» »

Ojačevalec v avtu-kako narediti, da se bo izklopil ob vzemu kontakta?

Ojačevalec v avtu-kako narediti, da se bo izklopil ob vzemu kontakta?

T-Majo ::

Živjo

Imam težavo. Zamenjal sem akomulator vendar je isto. V avto imam direktno iz akomulatorja vezan ojačevalec za woofer. Težava je v tem, da ko ugasnem avto in vzamem ključe ven, ojačevalec še vedno dela (gori power lučka). Radio se seveda ugasne.

Je možno kaj glede tega storiti? Da ko bi bil avto ugasnjen bi tudi ojačevalec ugasnil popolnoma. Ne gre to za nevem kakšno High-end opremo, vendar sprazne avto če ga ne prižgem kakšen dan in pol.

Kot malo offtopic bi še vprašal nekaj:

Sedaj imam avto radio Pioneer DEH 5630 MP in ga bom prodal. Zamenjati ga mislim za Pioneer DEH 2120 UB / 2100 UB zaradi USB vhoda. Ima kdo kakšne izkušnje z njim? Za to ceno se mi zdi odličen. Gledal sem tudi LG-ja, ki je cenejši in ima isto funkcij, vendar pravijo da se v kvaliteti kar pozna.

LP

cekr ::

Na priključku za avtoradio je ena od žic, ki je temu namenjena.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

RbOBoIJgE ::

Se mi zdi da ima avtoradijo za to opravilo Remote žico ki jo priklopiš na ojačevalec in ko ugasneš radio se ojačevalec tudi vgasne. Vsaj jaz sem imel tako naštimano.
lp
zakaj dones če se da preložit na jutr

T-Majo ::

Ja kako pa naj vem kater kabel je? Potem moram ta kebel napeljati do prtjažnika, kje je ojačevalec?

Bellzmet ::

Ja seveda. Ponavadi je zraven cinch (signal) kabla, ki je napeljan od radia do ojačevalca, še tanka "remote" žička, ki skrbi za to, da se ojačevalec prižge/ugasne takrat kot npr. radio oz. avto. To vštekaš v avtoradio in na drugi strani v ojačevalec.

T-Majo ::

Aja zraven činč kabla je še ena tanka žička. Samo zdaj bo težava ko nevem, kam pride vezana na radio in ojačevalec.

Bellzmet ::

Ja poglej v navodila od ojačevalca in radia. Lahko da piše kar remote.

T-Majo ::

Žal nimam nič, ker je to že bilo v avto, ko sem kupil.

Pyr0Beast ::

Pa si na stikalo nastimaj. Vsaka resitev je cenejsa od variante da akku popolnoma spraznes in s tem unicis.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dba ::

na ojačevalcu imaš priključek, ponavadi med priključki za maso in + napajanje. na njemu piše remote, ali kaj podobnega.

na radiju pa je med konektorjem, ki je "štekan" v radio in med iso konektorjem na katerega so priklopljeni ostali kabli tudi en moder kabel na katerem pise remote ali pa power antena, ali kaj podobnega.

med ta dva priklopa daš en dodaten vodnik recimo 1mm2, zaželjeno modre, oranžne ali rumene barve...
Uporabo kar žice ki se drži činč kabla pa nebi priporočal, ker je ponavadi katastrofalno tanka in se velikokrat pretrga, potem pa se ljudje čudijo zakaj ne dela...

potem bi pa to moralo delat kot se reče ;)

T-Majo ::



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

T-Majo ::

Takole imam zvezan, slabo se vidi ker je s telefonom slikano. Betery pa remote je povezan z žičko, potem je pa na remote on tanek kabel, na bateri pa pa kabel z baterije. Graund je pa posebaj na avto pleh.

Kaj pa pri radio? Zaenkrat ne fukncionira. :(

Bellzmet ::

HUH battery pa remote ne bi smela biti povezana! Kdo je pa tole vezal!? Ojačevalec mora biti vezan en kabel direkt na akumulator in en kabel (ground) na šasijo avtomobila. Ni med sabo povezovati!

Če je tisti tanek remote kabel iz ojačevalca že povezan kam v radio potem odstrani debeli kabel med battery in remote na ojačevalcu in bo zadeva verjetno delala.

T-Majo ::

Če tist kabel odstranim ojačevalec ugasne. Prvo morem ugotoviti, kje se na radio pravilno veže remote.

Bellzmet ::

Ja itak da ugasne, sedaj je tako povezano, da je ojačevalec skozi prižgan, ker ima skozi štrom.

Naredi kakor si napisal. Poglej na radiu kje je remote in vštekaj notri tanek kabel. Pred tem pa na ojačevalcu odstrani povezavo med battery in remote. Potem bo delalo.

K0K0 ::

Remote je ponavadi modre barve, tko da išči moder kabel ki gre iz avtoradija.

T-Majo ::

Ok sem našel in naredil po tvoje Bellzmet. Deluje. Zdaj še samo nov radio in to je to. Hvala.

Drugače pa kakšen se vam zdi radio:

http://www.mimovrste.com/artikel/130006...

Pyr0Beast ::

Pa kaj izoliraj da ne bos avta zakuril.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bellzmet ::

Glede radia pa ne vem. Pojdi na Avtoakustika forum malo pogledat. Čeprav je veliko možnosti, da jih bo kar nekaj reklo, da je vseeno kateri avtoradio kupiš za 100 EUR, ker so itak vsi enako slabi.

Mr.Nice ::

T-Majo zakaj pa imaš kable kar tako sneto izolacijo?Zakaj nimaš lepo narejeno s kablšuhi, bi vse skupaj lepše in varneje izpadlo:)
Tak da pazi, v avtu lahko kaj hitro zakuriš, ker vsak misli, da 12 V ni nič kaj, ja kaj pa amperaža???Na to si pomislil T-Majo?
Nočem nekaj pametovati ampak ti želim, da ne bi imel škode na avtu, oziroma še huje, da ne boš ti poškodovan.

pa lep pozdrav
Dont worry.......be happy!!!:)

shark_nm ::

hehe iz prve roke lahko povem kako se avto skor zapal :D. Ven sem dajal radio in je bila še odprej notter nezaščitena žica, ki je padla na avtoradio (ohišje radia je ozemljeno)in v trenutku se je kabel spalu...kadil ose ko zmešano. Dobr da sem hitro odpel aku. Škode ni bilo dost...le eno popoldne dela za izolirat ponovno par kablov. Avtoelektrika je drgač zajebana reč ;)

dba ::

joj katastrofa kak je to povezano? a bi rad flambiral avto?!? Dej se čimprej zapel do enga avtoakustičarja pa mu daj 50€, da ti to konkretno porihta! Povej od kod si, pa ti lahko svetujem koga v tvoji bližini, ki bi ti to lepo porihtal!

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avtoakustika

Oddelek: Na cesti
91534 (1253) ciklon
»

avto ne vžge zaradi priklopljenih wooferjev. kaj narediti?

Oddelek: Na cesti
91519 (1275) mihec87
»

priklop ojačevalca na avtoradio

Oddelek: Na cesti
186759 (6172) ;-)
»

Napajanje avtoojačevalca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163178 (2986) Jackal
»

Avtoakustika - pok ob vžigu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122740 (2370) wompaone

Več podobnih tem