» »

Telefon/tablica na dumb TV

Telefon/tablica na dumb TV

Alfa Dog ::

Pozdravljeni!

Prebrskal sem že cel slotech, vendar ne najdem prave rešitve zase. Prosim za nasvet katero opremo moram kupiti, da bom lahko prek WiFija predvajal slike/filme/youtube iz tablice/telefona na dumb TV. Imam:
-Ipad air
-Samsung Galaxy S2 (kmalu ga bo zamenjal S5)
-router TP Link TL-WR741N / TL-WR741ND
-starejši Samsung LCD TV
Bral sem nekaj o DLNA in kHDMI donglih, vendar prosim za konkretno priporočilo določene zadeve, da mi bo vse to špilalo brez problema. Budget je nekje do 150 EUR.
Vnaprej hvala za predloge.

Lp

Lonsarg ::

Hm, ne vem če obstaja kaka zanesljiva rešitev za povezavo "naprava" - "TV dongle", še posebej najverjetneje ne ena sama rešitev hkrati za iPad in Android telefon. Za iPad bi rabil Airplay za android pa Chromecast recimo, pa oboje zna imeti probleme z nenajnovejšimi napravami/appi.

Moj predlog je sledeč, razmišljaj kako bi se problema lotil z drugega konca. Obstajajo namreč zelo poceni(25EUR+,50EUR za spodobno zadevo) mini Android PCji, ki jih samo priklopiš na TV in potem z miški podobnimi zadevami kontroliraš, se pravi TV je v tem primeru monitor od tega Android PCja iz katerega lahko predvajaš kar te srce poželi kot vemo.

Bom kar citiral par stavkov+linkov, ki sem jih poslal kolegu, ki se je nedavno zanimal za Android PCje:
Evo tale sicer ni v obliki USB ključka, ampak maš pa zato več izhodov brez kakih adapterjev in dodatnih USB hubov. Komplet z daljinec-miško:
http://www.ebay.com/itm/CS918-RK3188-Qu...

Če pa hočeš daljinc-miško z vgravirano tipkovnico mam jest tole doma recimo in je zlo super(jaz sicer uporabljam na Windows 8 z kavča):
http://www.ebay.com/itm/Mele-F10-Wirele...

Pa pol pač recimo kj tazga, en USB izhod lih zadost za tisto miško ma:
http://www.ebay.com/itm/2GB-8G-Quad-Cor...

Če se cel ebay pregleda so zih še kaki cenejši kje, ampak tut tole so med najcenejšimi v tem cenovnem rangu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Zheegec ::

Apple TV in Chromecast nimajo nikakršnih težav s starejšimi napravami. Oboje deluje na VSEH napravah s HDMI vhodom in to brez težav.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Alfa Dog ::

Sem razmišljal tudi o Android TV sticku/boxu, vendar ga nočem iz dveh razlogov:
o njih sem prebral preveč negativnih kritik (slab Wifi, zatikanje in zmrzovanje, slaba podpora)
nočem še enega daljinca

Zato me zanima tale Chromecast. A samo ta stick kupim in je to to? Samo povežem in dela, brez težav s kompatibilnostjo? Ima kdo dejansko to zadevo doma? Zanimajo me izkušnje uporabnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV Android škatlica

Oddelek: Kaj kupiti
182620 (242) lois Dduncan

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561090441 (350448) Mavrik
»

Kateri android TV box/stick? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9537866 (15979) dykristy
»

SMART PHONE + HDMI + (miš+tastatura)

Oddelek: Mobilne tehnologije
6553 (455) GGGGG

Več podobnih tem