» »

Mid Range Gaming PC?

Mid Range Gaming PC?

Luxas ::

Kaj pravte, bo vredu al bi blo kej za zamenjat, da bi bolje skup šlo?

http://pcpartpicker.com/user/Luxas/save...

Predvsem me zanima, če sem izbral dober napajalnik, saj se ne spoznam glih na to kateri so vredu.

Še za tiste, ki se jim ne da odpirat linka:

CPU Intel Xeon E3-1230 V3 3.3GHz Quad-Core Processor
Motherboard ASRock B85 Pro4 ATX LGA1150 Motherboard
Memory Kingston Blu 16GB (2 x 8GB) DDR3-1333 Memory
Storage Transcend SSD340 256GB 2.5" Solid State Drive
Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive
Video Card Sapphire Radeon R9 280X 3GB Vapor-X Video Card
Case NZXT Phantom (White) ATX Full Tower Case
Power Supply Corsair RM 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
Optical Drive Asus DRW-24F1ST DVD/CD Writer

P.S. če ma kdo idejo kje se dobi posamezne komponente čim ceneje, je seveda dobrodošla (:

dottor ::

Osebno bi šel v nakup i5+8GB rama+MX100 256GB SSD. Drugo je bolj po preferencah...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Epialt ::

Novejšo plato uzam, 8gb rama + kingston ni slab je pa dražji,
SSD MX100 256 ali 512, napajalnik pa XFX - edit ( oz. seasonic )
Če boš pa povedu še proračun, ti bomo/bodo pa še bolje sestavili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

NejcSSD ::

- H97 plata
- MX100 SSD
- 8gb rama dovolj
- XFX napajalnik
- naroči na hardwareversand.de preko idealo.de

Imaš tudi namensko temo, kjer smo sestavili že precej konfigov za tak denar.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

djready ::

Vzemi raje xeona 1231 se mi zdi da je 3 eur dražji bo vsekakor boljši xeon kot pa i5 saj je na rangu i7, cena pa je ista i5-4670k.

Kot je reku nejc 8GB bo dovolj in XFX napajalnik, mogoče kako cenejše ohišje pa ti že pride za R9 290.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Luxas ::

Sem posodobil glede na nasvete:

http://pcpartpicker.com/user/Luxas/save...

1231 sem mel že prej v mislih ampak ga tam ne morm izbrati zato sem dal 1230.
Matična je zdaj kar draga, ampak bom raje malo več zapravil pa vzel kakovostno in bo za dalj časa, razen če mi jo spet skuri strela :D Pa še par dodatnih fukncij ma k mislm da bodo prav prišle.
Ohišje ostane, ker hočem ravno tega :P
RAM pravtako 16, da bo za dalj časa. Samo da je zdaj Corsair. Al naj raje Kingston al katerega drugega?
Že prej sem imel ogledanega MX100 pa sem potem dal na spodnjo primerjavo pa se mi je zdej Transcend malo boljši. Je pa res da se ne spoznam kaj je pomembno in sem gledal le kdo ima večino boljšo. Če se da komu razložit zakaj je MX100 boljši bi bil zelo vesel, če pa ne, bom pa kar MX100 vzel glede na to da ga že priporočate.

http://www.ssdreview.com/review/compare...

Pravtako me pa informativno zanima zakaj priporočate XFX namesto Corsair. Videl sem da je neko dobro hlajenje na XFX, ostalo pa se ne spoznam...

Grafična pa ostane ista ker dobim od prijatelja.

Vse skupaj bo okoli 1000eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luxas ()

Janac ::

Zelo lep konfig si sestavil. Glede maticne, nevem ce je res smiselno tolko dat za njo, glede na to, da se xeonov niti navijat ne da?

Grafa ti priporocam, da pogledas malo po bolhi. Dobis celo kako 290x za tak denar.

XFX uporablja "boljso platformo", le ta ima bolj stabilne linije, torej ko pozenes kaj zahtevnejsega, bo linija, ki mora biti okoli 12v tudi minimalno odstopala od takrat ko mas v idlu, tak. Recimo Idle< 11.94v v loadu pa 11.34v, je primer slabega napajalnika. Poleg tega so se kvalitetnejsi elementi, npr japonsko kondici... pa seveda, so pravi napajalniki, v smislu, da npr oglasevanih 650w res drzi, torej Amperov na 12v liniji je okoli deklarirane nominalne moci, v tem primeru 650w.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

Že prej sem imel ogledanega MX100 pa sem potem dal na spodnjo primerjavo pa se mi je zdej Transcend malo boljši. Je pa res da se ne spoznam kaj je pomembno in sem gledal le kdo ima večino boljšo. Če se da komu razložit zakaj je MX100 boljši bi bil zelo vesel, če pa ne, bom pa kar MX100 vzel glede na to da ga že priporočate.

Stvar ni nič boljša, ker uporablja šrot krmilnik (sandforce). Sekvečne hitrosti so mogoče res boljše, ampak tiste številke, ki _res_ štejejo pa itk ta bench ne pokaže.
MX100 je preverjena zadeva in je top za ta denar.

Transcend je pa srednja žalost, ki uporablja flawed kontroler (kr pobrskaj sandforce problems)..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Luxas ::

@Janac:
Najbrž res, bom jutri še malo pogledal če je kakšna druga, ki mi isto ustreza. Bil sem kar impresioniran nad prezentacijo in sem pogleda specifikacije in nekatere dodatne možnosti, ki jih nudi pa sem si rekel zakaj pa ne :P

Hvala obema za razlago glede napajalnika in diska :)

Isotropic ::

vzemi proc z vgrajeno graficno, da bos imel quicksync

hojnikb ::

quick sync je dreka vredn, če kej ceniš kvaliteto.
#brezpodpisa

Isotropic ::

youtube

Luxas ::

Torej sem se odloču da res brezveze tako matično, ampak zdej je pa dilema a nej vzamem Z97 al h97 in od katerega proizvajalca. nekako sem imel v mislih asus, asrock ali gigabyte, ampak nevem kateri je boljši(mogoče celo kateri od nenaštetih?)

Drugače pa ne bom overclockal, bi pa rd da bi bila čim dlje "aktivna" če bom kdaj kaj nadgradil, pa da bo še vedno vse štimal oz. da je več možnosti da bodo prihodnji produkti kompatibilni

Isotropic ::

Z imajo obicajno vec featurjev, ampak mislim da so high-end H tut tam nekje.

djready ::

Vzemi normalno H97 Asrock pro4, čez pol leta pride ven DDR4 in stem tudi nove matične. V roku 3-5 let bo že staro in se bo raje DDR4 vzemalo. Isto z ramom 16giga je preveč za katero koli igro in isto kot z matično pride DDR4, problem bo prodat te DDR3.

Glede da ne boš overclockal je potem H97 boljše / Razen če lahko dobiš Z97 za isto ceno.

Za razliko mogoče vzameš večji SSD
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

Luxas ::

NejcSSD je izjavil:



Imaš tudi namensko temo, kjer smo sestavili že precej konfigov za tak denar.



Misliš "Nakup namiznega PC-ja"? Na forumu pišem šele drugič, ker je bila pri prvi temi pred 4 leti tako dobra pomoč da ni bilo vmes nič treba, zato se bolj ne znajdem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608112649 (66920) Epialt
»

Je ta setup iz hardwaresand okej?

Oddelek: Kaj kupiti
161014 (708) DarwiN
»

Ali je ta PC dober.

Oddelek: Kaj kupiti
181594 (1351) GTX970
»

Nov računalnik do 800 - 1000 eur

Oddelek: Kaj kupiti
412768 (2184) djready
»

Mnenje o nakupu računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
375130 (4506) Shadow666

Več podobnih tem