» »

DC > AC converter

DC > AC converter

xxurban ::

Naročil sem tole: LINK
Kmalu ugotovim da rabi AC 12V. Zadevo bi rad imel na bateriji, zato me zanima kako bi dobil iz 12VDC 12VAC.

Hvala za pomoč!

jjedat ::

To je čisto preprosto najprej poglej na element,ki se imenuje bridge rectifiers(diodni mostič) kje je oznaka za + in kje - in povej če imaš to označeno gor na elementu, aja pa to boš napajal iz akomulatorske baterije?

čuhalev ::

Napajati to iz baterije je sicer izvedljivo, vendar nepraktično. Ker potrebuješ +12, 0 in -12 voltov, bi lahko vezal dve bateriji zaporedno, če znaš, potem veš, kaj mislim, sicer ne tega delati.

xxurban ::

Napajal bom iz več baterij ali akumulaorja. Če je res tako zapleteno, potem bom raje poiskal plošče, ki podpirajo DC tok.

xxurban ::

Tole izgleda bolje: LINK

jjedat ::

Zakaj +12,0 in - 12 če lahka preklopiš direkt na diodni mostič - baterije na - pol in + baterije na plus pol diodnega mostiča pomojem bi to moralo delovat al potrebuje tisto 0 vmes.

čuhalev ::

Če hoče priklopit zvočnik, potrebuje 0 vmes.

jjedat ::

Ka pol bi to šlo da maš +12v pa -0 nimaš pa -12

negotiator ::

jjedat je izjavil:

Zakaj +12,0 in - 12 če lahka preklopiš direkt na diodni mostič - baterije na - pol in + baterije na plus pol diodnega mostiča pomojem bi to moralo delovat al potrebuje tisto 0 vmes.

če ti slučajno misliš, da bi recimo priklopil + in - iz baterije na usmerniški mostiček in ven dobil izmenično napetost, ti lahko povem, da ni niti približno tako preprosto in ne bo delovalo. obratno (iz ac v dc) deluje ampak to je pa tudi vse, kar lahko narediš z usmer. mostičem. če bi bila zadeva tako preprosta, kot si opisal, bi bilo mnogo električnih naprav precej lažjih in manjših in rabile bi precej manj komponent.

lp
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

jjedat ::

Dober v drugačnem pomenu bom povedo.Mislim tak da bi poiskal samo+in- pol na plošči(TISKANEMU VEZJU) in direkt gor priklopo akumolator tako imam jaz nareto pa deluje pa sem si sam doma naredo ojačevalnik z tda2050 pa imam tudi vmes diodni mostič. takrat ko pa ne napajam iz transformatorja pa poiščem + in - pol pa gor priklopim akumulator.

negotiator ::

jjedat je izjavil:

Dober v drugačnem pomenu bom povedo.Mislim tak da bi poiskal samo+in- pol na plošči(TISKANEMU VEZJU) in direkt gor priklopo akumolator tako imam jaz nareto pa deluje pa sem si sam doma naredo ojačevalnik z tda2050 pa imam tudi vmes diodni mostič. takrat ko pa ne napajam iz transformatorja pa poiščem + in - pol pa gor priklopim akumulator.


Aha, to je pa že drugo, ti pač misliš, da bi samo by-pass naredil preko AC-DC konverterja na samem ojačevalniku? Ja, to bi pa šlo, če je ojačevalnik tako izveden, pa če bo lahko našel te priklope.

lp

Zdaj razumem, ti si hotel povedati, da bi preprosto na usmerniški mostiček priklopil napajanje direktno na + in - od mostička in tam napajal preko DC, ja to bi pa šlo, ja. Če bo vedno imel na akumulatorju, lahko celo odlota stran kondiče in mostiček, pa direktno priklopi. Ali pa celo stikalo naredi za preklop med AC in DC napajanjem.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

xxurban ::

Ja to bi še šlo, vendar ne vem če je ojačevalec tako narejen. Ne razumem, zakaj se ojačevalec priklopi na AC in nato pretvori v DC :|
Sicer pa sem že našel podobnega, ki se priklopi direkt na DC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxurban ()

jjedat ::

Tako sem to jaz imel v mislih ja. Drugače pa lahko kupiš drugega kot si predlagal pa ga lahko direktno napajaš z akomulatorjem.
Drugače pa jaz tudi potrebujem pomoč glede izdelave ojačevalca in bi prosil tebe negotiator če bi mi lahko kako pomagal moj link do mojega foruma je pa tukaj Transformator iz napajlnika, predelava za ojačevalnik tda7294

Duhec ::

xxurban je izjavil:

Ja to bi še šlo, vendar ne vem če je ojačevalec tako narejen. Ne razumem, zakaj se ojačevalec priklopi na AC in nato pretvori v DC :|
Sicer pa sem že našel podobnega, ki se priklopi direkt na DC.

Kako ne razumeš? Pač so različne izvedbe za različne potrebe uporabnikom. na tebi je, da izbereš model, ki odgovarja tebi.
Problem bi bil, ker ti ob priklopu akumulatorja ne bi delovala 7812 in 7912 regulatorja napetosti, ker potrebujeta za stabilno delovanje vhodno napetost vsaj 14,5 do 15V=.
Sicer pa je zdaj ta skrbo odveč, ker si nabavil tako verzijo, ki se direktno priklopi na 12V=.
http://blackbird.si/

negotiator ::

xxurban je izjavil:

Ja to bi še šlo, vendar ne vem če je ojačevalec tako narejen. Ne razumem, zakaj se ojačevalec priklopi na AC in nato pretvori v DC :|
Sicer pa sem že našel podobnega, ki se priklopi direkt na DC.


Gre za to, da imaš ti ojačevalec lahko tudi doma, v neki DIY škatli, ki jo lahko potem priklopiš preko trafota direktno v vtičnico, rabiš samo trafo, nič drugega. Predstavljaj si, da za domač stereo vedno polniš akumulatorje, ali pa, da moraš kupit cel usmernik, namesto samo transformatorja. No, zdaj veš, zakaj je tako. Če rabiš ojačevalec za doma, ponavadi vzameš na AC, razen, če nimaš že usmernika, ki ga je sposoben napajati. Če kupiš ojačevalec za DC napajanje, pa rabiš baterijo ali kompleten usmernik (smps ali vključno trafo, mostiček, kondenzatorje, ter regulator, če se lotiš DIY linearnega usmernika).

LP
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Ve kdo razložiti ta DC - AC inverter ? http://solarno.hr/katalog/proizvod/0262...

Ok do sedaj smo imeli modificiran sinus 800W/1600W, torej kolikor razumem 1600W zagonske moči in 800W konstantne ? Ne vem zakaj pa tukaj tako piše:
tip: cisti sinus 900W
konstantna snaga: 600W
vršna snaga: 1200W


Zakaj sploh omenjajo oz. se imenuje 900W če je 600W konstantna moč in 1200W kratkotrajna ? Sem kaj zgrešil ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Spajky ::

Vršna (peak) = spica sinusoide in je 2x efektiva (nominal snaga) 600W ... tisto so dodali, da marketinško zgleda bolj privlačno >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

oemdzi ::

Aha torej je max 600W, recimo 700W vrtalni stroj gor ne dela (mogoče če ga ne dam na max :P ) ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

jest10 ::

Dela, ampak samo določen čas.
Recimo moj 700W inverter ima 700W stalno, 800W za 3min in 1400W za par s.
Pri tvojem so podatki malo čudno zapisani(kaj je 900W??), pa tudi spajky ti je narobe povedal-teh 1200W pri tebi je max moč, ki jo je pretvornik kratkotrajno zmožen spraviti iz sebe.

Ker vrtalnika zelo verjetno ne boš tiščal 10+min na max, si lahko brez skrbi. Itak pa ima vsak spodoben pretvornik zaščito pred pregrevanjem;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pretvorba 6V AC v 6V DC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163426 (2830) lovro535v2
»

Ojačevalec v avtu-kako narediti, da se bo izklopil ob vzemu kontakta?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
214574 (4238) dba
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265041 (4638) jRk0
»

Polnilec za akumulator iz računalniškega napajalnika?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
65605 (5438) Brane2
»

Nadomestilo za baterijo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151349 (1233) fAtso

Več podobnih tem