» »

[DIY] Baterija za robotski sesalnik

[DIY] Baterija za robotski sesalnik

Jst ::

Pred leti sem kupil robotski sesalnik, takrat, ko je bila to novost. Firma je "Bralko". Služi mi dobro, ker imam psa in dvakrat na teden preden grem na sprehod, užgem ta pometač, nato pa še s tisto mogro metlo, ki ima mehanizem za izpiranje.

Nazadnje, pred dvemi leti (bi rekel), sem kupil en paket filtrov, stranskih krtačk in dve baterije. Ena, oo uporabi dvakrat na teden, zdrži ravno nekje eno leto.

Sedaj pa opažam, da bo baterijo treba menjati, nove pa nimam nobene. Ko sem takrat kupoval "na zalogo", je bil en akumulator "uradno" 30EUR, vendar ker sem kupil več stvari, ker je zadeva že takrat bila po mojem mnenju stara, sem dobil velik popust. (Za 2 akumulatorja in vse ostale stvari sem dal samo 50EUR.)

In ker mi še vedno dobro pomete dlake in vse kar je za posesati/pometati, nimam želje, da bi kupil kakšen novi sesalec. Ta zame čisto dobro opravlja svoje delo.


Torej akumulator.

Kolikor se spomnim, je notri 6 baterij. Predvidevam, da NiMh ali pa celo NiCD. Te baterije se pa za smešno nizko ceno dobi vsepovsod.

Spajkanje - NO GO pri meni. Imam dve levi roki za to.

Rad bi pa vseeno probal sam sestaviti en tak akumulator. Enkrat sem nekje videl (pri sosedu, se mi zdi, saj ima samo on takšno delavnico), da obstajajo dve flaške, ena se suši, zato rabiš drugo, da razreči zadevo. Žico daš na baterijo, potem pa z čopičem premažeš in počakaš, da se posuši.

Ali ve kdo, o čem pišem?

Če DA, bi prosil za link ali razlago, če to ni dobra rešitev in kaj in kako naj uporabim.

Če se je kakšen lastnik robotskega sesalca (jaz jim pravim pometači) lotil takšne zadeve, bi ga prosil, da opiše, kako se je zadeve lotil in kakšen je bil rezultat.

Če obstaja kakšna druga, boljša/hitrejša/lažja rešitev, I'm all ears.

Sedaj bo počasi pes menjal dlako in če bi namesto ~30EUR (če bi akumulator sploh še dobil*) porabil drobiž, bi imel za kakšno pijačo več in še imel bi zadeve, ki bi jih lahko uporabil tudi v prihodnosti, mogoče tudi za kakšno drugo stvar.

Ajde slo-techovi, da slišim vaše ideje...

*firmo, kjer sem kupil sesalec, je imel znanec, ki pa se s tem ne ukvarja več.


---

Moram pa povedati, da če na kakšnem dx.com ali kakšnin podobni strani dobim akumulator, bi seveda raje kupil, če bi bila cena smešno nizka. Dosti raje. Vendar kolikor sem iskal, nisem našel nič "pravega".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

stb ::

Najprej definiran kaj rabiš. Kaj od tega?

zee ::

eBay?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jst ::

Ta, ki je 35EUR. Predrago, glede na to, da za 5EUR dobiš takšne baterije.

Zato pa uvodni post, kjer sem vse napisal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

negotiator ::

@jst

nisem imel časa za branje. a ti sprašuješ, kako bi zaspajkal baterije ali, kje bi jih dobil najceneje?
All easy problems have already been solved.

darkolord ::

Kakšne velikosti pa so celice? Ne verjamem, da kjerkoli dobiš 12 takšnih celic za 5 eur.

stb ::

Daj razdri en star battery pack in poglej kaj rabiš, a ne? Tip baterij, dimenzije, voltaža, kapaciteta, število... šele s temi informacijami greš lahko v lov za alternativami in preračunaš, če se ti izplača.

negotiator ::

darkolord je izjavil:

Kakšne velikosti pa so celice? Ne verjamem, da kjerkoli dobiš 12 takšnih celic za 5 eur.



po moje so sub-c

res pa je, da jih nikjer tako poceni ne dobiš 12, kvečjemu eno, največ dve, razen če mu kdo lahko pač zrihta za 5eur...
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosna baterija, cim ceneje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
392587 (737) Samael
»

Kje kupiti poceni NiMH 14.4V 2000mAh baterijo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91825 (1448) Heavy
»

alpha tools (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5828472 (19432) Aar2rk
»

Menjava NiMH baterij v sesalcu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
93023 (2806) T0RN4D0
»

Prevare pri prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
394844 (3627) overlord_tm

Več podobnih tem