» »

Android aplikacija - vprašanje

Android aplikacija - vprašanje

d4vid ::

Živjo, začenjam z razvojem aplikacij za android in me zanima, kako bi lahko izpeljal sledeč problem:
Izdelati moram aplikacijo, ki iz baze/spletne strani/datoteke (nisem še točno določil kako) prebere število gumbov v aplikaciji. Torej če prebere da morajo biti trije, bodo v aplikaciji trije. Težava je v tem, da bo gumbov veliko, poleg tega pa se bodo dodajali še potem, ko bo aplikacija že izdelana, zato ne morem prej dodat vseh gumbov in jih nastaviti, da se prikažejo le, ko bo to potrebno.

Kakšna ideja?

lp, David
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Mavrik ::

Zgleda kot da dela nekaj neumnega (v mobilni aplikaciji NIKOLI nočeš veliko gumbov, ker majhni zasloni in načini uporabe NISO primerni za take vmesnike). A lahko bolj razložiš kaj delaš, ker je s takole splošno razlago težko karkoli pametnega povedati.
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Nekaj kot listbox? Je brez problema dinamično oblikovan (št. elementov).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d4vid ::

Da bolje razložim:
Imam arduino s web vmesnikom in rad bi vklapljal 2 releja. Na strežniku imam shranjen IP tega arduinota in da ima 2 tipki (za rele). Pa imam še en arduino s 4 releji. Spet je shranjeno na spletu IP in 4 tipke. Torej v aplikaciji zberem kater arduino bo in potem iz baze potegne ven katere tipke aplikacija potrebuje in jih v aplikaciji "naredi". Potem ko je aplikacija že izdelana, pa se odločim še za en arduino s n številom relejev in ga v samo dodam v bazo na strežniku in ga zberem na telefonu in mi "naredi" n število tipk.

Torej za vsak arduino mi naredi določene tipke, ostale pa so skrite.

Upam da je sedaj bolj jasno kaj mislim...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mirancar ::

torej glede na tvoj opis narediš vstopno stran (view) z seznamom tvojih arduinotov, ko klikneš na enga gre na drug view kjer imaš seznam gumbov izbranega elementa in tipko back, potem še dodaš gumbe/funkcije "dodaj arduino" in "dodaj gumb"
česa točno ne znaš izvest ?

illion ::

Nared z navadnim ListView-om, vse kar moras narest je to, da spises lasten adapter, poisc po googlu recimo "listview custom adapter" in si mal poglej na to temo. Klik na item v temu seznamu pac tretiras kot klik na gumb, mislm da bo ta opcija se najlazja in najhitrejsa.

d4vid ::

Oživljam temo, moje znanje programiranja v android se konča trenutno v postavljanju gumbov v eclipse. Noče in noče stečt. Zanima me, kako bi se najhitreje naučil android programiranja, naučit se moram čimprej.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

def0r ::

https://class.coursera.org/android-001/...

Samo registriraj se, pa se mi zdi da ti bo pustilo do lecture ceprav je potekel ze.

Lp

d4vid ::

Uf, najlepša hvala!

Sem pogledal sedajle 1. del in bom nadaljeval jutri, danes nimam več časa.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompatibilni daljinec za garazna vrata

Oddelek: Loža
3713259 (1125) c3p0
»

Mobilna spletna stran --> mobilna aplikacija

Oddelek: Programiranje
92082 (1608) nightrage
»

Kako zrealizirati preprost projekt

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213003 (2378) SkIDiver
»

ESP8266 ESP-12E (NodeMCU 1.0)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453563 (2408) dc10
»

Infrardeče kontroliranje motorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
472930 (2361) SplitCookie

Več podobnih tem