» »

Osnovna plošča ni sporočila da cooler ne deluje

Osnovna plošča ni sporočila da cooler ne deluje

Ale3š ::

Ko sem čistil prah iz ventilatorja za cpu sem po namestitvi hladilnika ker se mi je mudilo pozabil priklopiti ventilator . Ker sem ga imel nastavljenega ,da deluje zelo tiho nisem vedel ,da sem ga pozabil priklopiti . Računalnik je bil v delovanju ca 15-30 min pri vsem tem pa je zanimivo ,da se ni osnovna izklopila ali zresitirala ,in ,da mi ni sporočila pri vklopu in ne v windowsih ,da ventilator ne deluje niti ni sporočila za temperaturo ,da je previsoka. v biosu sem imel nastavljeno warning da cpu vent ni priklopljen in za previsoko temperaturo procesorja k sreči procesor ni bil navit in je vse skupaj preživel baje je imel okoli 90 c torej ravno na meji s smrtjo večjo temperaturo verjetno nebi prenesel . Težko rečem ,da je imel 90 c , ker osnovna pokaže za okoli 10-20% višjo temperaturo do Sem pa ogorčen nad gigabyte ploščo. KAj je z osnovno narobe ,da me ni opozorila itd.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

mihibo5 ::

Kateri procesor? Intel ima vgrajeno zaščito, da se pri določeni temperaturi sam ugasne.

lonewolf_ ::

Če imaš Athlon x4 640 je max temp do 71°C... Verjetno v matični nisi imel nastavljeno za temperaturo ali pa procesor dejansko ni zaznal svoje temp
(slabi senzorji pač)
Meni cpu skače v idle od 27°C - 44°C ampak še nikoli se mi ni vgasnil (sem imel na matični nastavljeno za 60°C pa se niti pri svojih 70°C ni vgasnil)
Možno da so pač senzorji toliko slabi...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projekt: SupremeHF na AM4

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
452351 (1410) klinker
»

Problemček s hlajenjem i7 920 CPE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171798 (1393) TOP
»

HP Pavilion notebook se pregreva ?

Oddelek: Strojna oprema
112246 (2092) klemennn000
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575583 (4309) venetu
»

Noro - procesor na 93 stopinjah C

Oddelek: Novice / Procesorji
211954 (1954) Lime

Več podobnih tem