (lepši, boljši, pametnejši, bogatejši, večji, zvitejši ...) kot drugi. Zbiralci odpadnih kovin so tudi bolj medijsko izpostavljeni od filatelistov, pa nogometaši bolj od šahistov. In kaj zdaj?

O.

Invictus ::

Davki niso problem, ampak je problem predvsem v državi ki ne preganja slabih direktorjev in jih ne spravi na kako črno listo in v zapor.

Obstoječa zakonodaja omogoča prekleto hude kazni za direktorje, ki so zafučkali podjetje, ampak če te noben ne preganja, potem lahko počneš kar hočeš.

Da omenim samo dve kršitvi ...

1. Neplačilo prispevkov delavcev. Direktor je odgovoren s svojim premoženjem za kazen.

2. Neprijava stečaja, ko je podjetje že finančno čisto v podnu. Direktor mora v dveh mesecih razglasiti stečaj. če ga ne, je kazen do 250.000 EUR. Osebno zanj.

Dokler se te osnovne stvari ne uredijo, je debata o socialni kapici in davkih povsem nepomembna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

Kateri direktor pa izčrpava podjetje, ki ga je sam ustanovil in laufal n-let? Malo nič jih je. Še posebej, če ima družino not zaposleno.
Davki so previsoki v neprimernem času. In problem niso le davki.

Sicer pa zakaj za varilca rabiš licenco oz. strokovni izpit za programerja pa ne?

jype ::

Jaz nisem trdil, da imamo dobro zakonodajo, ki na kakršenkoli način lajša poslovanje, ker to ne drži.

Da država ne deluje pa to seveda ne pomeni na noben način. Če si zlomim nogo, ne bom umrl zaradi gangrene, če mi zagori bajta, ne bo pogorela cela ulica in če moram v Maribor mi ni treba peš po gozdu, ker je do tja celo avtocesta, poleg železnice.

Strinjam se, da je veliko reči treba popraviti, ampak trenutno imam na političnem odru na izbiro samo dve resni opciji: Eno, ki ne ve, kaj bi in eno, ki bi rada blaginjo srednjega razreda "izboljšala" tako, da vzame že zdaj depriviligiranim skupinam. Vse opcije, ki so na voljo, so že imele priložnost pokazat svoj obraz in obraz bivše LDS se mi zdi še vedno znatno manj odvraten kot obraz SDS.

Ko bo na voljo opcija, pri kateri bom lahko volil "za", namesto trenutnega "proti", bom navdušen, nikakor pa ni videti, da bi se to lahko kmalu zgodilo, ker trenutno nihče ne dela na tem (vsaj javno ne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

da vzame že zdaj depriviligiranim skupinam

Ne vidim kje si ti to našel. Valjda nikjer eksplicitno, ampak jaz tudi implikacije nisem zaznal na to temo. Da ne gre slučajno za zmoto v smislu: "zmanjševanje stroškov dela" == "nižanje plač", katero čedalje pogosteje zaznavam pri levičarsko usmerjenih ljudeh.

jype ::

ZaphodBB> ampak jaz tudi implikacije nisem zaznal na to temo.

Nisi tako občutljiv na to problematiko, ker nimaš znancev iz skupin, ki jih "klena slovenska desnica" ne mara.

ZaphodBB> Da ne gre slučajno za zmoto v smislu: "zmanjševanje stroškov dela" == "nižanje plač", katero čedalje pogosteje zaznavam pri levičarsko usmerjenih ljudeh.

Tega mene v resnici ni strah. Prej ali slej bo treba sprejeti dejstvo, da mora tudi celoten javni sektor postati odgovoren za svojo učinkovitost in brez odpuščanja nesposobnih zagotovo ne bo šlo.

Ja, zavedam se, da je znaten del tega javnega sektorja volilcev "leve sredine", ki jim v zameno rihta službe, ampak žal je slovenska "desna sredina" potrdila moje pričakovanje, da je eden glavnih ciljev vsakokratnih oblasti skozi koruptivno zaposlovanje proračunska sredstva prelivat v žepe žlahte in kolegov. Tudi glede novih oblasti ne gojim nobenega upanja, da bodo to spremenile, če pa ja, pa super.

Kar me v resnici skrbi, je vztrajno ponavljanje sovražnega govora članov strank, tako v parlamentu kot v javnem političnem življenju, ko gre za vprašanja šibkih skupin. Skrbi me predvolilno namigovanje, da "Srbi hočjo met kr svojga poslanca" in podobne obscenosti, ki podpihujejo sovraštvo do manjšin, do katerih nimam _nobenega_ odnosa, pa se mi zdi, da si zaslužijo popolnoma enako spoštovanje kot kdorkoli drug, vključno s Slovenci, ne glede na to, ali je to spoštovanje vzajemno, ali pa ne. Pravice manjšin ne morejo biti predmet takšnih razprav, ker z dokumentarno natančnostjo poznamo posledice, ki eventuelno sledijo. Takih si na oblasti ne želim dovolj močno, da sem pripravljen odit na volitve in oddati glas za najmanj slabe nasprotnike, ki se dovolj glasno ne strinjajo s takšno politično opcijo.

ZaphodBB ::

Nisi tako občutljiv na to problematiko, ker nimaš znancev iz skupin, ki jih "klena slovenska desnica" ne mara.

Imam jih, ravno tako imam znance iz skupine "klene slovenske desnice". In ravno zato me ne skrbi. Ker vidim, da bedaki so občasno sicer glasni ampak nimajo nobene besede in jih nihče ne upošteva. Tudi v splošnem se mi zdi, da je na primer protičefurska retorika močno izgubila zagon napram sredini 90h let.

Dejanj proti drugačnim, pa sploh ne zaznavam. Po moji presoji izven političnega cirkusa nihče ne krati pravic marginalnim družbenim skupinam.

Ta problematika se mi zdi podobna oni histeriji o lačnih otrocih, o katerih vsi govorijo - pokazat jih pa ne zna noben, vsi pa vejo da jih je "veliko tam zunaj".

Skrajna desnica v Sloveniji po moji oceni ni problem. Vsaj ne večji od skrajne levice, ja vas gledam Hanžek, Semolić, Štrukelj et al.

thramos ::

@jype: In s tem del ljudi tlačiš v vedno večjo ekonomsko bedo. Posredno jim kršiš osnovne človekove pravice, ampak ti je zanje vseeno (verjetno zato, ker nimaš znancev iz teh šibkih skupin). Pomembno pa je, da se ne kršijo nekatere druge pravice, praviloma višje na lestvici človeških potreb, tvojih kolegov in sodelavcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

jype ::

thramos> In s tem del ljudi tlačiš v vedno večjo ekonomsko bedo.

Če bi bil Janša, bi zdaj rekel "Vsi lahko igrajo loto."

Ja, vem, ampak ekonomska beda je slepa in ne izbira ljudi glede na njihovo poreklo, zato je manj nepravična.

ZaphodBB> Ta problematika se mi zdi podobna oni histeriji o lačnih otrocih, o katerih vsi govorijo - pokazat jih pa ne zna noben, vsi pa vejo da jih je "veliko tam zunaj".

Fino, ampak otroci so pri nas od lakote nazadnje umirali med drugo svetovno vojno, nazadnje protipravno prisilno deportirali z lastne zemlje so pa etnično skupino v 21. stoletju. "Za lastno varnost!", se razume.

ZaphodBB> Skrajna desnica v Sloveniji po moji oceni ni problem. Vsaj ne večji od skrajne levice, ja vas gledam Hanžek, Semolić, Štrukelj et al.

Tebi se sanja ne, kaj je skrajna levica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

Tebi se sanja ne, kaj je skrajna levica.

No pol pa skrajni zmerno sredinski aktivisti. Je to bolje?

Fino, ampak otroci so pri nas od lakote nazadnje umirali med drugo svetovno vojno, nazadnje protipravno prisilno deportirali z lastne zemlje so pa etnično skupino v 21. stoletju. "Za lastno varnost!", se razume.

Nehi se sprenevedat. To je gangsterska družina, ne pa družina ki je ne marajo zaradi barve kože. Če bi vsake kvatre preveril kako se kaj imajo bi ugotovil, da na zanimiv način izkazujejo hvaležnost skupnosti, ki jih je sprejela v svoje vrste.

nejclp ::

jype je izjavil:


Ja, zavedam se, da je znaten del tega javnega sektorja volilcev "leve sredine", ki jim v zameno rihta službe"

Ok, odkod ti pa to zavedanje? Meni se nekak zdi, da je delež levih in desnih v javnem sektorju, enak deležu levih in desnih v splošni populaciji. A to obstajajo kšne empirične raziskave al kaj?

thramos ::

jype je izjavil:

Ja, vem, ampak ekonomska beda je slepa in ne izbira ljudi glede na njihovo poreklo, zato je manj nepravična.


Pravzaprav jih.

Pa tudi če bi bila bolj pravična (;((), je bolj ponavadi bolj uničujoča, kot je pomanjkanje drugih, manj elementarnih pravic.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Jaz nisem trdil, da imamo dobro zakonodajo, ki na kakršenkoli način lajša poslovanje, ker to ne drži.

Da država ne deluje pa to seveda ne pomeni na noben način. Če si zlomim nogo, ne bom umrl zaradi gangrene, če mi zagori bajta, ne bo pogorela cela ulica in če moram v Maribor mi ni treba peš po gozdu, ker je do tja celo avtocesta, poleg železnice.

Strinjam se, da je veliko reči treba popraviti, ampak trenutno imam na političnem odru na izbiro samo dve resni opciji: Eno, ki ne ve, kaj bi in eno, ki bi rada blaginjo srednjega razreda "izboljšala" tako, da vzame že zdaj depriviligiranim skupinam. Vse opcije, ki so na voljo, so že imele priložnost pokazat svoj obraz in obraz bivše LDS se mi zdi še vedno znatno manj odvraten kot obraz SDS.

Ko bo na voljo opcija, pri kateri bom lahko volil "za", namesto trenutnega "proti", bom navdušen, nikakor pa ni videti, da bi se to lahko kmalu zgodilo, ker trenutno nihče ne dela na tem (vsaj javno ne).


Jaz mislim, da so druge opcije, ampak se jih ne voli ker vsi mislijo, da jih ne bo noben volil. Drugače povedano, strah jih je zmage SDSa.

jype ::

nejclp> Ok, odkod ti pa to zavedanje? Meni se nekak zdi, da je delež levih in desnih v javnem sektorju, enak deležu levih in desnih v splošni populaciji. A to obstajajo kšne empirične raziskave al kaj?

Ja, saj. Delež levih v splošni populaciji je znatno večji od deleža desnih, zato sklepam, da je v javnem sektorju enako.

vostok_1> Drugače povedano, strah jih je zmage SDSa.

Ja, upravičeno.

thramos> Pa tudi če bi bila bolj pravična (;((), je bolj ponavadi bolj uničujoča, kot je pomanjkanje drugih, manj elementarnih pravic.

Zato pa imamo socialno državo, da ljudje ne umirajo od lakote.

ZaphodBB> No pol pa skrajni zmerno sredinski aktivisti. Je to bolje?

Ne. Skrajna levica so anarhisti, ki so v metodah podobni vsem ostalim skrajnežem. Ne varčujejo z nasiljem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

Ne. Skrajna levica so anarhisti, ki so v metodah podobni vsem ostalim skrajnežem. Ne varčujejo z nasiljem.

Sori stari, ampak to kar dela Semolič je zame nasilje. In oba dobro veva, da anarhija ni avtomatsko nasilje. Pa tudi pod skrajnost si ti mislil skrajnost metod za uveljavljanje ideologije jaz pa skrajno lego idej na osi.

Pa saj menda veš kaj sem hotel povedat, pa me samo dražiš za zabavo.

thramos ::

jype je izjavil:

Zato pa imamo socialno državo, da ljudje ne umirajo od lakote.


A, pol pa ni panike.

Mamo tudi državo, ki poskrbi, da težaki ne pobijejo homoseksualcev. Vse je ok.

8-O

s6c-gEL ::

Zato pa imamo socialno državo, da ljudje ne umirajo od lakote.

Nope, imamo Karitas, RK in podobne ustanove, ki opravljajo naloge, ki bi jih morala početi država.

ZaphodBB ::

A lahko prosim ne nalagmo najodgovornejših nalog najnesposobnejšim in najmanj motiviranim/mandatiranim sodržavljanom. Hvala!

Cervantes ::

ZaphodBB je izjavil:

A lahko prosim ne nalagmo najodgovornejših nalog najnesposobnejšim in najmanj motiviranim/mandatiranim sodržavljanom. Hvala!

Se strinjam. Ampak kako kaniš to preprečiti?8-O

jype ::

thramos> Mamo tudi državo, ki poskrbi, da težaki ne pobijejo homoseksualcev. Vse je ok.

Yup. Ko zmaga SDS, pa take države nimamo več. Saj zato.

ZaphodBB> A lahko prosim ne nalagmo najodgovornejših nalog najnesposobnejšim in najmanj motiviranim/mandatiranim sodržavljanom. Hvala!

Se javiš? Kako se imenuje tvoja lista?

ZaphodBB> Pa saj menda veš kaj sem hotel povedat, pa me samo dražiš za zabavo.

Ja, ampak to, kar Semolič počne, ni nasilje - je "politics as usual". Saj voliš zoper njega, čeprav raje ne bi volil za tistega idiota, ki si mu podaril glas, kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Cervantes ::

jype je izjavil:

thramos> Mamo tudi državo, ki poskrbi, da težaki ne pobijejo homoseksualcev. Vse je ok.

Yup. Ko zmaga SDS, pa take države nimamo več. Saj zato.

ZaphodBB> A lahko prosim ne nalagmo najodgovornejših nalog najnesposobnejšim in najmanj motiviranim/mandatiranim sodržavljanom. Hvala!

Se javiš? Kako se imenuje tvoja lista?

ZaphodBB> Pa saj menda veš kaj sem hotel povedat, pa me samo dražiš za zabavo.

Ja, ampak to, kar Semolič počne, ni nasilje - je "politics as usual". Saj voliš zoper njega, čeprav raje ne bi volil za tistega idiota, ki si mu podaril glas, kajne?

Sorry, ampak ko poslušam Semota me obhajajo podobni občutki, kot če poslušam Jajota.
V nebo vpijoče nebuloze.
««
3 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cerar ni več predsednik vlade! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22840955 (34196) Jupito

Več podobnih tem