» »

Koloidno srebro

Koloidno srebro

Clubraider ::

Pozdravljeni.

Zanima me ali ima kdo izkušnje z uporabo koloidnega srebra in ali je učinkovalo??

V opisu vse lepo piše, ampak se včasih pri kateri stvari tudi izkaže da ni vse tako, kot piše :)

Hvaležen bom za vsako deljeno izkušnjo.

Lep pozdrav.

Aja, da še dodam. Uporabljati ga želim iz preventive.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|
  • zaklenil: BigWhale ()

mn ::

Najprej si poglej nekaj o Argiriji (link na Wiki).

Ne uporabljaj redno bi bil moj nestrokoven nasvet.

Clubraider ::

Tu http://www.koloidnosrebro.biz/koloindno... trdijo da je zdravo in neškodljivo.

Zanimivo je to, kar si našel. Definitivno za razmislek.

Prvotno sem mislil uporabljati proti bakteriji Kandidi. Bolj kot ne, preventivno.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

mitja73 ::

Če misliš na preventivo raje ne uživaj ničesar takega. Koloidno srebro se nabira v telesu in ni nekih študij da je tzo OK ali da ni OK.
Od koloidenega srebra boš tud mal modrikast postal s časom ;-) ---- modra kri k so uporabljali srebrni pribor.

Ag pa ni lih neki hudo zdravega ta telo.

bzzero ::

Saj če bi dejansko iskal na googlu koloidno srebro, bi sam to tudi našel. Bolj kot ne preventivno igračkanje s telesu strupenimi težkimi kovinami? :O Poročaj čez par let.

fikus_ ::

Tista o "modri krvi" je posledica močnega pretiravanja s koloidnim srebrom! Zelo visoki vnosi snovi v telo!

Vsaka zadeva ima dobre in slabe strani.
Kot sprašuje Colubraider, ima kdo izkušnje?

Clubraider ::

Glej na googlu najdeš čuda in svašta. Resnice in neresnice.

Raje vprašam tu, če ima kdo s tem izkušnje. Upam, da to ni narobe.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

mitja73 ::

Clubraider je izjavil:

Glej na googlu najdeš čuda in svašta. Resnice in neresnice.

Raje vprašam tu, če ima kdo s tem izkušnje. Upam, da to ni narobe.


Raje vprašaj svojo zdravnico, ima x-krat več znanja kot vsi mi tu na ST, pa tudi več kot 99% zapisov na netu ki so večinoma samo forumi.
Koloidno srebro je v prvi vrsti biznis za prodajalce, potem pa dolgo nič.

Smurf ::

Znanost za koloidno srebro pravi, da nima nekih merljivih pozitivnih ocinkov, po drugi strani pa ima merljive negativne ucinke (primeri zastrupitve s srebrom), studije o tem klik. Na omenjenem linku so tudi povezave naprej na znanstvene clanke.

BigWhale ::

Koloidno srebro kot preventiva? Seveda! No, ce hoces postati Smurf, potem kar.



O koloidnem srebru je bilo ze veliko povedanega. Vendar, verjetno se premalo.

Clubraider ::

mitja73@ to je res kaj si povedal. Ampak tako kot koloidno srebro so tudi vse ostale "tablete" (farmacevtski izdelki) v prvi vrsti biznis, pa potem dolgo nič. Farmacija pa kot vem lahko ima zelo velik vpliv na zdravnika.

Zato za tako mnenje najraje prvo povprašam ljudi, ki so s tem imeli izkušnje, da lahko iz prve roke izvem kako in kaj.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Smurf ::

Se zmeraj so zdravniki za nekaj razredov bolj kredibilni vir kot anekdote ljudi, ki ne poznajo tega podrocja.

mitja73 ::

Clubraider je izjavil:

mitja73@ to je res kaj si povedal. Ampak tako kot koloidno srebro so tudi vse ostale "tablete" (farmacevtski izdelki) v prvi vrsti biznis, pa potem dolgo nič. Farmacija pa kot vem lahko ima zelo velik vpliv na zdravnika.

Zato za tako mnenje najraje prvo povprašam ljudi, ki so s tem imeli izkušnje, da lahko iz prve roke izvem kako in kaj.


Če želiš slabo svojemu telesu potem pač verjami forumom in laikom kot smo mi. Lahko pa vprašaš osebnega zdravnika in ti bo odkrito povedal tisto kar je trenutno res znanstveno dokazano.
Sigurno boš pa našel na forumih nekoga ki je ozdravel z njegovo pomočjo in preživel zaradi tega in ti ga bo sedaj tudi ugodno ponudil.

Antibiotiki ki so uradna zdravila imajo nek dokazan učinek in možn stranski učinki so raziskani in tudi vedno zraven napisani. Koloidno srebro pa si dost folka dela sami ali pr sodedu v ne ravno sterilnih okoljih in podobno, da o neodvisnem nadzoru te proizvodnje sploh ne govorimo, še samonadzora praktično ni.

mitja73 je izjavil:

Clubraider je izjavil:

mitja73@ to je res kaj si povedal. Ampak tako kot koloidno srebro so tudi vse ostale "tablete" (farmacevtski izdelki) v prvi vrsti biznis, pa potem dolgo nič. Farmacija pa kot vem lahko ima zelo velik vpliv na zdravnika.

Zato za tako mnenje najraje prvo povprašam ljudi, ki so s tem imeli izkušnje, da lahko iz prve roke izvem kako in kaj.


Če želiš slabo svojemu telesu potem pač verjami forumom in laikom kot smo mi. Lahko pa vprašaš osebnega zdravnika in ti bo odkrito povedal tisto kar je trenutno res znanstveno dokazano.
Sigurno boš pa našel na forumih nekoga ki je ozdravel z njegovo pomočjo in preživel zaradi tega in ti ga bo sedaj tudi ugodno ponudil.

Antibiotiki ki so uradna zdravila imajo nek dokazan učinek in možn stranski učinki so raziskani in tudi vedno zraven napisani. Koloidno srebro pa si dost folka dela sami ali pr sodedu v ne ravno sterilnih okoljih in podobno, da o neodvisnem nadzoru te proizvodnje sploh ne govorimo, še samonadzora praktično ni.


Že samo izgled spletnih strani kjer ga prodajajo bi te moral odbiti od nakupa in ti povedal marsikaj o prodajalcih ko smo ravno na ST-ju ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

[D]emon ::

Ce hoces postat ata smrk, izvoli.

Nima pa nobenih pozitivnih ucinkov na organizem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Clubraider ::

Hvala vsem, ki ste mi kakorkoli svetovali.

Kot sem že na začetku povedal, so me zanimale samo izkušnje posameznikov.

Ampak ste objavili zadosti razlogov proti, da bom opustil misel o koloidnem srebru.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

kreki ::

Sam sem mazal tri tedne s koloidnim srebrom nogo, ker se mi je vnela koža, ker sem na morju plaval preblizu kanalizacije. Ko sem po treh tednih prišel do svoje zdravnice me je okregala kje sem hodil toliko časa in me je takoj pod nujno poslala do dermatologa kjer so me zadržali tri dni, da so mi zrihtali nogo. Po moje pomaga samo tistemu, ki izdeluje koloidno srebro saj je drag kot žefran.
Priklopljen na šštrom.

RejZoR ::

Srebro sicer ima antibakterijske lastnosti, samo to ne pomeni, da ga je treba uporabljat za vse, še najmanj pa za oralno konzumiranje. Imaš namenske stvari za razkuževanje, ki so dokazano manj škodljive. Solna raztopina recimo.

Drugače pa:
http://www.cqs.com/silver.htm

Že to da se srebro nalaga v organizmu je no go.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jest10 ::

mitja73 je izjavil:



Antibiotiki ki so uradna zdravila imajo nek dokazan učinek in možn stranski učinki so raziskani in tudi vedno zraven napisani. Koloidno srebro pa si dost folka dela sami ali pr sodedu v ne ravno sterilnih okoljih in podobno, da o neodvisnem nadzoru te proizvodnje sploh ne govorimo, še samonadzora praktično ni.

btw, srebro ni antibiotik, ampak antiseptik(razkužilo)

RejZoR ::

Kot je tud solna raztopina. S tem da se sol nikamor ne nalaga in so njeni stranski učinki dobro dokumentirani. Za ta srebrova čuda pa praktično nič.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

737 ::

Koloidno srebro je antibiotik in ga moramo v skladu s tem tudi uporabljati. Tudi Ospena ne jemljemo preventivno. Sam si ga že leta izdelujem in sem ga do sedaj koristno uporabil pri prehladu (ne proti samemu prehladu, ampak proti sekundarnim okužbam), pri vnetju ušesa, dlesni, proti prhljaju in z njim sem rešil že praktično odpisan vnet zob. Izgleda, da nisem edini. Vem, da nekateri jemljejo koloidno srebro preventivno, a v majhnih dozah. Menim, da imunskega sistema ne kaže ujčkati. Če že morate kaj preventivno jemati, naj bodo to vitamini in minerali. Imunski sistem krepite pa z rekreacijo in meditacijo.

Koloidno srebro dobro dene tudi mojim vrtnicam kot fungicid, škropivo proti rji. Zakaj je tako drago, ne vem. Pripravljeno v domači delavnici je skoraj zastonj seveda potem, ko smo kupili srebro. Problem koloidnega srebra je, da je njegova priprava preveč preprosta in se je ne da patentirati. Temu primerna je njegova medijska podpora in s tem mnenje povprečnega Zemljana.

jest10 ::

Znova... Koloidno srebro ni antibiotik, ampak je antiseptik.

Smurf ::

737 je izjavil:

Koloidno srebro je antibiotik in ga moramo v skladu s tem tudi uporabljati. Tudi Ospena ne jemljemo preventivno. Sam si ga že leta izdelujem in sem ga do sedaj koristno uporabil pri prehladu (ne proti samemu prehladu, ampak proti sekundarnim okužbam), pri vnetju ušesa, dlesni, proti prhljaju in z njim sem rešil že praktično odpisan vnet zob.

1.) Koloidno srebro ni antibiotik
2.) Antibiotiki ne resijo vnetih zivcev. Vsak vneti zivec v zobu s casoma ali odmre (bolj verjetno varianta, se posebej, ce potem nikoli nisi imel vec problemov) ali pa se pozdravi. Skratka, naslednjic raje obisci zobozdravnika, ki se je solal 6 let in dejansko ve, kako "resiti" zob.

francek1 ::

Izdelava koloidnega srebra je seveda zelo enostavna. Ceno nabije marketing.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

3p ::

Enostavno/poceni. Glede na anekdote na internetu zdravi vse. V medicini se ne uporablja zaradi zarote farmacevtskih korporacij (ki tega ne morejo tržiti).

Prototip natega.

Na Wikipediji imaš linke do nekaj opravljenih raziskav, recimo http://www.burnsjournal.com/article/S03....

echo ::

Sam... farmacija z lahkoto prodaja ne-več/nikoli patentirane zadeve, ki imajo blage učinke in mnogo slabih stranskih učinkov.
Tud čaje in razna mazila prodaja, čeprav si jih lahko vsak brez večjih težav naredi doma.

Ceno nabijajo ljudje, ki so toliko pripravljeni plačati zanj.

theBill ::

Kot zunanji antiseptik ja, da bi preventivno pil to, ni variante.

Dobiš že v lekarni te antiseptične spreje s srebrom, naj bi se razne manjše poškodbe dosti lepo celile ob uporabi teh zadev.

RejZoR ::

Kot se tud lepo celijo če uporabiš Bepanthen, ki ga folk uporablja že leta in leta. Oz ne uporabiš ničesar. V službi sem se že neštetokrat orenk urezal, globoko opraskal al pa kako drugače poškodoval, pa je vse kar sem naredil samo dobro spral rano z vodo in to je bilo to. Še vsaka se je hitro zacelila.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

echo ::

Sam če bi jo namazal/posprejal, bi imel občutek, da si nekaj naredil in bi se ti zdelo, da se je hitreje zacelila.

quepasa ::

Uporabljal nekaj časa kot razpršilo od Silverex-a, če sem spil sem imel čez nekaj časa občutek, kot da imam pekoče in zelo zelo suho grlo. Nisem opazil nobenega od oglaševanih efektov.

Yohan del Sud ::

Malo trol holivudsko vprašanje, ampak pri odprti rani, če imate na izbiro koloidno srebro, razbeljeno železo ali viski, kaj je bolje uporabit? ;((
www.strancar.com

Okapi ::

Popiješ viski, z razbeljenim železom kavteriziraš rano, koloidno srebro pa prodaš naivcem.

O.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Popiješ viski, z razbeljenim železom kavteriziraš rano, koloidno srebro pa prodaš naivcem.


Kako barbarsko in primitivno. Te stvari se pocne s smodnikom.

Okapi ::

Ne morem pomagati - so bile samo te tri stvari na voljo.;)

O.

3p ::

Okapi: no, tudi ti širiš krivo vero. Kavterizacija ran baje v resnici povečuje možnost infekcij (zaustavi pa odtekanje krvi). Verjetno bo kar malo viskija treba žrtvovat.

Yacked2 ::

Koloidno srebro lahko prehaja skozi celično membrano. Ter se z bioakumulacijo nabira v telesu. Uporabo ti močno odsvetujem, a odločil se boš sam.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

BigWhale ::

Ok, dejmo nehat obujat teme o psevdo znanosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je vaša "obramba" proti gripi in prehladu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613805 (11446) IL_DIAVOLO
»

Bulica iz katere teče gnoj in ga ne zmanjka.

Oddelek: Loža
134949 (3838) draciel
»

pocen zob ne boli

Oddelek: Loža
448476 (7225) Nagi Bator
»

Pitna Destilirana voda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9724990 (17704) dzinks63
»

Ali je hladilna pasta za računalniške procesorje strupena

Oddelek: Pomoč in nasveti
151318 (1075) KoMar-

Več podobnih tem