» »

Menjava NiMH baterij v sesalcu

Menjava NiMH baterij v sesalcu

klebsiela ::

Zdravo, doma imamo baterijski Elektrolux sesalec.( http://www.nakupovanje.net/electrolux-e... V začetku je super delal, zdaj pa mu moč malo šepa. Po moje baterije. Malo sem gledal, ce se da kje kupiti nov akumulator in ker ni bilo nikjer nic, sem sesalec razstavil in ugotovil, da je notri 10 povezanih 1300 mAh Nimh baterij, made in China. In seveda bi jaz zdaj kupil nove baterije in jih prilotal namesto starih. Ker sem bolj medicinsko usmerjen in se z elektroniko ukvarjam bolj ljubiteljsko me zanima:
Kaj lahko vzamem baterije z večjo kapaciteto, recimo 2800 ali 3500 mAh, ali morajo biti točno 1300? Jih bo polnilec od sesalca vseeno napolnil in potem tudi dalj casa delal?
So važni še kakšni drugi podatki z baterije? ( ne, vem, napetost ali kaj takega?)
Kje bi dobil najbolj ugodne baterije. Pri nas so vse okoli 4 EUR komad, na eBayu pa so po cca 2 EUR.

Hvala

Bojan

69charger ::

Mislim da nima veze koliko so mAh. Samo dalj časa se bodo polnile,če seveda polnilec sploh podpira takšne baterije.

WarpedGone ::

Edini možen problem je "kvaliteta" polnilca. Če je čip-šit-butl izvedba, pol zna drugačna baterija potegnit večji tok, kot se je predvidevalo da ga bo, in se ti pregreje in ckrjot. Če ima pa količkaj vgrajene pameti da polnilno napetost prilagaja polnilnemu toku, pol nebi smelo bit nobnega problema, edino da bi se nekaj dlje polnile.
Elektrolux je ime, ki bi si lahko privoščilo tudi drugo sorto polnilcev.

Js na tvojem mestu bi poskusu. Če crkne, pač kupiš novga, če pa bo delalo, se boš pa fajn počutu. Neprecenljivo :)
Zbogom in hvala za vse ribe

klebsiela ::

OK, bom poskusil in javim rezultat....

BK

MadMax ::

Računaj, da sesalec kuri 4A.
Večina standardnih akumulatorjev bo umrla po nekaj praznjenjih.
Išči nekaj za kratkotrajnejše, a močnejše obremenitve (>3C). Se pravi nekaj takega kot imajo modelarji, povprašaj pri kakem.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pyr0Beast ::

Kupi že zlotan modelarski paket tam 50-80EUR je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Kakšna velikost celic? Najbrž kakšne sub-c nicd... Lahko kupiš ustrezne celice in menjaš, lahko tudi z nimh in večje kapacitete... Zanimiva bi bila predelava na lipo, če imaš doma ustrezen polnilec , in če se ti da ukvarjat z baterijami...3 celični paket 2200 dobiš za kakšnih 15EUR, tokovna zmogljivost 10x previsoka, ni problemov pri dopolnjevanju...

No, pa kupček nevarnosti tudi.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

klebsiela ::

Hmmm, zdaj pa se je stvar malo zapletla. Na pogled so to cisto navadne AA baterije, ovite v modro in na njih pise 1,2V,AA 1300mAh, Made in China Slike priložene. Ne vem, kako bi si pomagal s modelarskim kompletom, ker so posebej zložene, kot se vidi na sliki.

http://www.flickr.com/photos/42041013@N...


Mislite, da res ne bi slo z navadnimi?

LP
Bojan

Pyr0Beast ::

Je tudi velikost enaka navadnim AA ?

Kakor vidim je to poceni zadeva kar se da - glede na to da ni samo en velik paket baterij.
Ko uporabljaš na najnižji moči je aktiven samo en par baterij, srednja 2, in največja vsi pari. (Če sploh ima stikalo za moč - v kolikor ni to samo tipka?)

Posledično na najnižji moči uničuješ baterije, ker se neenakomerno polnijo.

V hoferju si lahko dobil 4AA za 4EUR: Tronic. So sicer nižje kvalitete a poceni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Hehe kupi 10 enakih polnilnih nimh AA baterij pa gasa. :) Mogoče jih še majo v lidlu po 4EUR :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overcharge in polnilne baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6412554 (4750) int47
»

AA akumulator&polnilec

Oddelek: Loža
373735 (1721) Digibyte
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12125397 (17085) hojnikb
»

USB Baterije

Oddelek: Novice / Ostale najave
376454 (4980) Pyr0Beast

Več podobnih tem