» »

Problem z grafiko v igrah!

Problem z grafiko v igrah!

ska-core ::

Imam sledec problem in prosim za pomoc ker res ne vem vec kaj nardit...sem poskusu vse kar mi je prislo na pamet - brez uspeha. Torej, imam Sapphire Radeon9000 128 in do pred kratkim je delal odlicno...potem sem zamenjal Win 98 SE za WIN XP in takrat so se zacele pojavljat tezave. Grafika v 3d igrah je "cudna" in prevec temna...npr. v Battlefield 1942 so hise navadne bele kocke(????), okolica je temna, v Fifi2003 so temne tribune, igralci....itd. Tudi ce zvisam brightness na monitorju ostanejo zasenceni predeli popolnoma crni.
Imam najnovejse drajverje za graficno(7.84), najnovejse drajverje od plosce, bios sem tudi updejtal, instaliral SP1 za WinXP in res ne vem vec kaj poskusit. Ima kdo kaksno idejo?

Moja konfiguracija:
Athlon 2200
Asus A7V8X
Sapphire Radeon9000 128
  • spremenil: V-i-p ()

M4TECH ::

Daj si gor win xp brez sp1 in inštaliraj original driverje z cd, ki si jih dobil zraven k grafi. Če pa še takrat nebo šlo, pa preizkušaj druge driverje.

ska-core ::

Ok, najprej hvala za odgovor.
Sej prej sem imel winse XP brez SP1 pa vseeno ni delalo...ce bi delalo vse kot mora nebi niti dajal SP1.
Prosim se kaksen nasvet...ker se ta problem vlece ze par tednov in mi je skoda da imam dokaj novo masino in ne morem nic igrat :(
TNX.

boštjan ::

si naložo popravke za igro

roCkY ::

Kaj pa nastavitve za 3D? Sicer si verjeten že vse sprobov. Pri meni se je slika spremenila, ko sem menov driverje na 3.1. Precej temnej in čudno senčenje. Tud ene stvari so se mal zatikale, ki se prej niso. Ko sem mal pošaru po nastavitvah pa je nekako šlo. Sedaj z 3.2 je bistveno bolje pri privzetih nastavitvah. Niam pa prmerjave s starejšim OS.

ska-core ::

Ja, za battelfield je nalozen patch...tudi nastavitve 3d v winsih sem spreminjal. Sej fifa se se nekako da igrat (ceprav je grdo videt :)), medtem ko Battelfield je popolnoma neigrabilen. Zdaj ze resno razmisljam da bi dal nazaj win 98 SE (z win millenium imam slabe izkusnje in jih ne mislim vec dajat gor). :((((((

Rocky: Tudi jaz za te dve igre ne morem vedeti kako bi mi delale na win 98SE ker jih takrat se nisem imel. Sem pa na win 98SE preigral Mafio in grafika je bla perfektna, svetla, gladko premikanje itd. Tudi ostale igre so delale lepo.

Dr_M ::

se z win2k probi ane...sej probat ni greh:) porocaj..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ska-core ::

Sem slisal da na Win2k so se vecji problemi z igrami kot na XPjih, ali je to res?

Dr_M ::

jest sm od zdej samo 2 stara spila najdu k ne delata dobr v win2k, drugac pa kar dela, dela bols (hitrejs) kot v winxp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ska-core ::

Torej, Battelfield 1942 sem re-instaliral in zdej je normalna grafika...se vedno pa je vse skupaj precej temno, tako kot v vecini drugih 3D iger. Prej sem imel Win 98 SE in isti hardware kot sedaj, igre pa so zgledale 100X lepse. Zanima me ce ima se kdo take probleme z Radeonom (Sapphiretech Radeon9000 128) v WinXP, torej temno grafiko?

TylerDurden ::

Katero verzijo directxa imaš?
Let\'s make some soap ...

ska-core ::

TylerDurden: DirectX 9.0a...sem šel tudi skozi vse diagnostike (dxdiag) kjer pravi da ni problemov.
Danes sem govoru s kolegom in me je preprical da si instaliram Win2k, pravi da pol mi bo delalo vse, bomo vidli....

Hux ::

ja naredi screenshote da sploh vemo o cem govoris. Temno je pac povecaj osvetljevanje sej to v bistvu prakticno pri vsaki igri moras naret.

Lith ::

OK, tud pri men je bil podoben primer, pa sem na koncu malo v gonilnikih povečal GAMMA in brightness, potem pa še PowerStrip instaliral, da lahko izbiram med vnaprej pripravljenimi konfiguracijami nastavitev, pa dela OK. Samo me tudi moti, da moram vedno zaganjat powerstrip (Prophet R8500 LE)

ska-core ::

Hux2: Screenshote za battelfield sem naredu samo nevem kako jih prikazat tle..., za fifo pa nevem kako se jih sploh nardi :)
Lith: Hvala za nasvet, verjetno bom poskusu to varjanto, če ne bom prej inštaliral Win2k.

Vsekakor bom poročal o rezultatih.

ska-core ::

Se javljam z majhno zamudo ;) ...torej instaliral sem Win2k in sem z njimi dosti bolj zadovoljen kot z XPji, vseeno pa problem pri grafiki ostaja enak :( , torej vse je temno. Kolega mi je svetoval naj prodam radeona in kupim geforce FX in da mi bo delalo sigurno ker je geforce kao dosti bolj stabilen in zanesljiv, kaj pravite o temu?

boštjan ::

pa si probal grafo v kerem drugem kompu?

ska-core ::

ne nisem, ampak z graficno je vse v redu ker je delala odlicno dokler sem imel win98...po mojem gre za kaksno nekompatibilnost med drajverji za graficno in drajverji za plosco.

CaqKa ::

Danes sem govoru s kolegom in me je preprical da si instaliram Win2k, pravi da pol mi bo delalo vse, bomo vidli....

Kolega mi je svetoval naj prodam radeona in kupim geforce FX in da mi bo delalo sigurno ker je geforce kao dosti bolj stabilen in zanesljiv, kaj pravite o temu?

kolegu reči naj gre ribe lovit, če nima bolj pametnega predloga kot 'kupi to....'
btw kakšne drivere imaš to ki imajo zaporedno številko 7.84? zadnji atijevi goniliniki so namreč 3.4
pojdi še na rage3d in si tam še njihove tweake dol cufni bodo mogoče kaj pomagali...
vsekakor je napaka softverska in ne hardverska (zaradi tega ker praviš da na win98 dela) zato so izjave tvojega kolega čisto skregane z logiko.
verjetno uporabljaš kake saphire driverje.... uporabi ati referenčne in poročaj.
glede svetlosti pa je čisto normalno. pa kot je že nekdo omenil... svetlost za d3d in opengl lahko naštelaš v control panelu!

boštjan ::

CaqKa, radeon divere lahko poimenuješ na več načinov.
-catalyst3.4
-verzija 7.88 ali
- driverji 6343 (šestka ti pove da so za OS XP/2000)
poimenovanje pa se od verzije ,mislim,da 2.8 uporablja catayst

ska-core ::

Kot si pravilno skelpal sem uprobljal 7.84 drajver za radeon od sapphire(iz www.sapphiretech.com)...medtem sem ze instaliral drajver catalist 3.4 (iz www.ati.com , pod powered by ati) vendar pa je efekt isti. Bom poskusu še malo štelat nastavitve pod control panel.

ska-core ::

po dolgem casu se spet javljam 8-)
no stelanje nastavitev v control panelu ni pomagalo...je pa pomagalo nekaj drugega....
namrec na prejsnjem monitorju mi je vsake tolko trzala slika tako da sem ga medtem zamenjal in na moje veliko zacudenje je bila grafika cim sem vklopu nov monitor normalna! Nikoli si nebi mislu da je lahko monitor kriv za tak problem :| , saj je monitor zgolj "output" torej samo prikazuje sliko ki jo nardi racunalo, ne? Ok ne me zdej narobe razumet in mislit da sem taka mona da nisem znal nastimat brightness in ostale nastavitve na prejsnjem monitorju :)) , saj kot sem ze povedal so zasenceni predeli ostajali temni neglede na to kolko sem osvetlil sliko. No zdej je problem resen ampak se zdej ne morem verjet da je bil kriv monitor!:P

Dr_M ::

a si z monitorjem tut d-sub kabel zamenu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

malo nelogično se vse skupaj sliši.. ker če bi bil kabl ali pa monitor potem bi logično sklepal da bo slika slaba tudi na desktopu...

ska-core ::

dr_m: ja vse sem zamenjal

caqka: ja in tudi monitor je delal lepo na Win98....mogoce je bil pa monitor (drajver)nekompatibilen z Winxp/2000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede izbire Windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
411419 (918) asd_guy
»

Ali ima kdo Radeona na BX plati?!

Oddelek: Strojna oprema
10851 (676) Lith
»

Namestitev grafične RADEON 9000PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
191436 (1108) ali3n
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221783 (1397) daylight
»

win me sux?

Oddelek: Operacijski sistemi
232458 (2275) Matty

Več podobnih tem